Zveme: Do Hradecké sýpky, na koncerty, výstavy a za lovci mamutů

Poslední možnost vidět zchátralý objekt, který se brzy promění v multifunkční areál.
Poslední možnost vidět zchátralý objekt, který se brzy promění v multifunkční areál. | autor: Hradecká sýpka

Co podniknete o tomto víkendu? Pokud ještě váháte, kam vyrazit, nechte se inspirovat naší pravidelnou páteční pozvánkou. Vyznavači rovných kšiltů a hip hopu se v hradeckém Festivalparku sejdou na oblíbeném Hip Hop Kempu, který začal již ve středu a potrvá až do neděle, více o souvisejících dopravních omezeních najdete zde. V Hradci Králové bude možné slyšet i další hudební žánry, Ivo Jahelka vystoupí na Šrámkově statku v Pileticích a podnik Satchmo zve na folkový koncert Kristíny Zakuciové & The Freedees. Koná se Nábřeží keramiky a skla, navšívit můžete některou z výstav, Bílou věží bude provázet pohádková bytost. Seznámit se s životem pravěkých lovců mamutů můžete v archeoparku Všestary. Den otevřených dveří se koná v Hradecké sýpce, kterou brzy čeká rekonstrukce.

Den otevřených dveří v Hradecké sýpce

Na zpřístupnění objektu bývalého obilného sila v Koutníkově ulici se můžete těšit v pátek 16. srpna od 14 hodin. Unikátní prohlídku současného stavu budovy, ale i bohatý kulturní a doprovodný program pro všechny věkové kategorie si připravil tým kolem nového majitele budovy, jenž chce tuto historickou průmyslovou památku proměnit v multifunkční objekt. Připravena je tak architektonická přednáška s diskuzním panelem, výtvarný workshop, čtení z knihy nebo i večerní koncert a projekce filmu. Kompletní program naleznete na webu hradeckasypka.cz. Dvakrát do hodiny nebo i častěji dle zájmu příchozích, můžete vystoupat až na střechu bývalého Družstevního obilního skladiště z roku 1903 a aktivní formou se seznámit s historií i aktuálním stavem objektu před rekonstrukcí. Vzhledem k tomu, že další příležitost již v dohledné době nebude možná, doporučujeme rezervaci na emailu Vstup do objektu je na vlastní nebezpečí.

Lovci mamutů v archeoparku Všestary

Víkendové akce Dny živé archeologie ve všestarském archeoparku se tentokrát zaměří na lovce mamutů. "Stále o nich víme příliš málo, přestože nás přitahuje jejich současnost s mamuty. Jak vypadal život tzv. lovců mamutů? Přijďte si ho zažít..." Otevřeno bude v sobotu od 9 do 18 hodin a v neděli od 9 do 16 hodin. Promítání filmu Hjorten + přednáška o životě lovců s profesionálním pračlověkem Janem „Tondou” Půlpánem začíná v 9:30 a 13 hodin, projekce k tématu a ukázky nástrojů lovců mamutů v 11 a 15 hodin. Těšit se můžete také na zkoušení loveckých taktik a různých druhů zbraní, rozdělávání ohně, techniky síťování, výroba kostěných nástrojů. Občerstvení U Člunu nabídne „mamutí” kýtu, domácí limonády, pivo.

The Freedees a Impro Show Paleťáci v Satchmo

Hradecký podnik Satchmo zve na páteční koncert a zároveň premiérové vystoupení Kristíny Zakuciové & The Freedees na Letní scéně. Multižánrová a národnostní kapela The Freedees, která hraje folk a folk-rockové písně, zahraje společně se zpěvačkou Kristínou od 19 hodin. V sobotu pak v Satchmu začne v 19 hodin Impro Show Paleťáci - zábavná show, o jejímž průběhu rozhodují sami diváci. Herci odehrají krátké improvizační hry na diváky zadaná témata. 

Ivo Jahelka na Šrámkově statku v Pileticích

V pátek úderem 19. hodiny začíná na Šrámkově statku v Pileticích vystoupení zpívajícího právníka Ivo Jahelky, které sestává z veselých příběhů ze života, zpracovaných do písniček i z "perliček" ze soudních spisů a policejních protokolů. Občerstvení zajištěno. 

Nábřeží keramiky a skla

Tylovo nábřeží v Hradci Králové ožije v sobotu od 10 do 18 hodin ruchem tradiční české tvorby hrnčířských dílen, sklářských a keramických ateliérů. I tentokrát budou moci návštěvníci prohlížet a nakupovat výrobky sklářských a hrnčířských mistrů z celé naší země a současně obdivovat předvádění tradičních řemeslných technik. Zajímavostí 13. ročníku bude i zahradní dekorativní keramika či keramika pálená.

Prohlídka Bílé věže s pohádkovou bytostí

"Věž přesně jako z pohádky - tak trošku tajemná, tak trošku kouzelná... Zkrátka taková, jakou ji neznáte! Přijďte ji objevit a spolu s pohádkovou bytostí řádně prozkoumat!" Kapacita je omezena na 30 účastníků, pohádková prohlídka Bílé věže začíná v neděli v 16 hodin. Vstupenky za 70 korun jsou k mání v hradeckých infocentrech a www.hkpoint.cz.

Výstava Pravdivost - soucit - snášenlivost

Výstava Pravdivost-soucit-snášenlivost v umění (zhen, shan, ren) v Knihovně města Hradce Králové přináší kopie obrazů od různorodých umělců, pojednávající o kráse falun gongu, ale také o bolesti z prožitých tragédií spáchaných čínským režimem, kteří jsou kvůli svému způsobu života a víře krutě perzekuováni Čínskou komunistickou stranou. Vstupné je zdarma a výstava potrvá až do konce srpna.

Výstava lidových tradic v Pileticích

Šrámkův statek zve do roubenky na letní výstavu nazvanou Na novej rok o slepičí krok. "Lidový rok na české vsi očima tvůrkyň Spolku lidové tvorby a fotografa Libora Nedvídka. Výstava, mapující české tradice, zvyky a obyčeje na pozadí života prostého venkovského lidu na počátku 20. století, je doplněna dokumentačními fotografiemi z akcí a lidových slavností, které tyto dávné tradice připomínají soudobému návštěvníkovi." Otevřeno je vždy v pátek od 15 do 19 hodin, v sobotu a v neděli od 10 do 18 hodin.

Prohlídky dřevěného kostelíka sv. Mikuláše

Po kompletní rekonstrukci je znovu otevřen dřevěný kostel sv. Mikuláše v Jiráskových sadech v Hradci Králové. 
Prohlídky se konají vždy od pátku do neděle od 13, 14 a 15 hodin, a to až do konce září. Komentované prohlídky budou trvat půl hodiny, ty speciální až pětačtyřicet minut. Standartní vstupné do kostela je 80 korun za dospělou osobu. Snížené vstupné 70 korun je pro seniory, ZTP a ZTP/P a studenty. Děti zaplatí 50 korun, přičemž ty do šesti let mají vstupné zdarma. Vstupenky je možné zakoupit v systému HK point nebo na místě. Kapacita jedné prohlídky je 30 osob (více najdete zde).

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Oslavte Valentýna, vezměte děti na karneval či pohádku

Jaké akce tentokrát nabídne víkend v Hradci Králové? V klubu Denoche dnes pořádají Valentýnskou párty. Začíná 16. ročník FamilyFestu - týdne nabitého přednáškami a událostmi pro manžele, rodiče, děti i pro svobodné. Na zimním stadionu bude opět bruslit veřejnost, vybrat si…
Čtěte více

Zveme: Hradcem Králové projdou hned dva masopustní průvody

Následující víkend bude ve znamení masopustního veselí v Hradci Králové. Jeden průvod projde Roudničkou, druhý uvidíte ve Svinarech, kde navíc můžete ochutnat vepřové hody a zabíjačkové speciality. O víkendu bude v určených časech bruslit veřejnost, na zimním stadionu se bude…
Čtěte více

Zveme: Co podniknout o pololetních prázdninách? Přinášíme 6 zajímavých tipů

Víkend bude prodloužený o dnešní pololetní prázdniny a školáci se v Hradci Králové dnes opravdu nudit nemusí. Mohou vybírat hned z několika zajímavých aktivit. Pokud přinesou ukázat vysvědčení na pokladnu aquacentra a nebudou na něm žádné čtyřky nebo pětky, budou mít vstup…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme