Štítky: | Sport | Pozvánka | Aldis | FC Hradec Králové |

Zveme: Cestování na kole i pro seniory představí veletrh v Aldisu

Z loňské výstavy Infotour a cykloturistika | Foto: Jiří Gangur
Z loňské výstavy Infotour a cykloturistika | Foto: Jiří Gangur

Cestování, turistika, cyklo i necyklo a mnohé zajímavosti a novinky, které k těmto tématům patří, se zájemci mohou dozvědět od pátku do soboty v královéhradeckém kongresovém centru Aldis. V pátek úderem desáté hodiny se zde otevře už patnáctý ročník pravidelné královéhradecké výstavy Infotour a cykloturistika.

Kde jinde by se takový veletrh měl konat, než-li právě v Hradci Králové - ve městě cyklistů?  

Kongresové centrum Aldis v Hradci Králové opět po roce zaplní vystavovatelé a zájemci o toulky na kole. Od pátka do soboty se zde totiž koná výstava s názvem Infotour a cykloturistika. „Na veletrhu cestovního  ruchu se mimo  nabídek cestovních kanceláří a agentur mohou návštěvníci seznámit s nabídkou dotovaných  zájezdů pro seniory, s možnostmi pro cykloturistiku,  s nabídkou ubytování v regionu i celé České repulice,“ vypočítávají organizátoři vše, co výstava v rámci svého patnáctého ročníku přinese. 

Infoutour a cykloturistiku obohatí povídání o cestovateli Zikmundovi, k vidění budou zatím nezveřejněné fotografie

Výstavu jako vždy doprovodí i besedy. „Zajímavé bude povídání pana Petra Horkého, režiséra, který pro svůj film Století Miroslava Zikmunda čerpal z cestovatelova deníku, který tento fenomenální cestovatel a cestopisec psal více než sedmdesát let, a píše ho dosud,“ láká Jitka Hajžmanová z realizačního týmu výstavy.

Posluchači se mohou těšit na dosud neuveřejněné fotografie i příběhy ze Zimkundova života na cestách. 

Připravena je také řada doprovodných akcí. V případě příznivého počasí mají návštěvníci možnost nechat si zdarma zkontrolovat kolo před jarní sezonou. Specialitkou letos bude první farmářský trh, který návštěvníci najdou v sobotu přímo v areálu Aldisu, začíná v 8 hodin ráno a skončí ve 13 hodin. 

Petrof zve veřejnost do svého muzea i na Infotour

Královéhradecká firma Petrof, která se už 150 let zabývá výrobou klavírů a pianin a město proslavila po celém nejen hudebním světě, slaví v letošním roce své kulatiny spolu i s veřejností. 

I proto se o tomto víkendu Petrof představí také v rámci výstavy Infotour a cykloturistika. Návtěvníci se více dozvědí o nově otevřeném muzeu klavírů i o tom, jak probíhají oslavy 150 let od výroby prvního koncertního klavíru, kterému vdechl život Antonín Petrof. 

První domácí fotbal se hraje v neděli

Závěrem víkendové pozvánky ještě připomínáme první domácí fotbalový zápas, ve kterém pod královéhradeckými lízátky proti sobě stanou domácí Votroci s klubem FK Fotbal Třinec

Nedělní zápas 18. kola Fotbalové národní ligy začíná v 15 hodin odpoledne.

Vstupné bude 90 korun, zlevněné vstupné pak 50 korun.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Stavba lávky u Aldisu čeká na ukončení prací na budově ČSOB

Stavba lávky přes Labe u Aldisu by měla být zahájena na přelomu léta a podzimu letošního roku. Město má kompletní dokumentaci a potřebná povolení, vybranou stavební firmu a v úterý rada města schválila i výsledky výběrového řízení na technický dozor stavebníka a BOZP. Aby mohla…
Čtěte více

Zveme: Kvůli pandemii naposledy do kina, divadla či na fotbal, další akce se ruší

Jaké akce se budou o víkendu v Hradci Králové konat a které jsou kvůli epidemii nového typu koronaviru zrušené? Navštívit můžete například festival Jazz Goes to Town nebo podzimní výstavu hub v muzeu. Vláda se rozhodla zpřísnit opatření, takže už ode dneška se zavřou bazény,…
Čtěte více

Zveme: Na drakiádu, charitativní blešáky či exkurzi na Stříbrňák

Co podniknout během prvního říjnového víkendu v Hradci Králové? Děti můžete vzít na drakiádu nebo jim nakoupit zimní oblečení či hračky, a podpořit tak dobrou věc - koná se Bazárek (nejen) pro Kulíšky a blešák v Centralu. Dále můžete navštívit MINT market, farmářské trhy nebo se…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme