Zveme: Divadlo, folklór v parku i pravěké dožínky. Víkend si užijete

Folklórní soubory navštíví Hradec i Nechanice
Folklórní soubory navštíví Hradec i Nechanice | autor: hradeckralove.cz

Další páteční pozvánka na víkendové akce je tady a s ní několik zajímavých nejen kulturních tipů. Tentokrát se můžete těšit na detektivní komedii v amfiteátru na Chlumu, víkend plný hospodaření v Archeoparku pravěku ve Všestarech nebo na prohlídky po zámku v doprovodu hraběcí rodinky a jejího služebnictva v Nechanicích. V Hradci také už dnes večer začíná mezinárodní folklórní festival. Soubory z Česka i zahraničí si můžete poslechnout v Jiráskových sadech. 

Dá se vraždit žehlícím prknem? Odpoví komedie na Chlumu

Komedie s detektivní zápletkou. Tak by se dala charakterizovat tato divadelní inscenace nazvaná Liga proti nevěře. Už v sobotu od 20 hodin se na ni můžete těšit v amfiteátru na Chlumu. Lístky jsou k dostání na www.ticketon.cz , a v restauraci U polních myslivců na Chlumu pod rozhlednou. Do areálu můžete zavítat už dvě hodiny před začátkem představení. O čem přesně hra je? Nechybí tu čtyři hlavní postavy - žena a její milenec, vracející se manžel, další žena hledající svého manžela. Je to ale ten původní milenec nebo není? Manžel je prý v koupelně - mrtev! Dá se utéci z třetího patra? Dá se vraždit žehlicím prknem? Vejde se milenka do krbu? A nezbláznili se všichni náhodou...? Tak by se dala ve stručnosti popsat komedie, ve které hrají například Veronika Nová a Ivo Šmoldas. Režie se ujal Biser A. Arichtev.

Pečení placek, výroba sýra i pravěkých nástrojů. Archeopark zve na pestrý program

Nevíte jak zabavit o víkendu sebe i své ratolesti? Pak se vypravte do Archeoparku pravěku ve Všestarech, kde si na své přijdou všechny generace. Pravěký víkend tentokrát nese téma Dožínky v mladší době kamenné a seznámíte se tak s prvními pěstiteli plodin a chovateli zvířat. Kromě toho vás čekají komentované interaktivní projekce, můžete si zkusit vypálit neolitickou keramiku, okopat pole dřevěnými nástroji, nebo si vyrobit kamenný nástroj broušením a vrtáním. Pestrý program slibuje i pečení placek a vaření kaše s ochutnávkou a také ukázku výroby pravěkého sýra. Děti si navíc budou moci domů odnést kamenný amulet. Otevřeno je v parku v sobotu i v neděli vždy od 9 do 17 hodin.

Na nechanický zámek dorazí hraběcí rodinka i se svým služebnictvem

O víkendu můžete také vyrazit na nechanický zámek, kde na vás čekají prohlídky za doprovodu hraběcí rodiny a služebnictva. Otevřeno je v sobotu i v neděli od 9 do 17 hodin. V podání herců ochotnických divadel a hostů uslyšíte a uvidíte historický příběh z roku 1867, rok po nešťastné Prusko – rakouské válce, kdy hraběcí rodina, která musela před boji na Hradecku uprchnout, se po roce vrací na své letní sídlo, které se teprve vzpamatovává z válečných událost. Otevřena bude i Hodinová věž, v případě příznivého počasí i s vyhlídkou. V sobotu odpoledne vás navíc na nádvoří zámku čeká od 15 do 17 hodin mezinárodní přehlídka folklórních souborů. V 19 večer pak začíná divadelní hra ochotníků ze Smiřic Maruša aneb Z ohryzku štrúdl neuděláš.

Soubory na folklórním festivalu zahrají a zazpívají v Jiráskových sadech

Za mezinárodními folklórními soubory nemusíte jezdit o víkendu jen do Nechanic, můžete si je užít i přímo v Hradci Králové a to už tento pátek. Soubory tu totiž festival, stejně jako každý rok, zahájí. Po průvodu městem vystupují soubory od 17 do 19 hodin v hlavním festivalovém programu v Jiráskových sadech. 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Do doby kamenné, na koncerty, rodinné závody a nábřeží keramiky

Co nás v Hradci Králové a blízkém okolí čeká o víkendu? V archeoparku ve Všestarech se dozvíte vše o době kamenné, a to na vlastní kůži. Letní Orlice Family Cup láká na závody, společné opékání špekáčků, a tím symbolické pokřtění nově instalovaných laviček a grilů. Letní…
Čtěte více

Zveme: O víkendu začíná fotbalová sezona, vydat se můžete do pravěku i středověku

Naše pravidelná páteční pozvánka vás o víkendu zavede třeba na noční prohlídku na Bílé věži, tradiční českou zabijačku v Park Golf Clubu v Hradci Králové nebo Retro výstavu 100 československých NEJ. Hradečtí fotbalisté se poprvé utkají s SK Líšeň. Během Turnaje…
Čtěte více

Zveme: Na Martinské trhy a lampionový průvod. Do Hradce zavítá prezident Masaryk

Víkend bude v Hradci Králové opět doslova nabitý akcemi, vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější. V hradeckém Adalbertinu najdete tradiční Martinské trhy. Můžete se vydat na lampionový průvod, Hradec Králové o víkendu zažije hned dva - v pátek S lampionem za pokladem a v sobotu…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme