Štítky: | Kultura | Klicperovo divadlo | Sport | Fotbal | Pozvánka | Hokej | CineStar |

Zveme: divadelní a filmové premiéry a Olomouc v Hradci

Žebrácká opera z pera V. Havla | Foto: Klicperovo divadlo
Žebrácká opera z pera V. Havla | Foto: Klicperovo divadlo

Nadcházející víkend by se v královéhradecké kultuře mohl nazvat "premiérovým" a ve sportu zase "olomouckým".

"Premiérovým" proto, že na diváky v Klicperově divadle čeká další z premiérových her této sezóny, a to Žebrácká opera. Ta na divadelní prkna vstoupí v pátek v předpremiéře a v sobotu v premiéře. O dalších premiérách se pak dočtete ve filmové pozvánce. 

A "olomoucký" sportovní víkend čeká hradecké fanoušky jak fotbalu, tak také hokeje. Oba celky se totiž utkají před domácím publikem a oba si to rozdají s Olomoucí. 

Královéhradecké Klicperovo divadlo připravilo už na tento víkend další ze svých letošních premiér. Tentokrát se herci ukáží v Havlově hře Žebrácká opera, která ovšem bude připomínat spíše mafiánskou grotesku.

Alespoň tak to divadelníci svým divákům slibují a zároveň se ptají: „Že by doba starého dobrého poctivého zločinu byla skutečně pryč? Kdo koho vlastně podvádí? A co je tohle vůbec za svět – děvky filozofují, odmítají prodávat svou duši a majitelka bordelu pronáší bystré sociologické úvahy. Nebo je to všechno trochu jinak?“

To se však ukáže až po premiéře, která na hradecké diváky čeká na hlavní scéně divadla už tuto sobotu od sedmé hodiny večerní. 

Co „klicperáci“ svou hrou chtějí divákům nabídnout? „Nadčasovost, originalita a humor. Provázanost s dobou, politické narážky, které se dají aplikovat téměř na každý systém,“ popisuje hru Ilona Smejkalová, dramaturgyně představení. 

Žebrácká opera se představí také v pátek od půl šesté v předpremiéře. 

Filmové premiéry

Vzpomínáte si ještě na Jeníčka a Mařenkou? Hrdinové všemi oblíbené pohádky se od čtvrteční premiéry v českých kinech objevují také na filmovém plátně v královéhradeckém CineStaru. Ovšem, na tohle představení své děti neberte. Leda, že jim pak budete ochotni nějakou dobu hradit návštěvy u terapeuta. 

Horor s názvem Jeníček a Mařenka: lovci čarodějnic se inspiroval v pohádkovém příběhu o nemilovaných dětech, které skončí v lese, stane se jim něco opravdu nemilého a to je poznamená na zbytek života. Ostatně, známe to všichni – všichni totiž máme svá menší či větší dětská traumata, se kterými se pereme až do dospělosti. 

Jak svou dětskou frustraci vyřešili dospělí Jeníček a Mařenka, se přijďte podívat po celý víkend do kina CineStar.   

Horory vás netáhnout, ale rádi byste do kina vyrazili na napínavý film? Doporučujeme další filmovou novinku - snímek Argo z prostředí Íránu, který byl natočený podle skutečné události.

Argo je vlastně pseudonázev pro psedofilm. Jinak ale očekávejte drama o únosu rukojmích, teroristickém prostředí a samozřejmě americké záchranné akci. „Chcete si v Holywoodu hrát na velký zvíře a přitom nic nedělat? Tak to zapadnete,“ to je jistě jedna z replik, která divákovi z filmu Argo utkví v hlavě. 

„Všesportovní“ neděle

První březnová neděle bude sportovně velice výživná. Před domácím publikem se představí jak fotbalisté, tak hokejisté a navíc - oba týmy se postaví před celky z Olomouce. 

Fotbaloví Votroci hrají se Sigmou od 17 hodin pod lízátky a hokejový mač Královských lvů s Morou startuje v 19 hodin na zimním stadionu.

Prvním jarním soupeřem hradeckého fotbalového týmu na domácím hřišti bude Sigma Olomouc. Podle vedení klubu to pro východočeské mužstvo bude těžká zkouška, protože Olomouc byla po podzimu čtvrtá a v prvním jarním kole se na této příčce udržela zásluhou výhry 2:1 nad pražskou Slavií. Hradec si z jarní premiéry do tabulky zapsal bod za bezbrankovou remízu na hřišti Jihlavy a v tabulce zůstal na 13. místě. Další vývoj ukáže nedělní podvečer.

Čtvrtfinálová série hokejového play-off první ligy mezi Hradcem Králové a Olomoucí je nyní v plném proudu. „Vstupenky na nedělní hokejové utkání je možno zakoupit si v pátek na pokladnách hradeckého stadionu od 15 do 17 hodin a v neděli od 15 hodin. Prodej vstupenek bude probíhat i na fotbalovém stadionu,“ informoval Jakub Malý z hokejového klubu.

Oba prvoligové sportovní kluby zvou své fanoušky, aby přišli Olomouci ukázat, jak se fandí v Hradci. 

Další nabídku kultury a nášup královéhradeckých akcí najdete v naší sekci kultura.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Festival Divadlo evropských regionů a Open Air Program mění svůj název a logo

Pořadatelé mezinárodního festivalu Divadlo evropských regionů a jeho mladší části se rozhodli, že festivalu změní název i jeho logo a související grafika.  Zatímco loni, kdy se festival uskutečnil pouze v komorní podobě s podtitulem Letos jinak, letos by měl 26. ročník…
Čtěte více

Do zimního stadionu chce Hradec investovat 50 milionů

Město Hradec Králové plánuje rozsáhlé úpravy zimního stadionu za desítky milionů korun, z čehož by nemělo těžit jen extraligové "áčko" hradeckého Mountfieldu, ale také žáci a dorostenci. Vznikne nové zázemí pro hráče, posilovna a rozcvičovna, ale i kanceláře a…
Čtěte více

Inscenace Klicperova divadla i Draku jsou k vidění online na portálu Dramax

Podobně jako si můžete předplatit třeba filmy a seriály díky službě Netflix, tak nyní můžete z domova sledovat také záznamy divadelních představení. Do nového videoportálu Dramax za zapojila i hradecká divadla - Drak a Klicperovo divadlo, které tak můžete podpořit v době…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme