Zveme: Divadelní víkend nechá nahlédnout do hereckého zákulisí

Noc divadel otevře Klicperovo divadlo i Jesličky
Noc divadel otevře Klicperovo divadlo i Jesličky | autor: klicperovodivadlo.cz

Naše další tradiční páteční pozvánka na víkendové akce je tady a s ní i řada zajímavých tipů na akce v Hradci Králové. Tento víkend se ponese ve znamení divadel. Klicperovo divadlo a také Divadlo Jesličky Josefa Tejkla se totiž opět po roce připojily k evropskému projektu Noc Divadel a nechají tak diváky nahlédnout do svého zákulisí, na programu je i koncert, povídání a samozřejmě divadlo. V Divadle Drak se zase v sobotu bude číst. Více se dozvíte v naší pozvánce.

Na farmářské trhy se vypravte do Gayerových kasáren

Poslední farmářské trhy tohoto roku jsou tady. Z několika druhů ovoce, zeleniny, ořechů a dalších plodin si budete moci vybírat už tuto sobotu od 8 do 12 hodin v Gayerových kasárnách. Trhy tentokrát přinesou i adventní a vánoční tématiku. Chybět samozřejmě nebude ani čerstvé pečivo a různé druhy dobrot. Nakoupit si budete moci také med, koření či třeba těstoviny. Vstup na akci je jako obvykle zdarma.

Klicperovo divadlo otevře svá zákoutí zvědavým návštěvníkům

Noc divadel představuje divadlo v netradiční formě vždy třetí listopadovou sobotu, v Česku od roku 2013. K akci se v sobotu už po několikáté připojí také hradecká divadla. Klicperovo divadlo dokonce už po čtvrté v řadě. Brány divadla se letos zájemcům otevřou v 15 hodin slavnostním zahájením před hlavní scénou s Pavlou Tomicovou a populárním moderátorem Bartley McCormickem alias Vojtěchem Dvořákem. Od 15:30 do 19:30 hodin budou probíhat komentované prohlídky interiérů a zákulisí hlavní scény spolu s herci a zaměstnanci divadla. Další program pokračuje před divadlem z důvodu přípravy koncertu. Návštěvníci akce mohou nahlédnout také na Havlův dvoreček, nebo se zastavit na veselé historky do studia Beseda. Od 19:30 hodin před budovou divadla proběhne Prostřeno live aneb vaření s Bartley McCormickem a ve 21 hodin začíná koncert kapely Mastix herců Klicperova divadla a jejich přátel. Akci ukončí půlnoční prohlídka s Václavem Klimentem Klicperou.

Na divadelní maraton zve Divadlo Jesličky

Noc Divadel si nenechá ujít ani Divadlo Jesličky Josefa Tejkla – stálá scéna základní umělecké školy Střezina. Divadlo zahájí program úderem 17. hodiny. A co vás tu čeká? Doslova divadelní maraton plní představení a k tomu koncert populárního orchestru STO.

V Divadle Drak se v sobotu bude číst nejen dětem

Zajímavou akci si na sobotu připravilo také Divadlo Drak, které tak podpoří projekt Celé Česko čte dětem. „Čeká vás den plný divadla a čtení dětských knížek všeho druhu. To vše s možností nakoupit si vánoční dárky v podobě knížek a jiných maličkostí na MINI-VELE trhu v prostorách Labyrintu. Pohádky vám budou číst herci Divadla Drak a jejich opravdu nečekaní hosté,“ zve na akci Divadlo Drak. Pestrý program probíhá od 13 do 18 hodin. Chybět nebudou tvořivé workshopy, divadelní představení a samozřejmě spousta čtení. Většina programu má vstup volný, na některý je ale kapacita omezena a tak je lepší si vstupenky rezervovat předem.

Kino chystá „potterovskou“ dílnu pro děti

Další dnešní pozvánka míří především za všemi dětmi. Pro ty je v neděli od 15 hodin v kině Bio Central připravena Dětská dílna spojená s promítáním filmu ze světa Harry Pottera Fantastická zvířata a kde je najít. Dílna se tematicky váže k promítanému snímku.  Malování, kreslení, lepení nebo pohybové aktivity jsou připraveny ve foyer kina nebo ve dvoraně vždy po skončení dětské projekce. Dětem se budou věnovat zkušené lektorky, rodiče si mohou zatím vypít šálek kávy. Program je vhodný pro děti od 4 do 12 let. Za vstupenku na více než dvouhodinový nadabovaný film zaplatíte 130 korun.

Zobrazit všechny akce na tento víkend

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Festival Divadlo evropských regionů a Open Air Program mění svůj název a logo

Pořadatelé mezinárodního festivalu Divadlo evropských regionů a jeho mladší části se rozhodli, že festivalu změní název i jeho logo a související grafika.  Zatímco loni, kdy se festival uskutečnil pouze v komorní podobě s podtitulem Letos jinak, letos by měl 26. ročník…
Čtěte více

Inscenace Klicperova divadla i Draku jsou k vidění online na portálu Dramax

Podobně jako si můžete předplatit třeba filmy a seriály díky službě Netflix, tak nyní můžete z domova sledovat také záznamy divadelních představení. Do nového videoportálu Dramax za zapojila i hradecká divadla - Drak a Klicperovo divadlo, které tak můžete podpořit v době…
Čtěte více

Zveme: Kvůli pandemii naposledy do kina, divadla či na fotbal, další akce se ruší

Jaké akce se budou o víkendu v Hradci Králové konat a které jsou kvůli epidemii nového typu koronaviru zrušené? Navštívit můžete například festival Jazz Goes to Town nebo podzimní výstavu hub v muzeu. Vláda se rozhodla zpřísnit opatření, takže už ode dneška se zavřou bazény,…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme