Zveme: Do archeoparku za Kelty, do Draku a na koncerty

Zručnost Keltů je celovíkendová akce ve všestarském archeoparku.
Zručnost Keltů je celovíkendová akce ve všestarském archeoparku. | autor: Acheopark Všestary

I další červencový víkend nabídne zajímavé akce v Hradci Králové a blízkém okolí. O zručnosti Keltů a vše o jejich životě se dozvíte v archeoparku ve Všestarech. Můžete vyrazit Za příběhem Draku, na farmářské trhy k Atriu, na kurz slámování a paličkování nebo na některý z koncertů. Šrámkův statek Piletice zve na folkovou kapelu Marien, v Jiráskových sadech zahraje Skautská kapela. 

Zručnost Keltů v archeoparku

O víkendu se můžete seznámit se zvyklostmi Keltů. Archeopark pravěku Všestary bude otevřen v sobotu od 10 do 18 hodin a v neděli od 10 do 17 hodin. V sobotu se můžete těšit na řemesla a válečnictví (10-17:00): zbrojnice Keltů, dílna keltského kováře, točení keramiky na kruhu, výroba skleněných korálků, o výpalu keramiky (13:00, 15:00), ukázky řezbářství, slévání bronzu, zkoušení keltských kostýmů, textilnictví, kontakt s Římem. Neděle bude patřit více dětem (10:00-16:00). Děti dostanou hrací kartu a pokud obejdou všechny dětské stanoviště, získají drobnou odměnu. Čekají je keltské a římské hry, výroba keltských štítů, drátěného prstýnku, střelba z luku, slévání bronzu či dílna keltského kováře.

Za příběhem Draku

Divadlo Drak v Hradci Králové připravilo na letní měsíce pro své návštěvníky speciální venkovní program – dobrodružnou výpravu Za Příběhem Draku. Trasa výpravy začíná a končí v Labyrintu Divadla Drak, kde účastníci obdrží potřebné informace a pracovní list s mapou. Výprava probíhá bez průvodce, ale kdykoliv v průběhu mohou poutníci vyhledat pobočníka, který jim poradí, jak pokračovat v cestě či kde hledat dál. První část výpravy se odehrává venku v okolí divadla. Poutníci se pohybují podle herní mapy a plní interaktivní úkoly, luští hádanky a postupně získávají jednotlivé indicie potřebné k zdárnému dokončení hry a nalezení pokladu, který se ukrývá v bludišti vitrín v expozici výstavy Příběh Draku 1958 - 2018. Na výpravu Za Příběhem Draku se můžete vydat kdykoliv v otevírací době Labyrintu Divadla Drak od úterý do neděle od 10 do 17 hodin. Poslední výprava vychází nejpozději v 15:30.

Léto na statku

Šrámkův statek Piletice jako každoročně připravil koncerty zajímavých kapel či interpretů, na které se můžete těšit vždy v pátek od 19 hodin. Dnes zahraje Marien - folková skupina z Pardubic.

Kurz Slámové zdobení

V sobotu do 9 do 14 hodin pořádá v Adalbertinu Spolek lidové tvorby Hradec Králové kurz: SLÁMOVÉ ZDOBENÍ kraslic, přáníček, vánočních ozdob - DÁRKOVÉ TAŠTIČKY. V budově Adalbertina, učebna č. 69, školné za jednu lekci 150 korun pro dospělého, 80 korun pro dítě. Pomůcky: pevnější nit, jehla, nůžky, štětec, lepidlo Herkules, přízdoby, mašličky, suché plody. Na kurz paličkování budete potřebovat herdule, paličky, špendlíky, nůžky, poznámkový blok, háčkovací příze. Informace podá Monika Lemberková na telefonu 604 994 913.

Farmářské trhy u Atria

Hradecká kulturní a vzdělávací společnost zve na oblíbené farmářsko-potravinářské trhy. Najdete je v sobotu dopoledne od 8 do 12 hodin v ulici Letců, vedle obchodního centra Atrium.

Skautská kapela v Jiráskových sadech

V neděli od 16 hodin se v hradeckých Jiráskových sadech koná tradiční promenádní koncert. Tentokrát zahraje Skautská kapela pod vedením Václava Jandla.

Výstava Policie a četnictvo

Členové spolku přátel města Týniště n. O. zvou veřejnost na výstavu Policie a četnictvo ve Vodárenské věži v Týništi nad Orlicí. Expozice představí historii bezpečnostních složek u nás za uplynulých 150 let. K vidění budou například dobové uniformy, ukázky kriminalistických metod, kasařské náčiní a velké množství doprovodných fotografií. Přiblíženy budou dokonce skutečné případy týnišťských strážníků. Otevírací doba věže v roce 2020 je od 30. května do 28. září soboty, neděle, svátky 10 - 17 hodin. Vstupné: dospělí 30 korun, děti v doprovodu dospělých zdarma.

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Inscenace Klicperova divadla i Draku jsou k vidění online na portálu Dramax

Podobně jako si můžete předplatit třeba filmy a seriály díky službě Netflix, tak nyní můžete z domova sledovat také záznamy divadelních představení. Do nového videoportálu Dramax za zapojila i hradecká divadla - Drak a Klicperovo divadlo, které tak můžete podpořit v době…
Čtěte více

Zveme: Kvůli pandemii naposledy do kina, divadla či na fotbal, další akce se ruší

Jaké akce se budou o víkendu v Hradci Králové konat a které jsou kvůli epidemii nového typu koronaviru zrušené? Navštívit můžete například festival Jazz Goes to Town nebo podzimní výstavu hub v muzeu. Vláda se rozhodla zpřísnit opatření, takže už ode dneška se zavřou bazény,…
Čtěte více

Zveme: Na drakiádu, charitativní blešáky či exkurzi na Stříbrňák

Co podniknout během prvního říjnového víkendu v Hradci Králové? Děti můžete vzít na drakiádu nebo jim nakoupit zimní oblečení či hračky, a podpořit tak dobrou věc - koná se Bazárek (nejen) pro Kulíšky a blešák v Centralu. Dále můžete navštívit MINT market, farmářské trhy nebo se…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme