ZVEME: Divadlo, koncerty, dinosauři, táborák, zmrzlina, bleší trh, triatlon i fotbal

| autor: amfiteatr Chlum

Tvrzení o tom, že léto bývá v Hradci úplně mrtvé, se alespoň tento víkend určitě nezakládá na pravdě. Akcí je požehnaně, stačí si vybrat, co by vám vyhovovalo. Milovníci divadla si hned v pátek mohou zajet do amfiteátru na Chlumu. Těm, co rádi muziku, stačí vystoupat na Kavčák, kde se hraje každý pátek až do září. Pokud máte doma znuděnou drobotinu, můžete ji vzít do haly Slávie na dinosaury nebo na zmrzlinový festival u Futura. A pokud se budete chtít zničit, připraven je pro vás triatlon na Biřičce, kam se dají přihlásit i děti. Fanoušci hradeckého fotbalu si přijdou na své v neděli.

Amfiteátr Chlum - v pátek Čochtan vypravuje, v sobotu smiřičtí ochotníci

Josef Dvořák v hlavní roli populárního představení Čochtan vypravuje se představí v pátek 29. července 2022 od 20:00 hodin v amfiteátru na Chlumu. Co vás čeká? Pohádkový příběh českých přistěhovalců hledajících v Americe nový domov, dobré bydlo a trochu štěstí. Náhoda a štěstí sehrály svůj díl i při cestě této hry na divadelní jeviště. Divadelní příběh začíná na Brodwayi roku 1947, kdy byl muzikál The Finians Rainbow s obrovským úspěchem na brodwayská prkna uveden. V roce 1948 uvedli poprvé představení Divotvorný hrnec v Divadle ABC V + W. Roku 1990 v Hudebním divadle v Karlíně přichází začátek nového příběhu. Tam se na scéně objevil Čochtan Josefa Dvořáka, který rozehrává další slavnou kapitolu původně brodwayského trháku, který dík hollywoodskému zfilmování už dávno znali diváci na celém světě. Autorský přístup, osobitá komika i poetika Josefa Dvořáka a jeho souboru navazují na původní předlohu i vynikající úpravu Jřího Voskovce a Jana Wericha.
Kdo dává před profesionály ochotníkům, přijde si na Chlumu na své v sobotu. Divadelní společnosti Ochos Smiřice uvede představení Hrobka s vyhlídkou. Zábavná detektivka v podání smiřických ochotníků určitě nabídne jiný pohled na prkna, která znamenají svět. (v případě Amfiteátru tedy spíš beton)

Koncert na Kavčáku

Na Kavčáku se hraje celé léto. Vždy v pátek a pořadatelé chtějí vydržet až do září. Tento pátek - 29. července se areál otevírá v 16 hodin a v 18 hodin vystoupí Jirka Hubálek. O dvě a půl hodiny později se návštěvníci mohou těšit na Daddy O (hipster rock) . Co o kapele píří pořadatelé? Trojice různě starých mužů a předvádějící zvláštní pojetí toho, jak dělat bigbít v 21. století. Trojice kytarových komb vyrobených před mnoha desítkami let ze sebe chroptí nemocně znějící kytarové riffy, které chvíli připomínají blues 50. let, chvíli hardrock přelomu 60. a 70. let, pak zase crossover let devadesátých. Zpěvák v podivné staré uniformě, který namísto zpěvu recituje své české texty coby krátké povídky. Bubeník, který je vlastně jen kytarista, který chtěl, aby měl Daddy O konečně bubeníka, a tak začal sám hrát. Co to sakra je? To přece není normální bigbít..."  Večer zakončí Nsa Music (DJ, Producent)

Zmrzlinový festival před Futurem

V sobotu od 10 hodin bude prostranství před OC Futurm patřit zmrzlině a všelijakým sladkostem. Pro děti tam bude připraven i doprovodný program a dobrou zprávou je i skutečnost, že vstup je zdarma. Tak neaváhejte a vezměte své ratolesti na něco dobrého.

Dinosauři v hradecké Slavii

Hala Slavia Hradec Králové v sobotu i v neděli hostí dinosauří show. Akce je po oba dva dny od 10 do 18 hodin. Pořadatelé slibují: pohybující se dinosaury, dinosauří skútr, ježdění na dinosaurech, mazlení s dinosaury, dokumentární film, dětksý film, skákací hrady, živé pavouky, štíry a hmyz. Pokud je tedy váš potomek fascinován pradávnou dobou a jejími obyvateli, můžete mu dopřát zajímavý zážitek.

Bleší trh nabídne věci z druhé ruky na hradeckém nábřeží

Nábleší se koná v neděli od 9:00-12:00 hodin pod Pražským mostem. Přines, vyměň, prodej, potkej se - to je motto akce. Vítáme všechny „staré handlíře“ ale i blešichtivé novice. Doneste poklady ze svých šatníků, spižíren, dílen, posledních šuplat komody po babičce nebo třeba to, co vám cinkne cestou do nosu. Nábleší je otevřeno pro všechny prodejce s věcmi z druhé ruky, které jim už k ničemu neposlouží, ale ostatním by mohli udělat ještěradost a parádu. Stále platí stejná pravidla: Prodej věcí pouze z druhé ruky (popřípadědrobných rukodělných výrobků)Bez předchozí rezervace. Bez poplatků. Smlouvání povoleno.

Vegan piknik v komunitní zahradě Střelák

Kdo holduje veganské stravě, může se přijít podívat na veganský piknik v Komunitní zahradě Střelák. Začíná v neděli v 15 hodin. Zván je každý, kdo je příznivcem rostlinné stravy. Na pikniku bude pouze jídlo bez živočišných produktů, prosíme o striktní dodržení. Pokud se rozhodnete připravit něco vlastního (Není to podmínkou! Můžete klidně donést nějaké ovoce, v tomto počasí to bude více než ideální, nebo přijít jen ochutnat.) bude nejlepší, když k jídlu donesete i recept, pokud se o recept nechcete dělit, postačí popisek s alergeny. Můžete připsat klidně i své jméno, aby ostatní věděli, kdo je autorem a mohli případně vyřizovat pochvaly. Je možnost i opékání na grilu. Veškerá domácí zvěř je vítána! Vezměte si s sebou deku, dostatek tekutin, ideálně i váš oblíbený talířek či misku, kelímek či hrníček a příbor a především dobrou náladu. A nezapomeňte i na deskové a karetní hry!

Kostel sv. Mikuláše otevírá své brány

Přijďte si prohlédnout interiér a vyslechnout putovní příběh památky, která se snad už natrvalo usadila na svém místě – v Jiráskových sadech nedaleko soutoku Labe a Orlice. Od 14 do 15 hodin v sobotu probíhá nekomentovaná, v 15 hodin pak komentovaná prohlídka.

Táborák Osady vycházejícího slunce

Tradiční večer u táboráku v Osadě vycházejícího slunce nacpaný pohodovou muzikou se koná v sobotu v 18.30 hodin. A kdo že nám to letos bude hrát? Tak třeba Pavel Dobeš s Tomášem Kotrbou, Pavlína Jíšová, její dcera Adéla Jonášová s manželem Oldou Bohadlem, pochopitelně Miloš Dvořáček, Lída Helligerová, Šimon Daněk, bratři Holečkovi, kapely RYBARYB, 2JAJA, MyTwoo, Walda band a další.

 

Promenádní koncert v Jiráskových sadech

Hradecká kulturní a vzdělávací společnost zve v neděli od 16 do 18 hodin do Jiráskových sadů na promenádní koncert. Hrát bude ROMANTIC BAND PETRA HUBÁČKA. Koncerty tam probíhají celé léto. Návštěvníci parku si budou moci zpestřit rozjímání v parkové zeleni poslechem příjemné hudby. Začátky jsou vždy v 16 hodin. Ti, kteří patří mezi pravidelné návštěvníky promenádních koncertů, si pochvalují příjemně strávená nedělní odpoledne s dobrou hudbou, a to navíc bez vstupného.

Hradecký terénní triatlon na Biřičce

V neděli se na Biřičce sejdou sportovci. Pořádá se tam triatlon. Soutěž je rodělena na dva závody: Vzdálenost dlouhého závodu: 400m plavání+ 19km cyklistika+ 4km běh. Vzdálenost EASY triatlonu: 150m plavání+ 5km cyklistika+ 1,5km běh. Připraven je i závod pro děti ve věku od 3 do 13 let.

Hradečtí fotbalisté změří síly s pražskou Slávií

Poslední červencový týden je tady a s ním přichází také start FORTUNA:LIGY. Votroci budou v samém úvodu nejvyšší fotbalové soutěže v Čechách čelit jednomu z nejsilnějších protivníků. Do Mladé Boleslavi přijede v neděli pražská Slavia. Její souboj s hradeckým klubem startuje v 16:00 hodin. Hradečtí příznivci se do areálu Lokotrans Arény dostanou bránou 1, jejíž vstup se nachází v ulici U Stadionu (u kruhového objezdu naproti ulici Palackého).

Zobrazit všechny akce na tento víkend


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme