Zveme: Central zve na Dvořákovu Rusalku, pro všechny diváky se jménem Dvořák má překvapení

Dvořákova Rusalka | Foto: Metropolitní opera NY
Dvořákova Rusalka | Foto: Metropolitní opera NY

Kam v Hradci Králové vyrazit a zpříjemnit si tak únorové víkendové večery?

Kino Central opět zve na přímý přenos z operní scény v New Yorku, a tentokrát to bude za krásnou českou Rusalkou. 

Druhá pozvánka zve za trochou sportu. V neděli odpoledne se v Park Golfu koná zimní sranda biatlon.  

V sobotu večer se Dvořákova Rusalka z Metropolitní opery v New Yorku přenese rovnou do Hradce Králové na plátno kina Central. Produkce přímého přenosu upozorňuje, že půjde doslova o vrchol letošní sezóny. Navíc – pro potěchu srdce českých operních fanoušků si Metropolitní opera nemohla vybrat lépe. 

Dvořákova pohádková opera Rusalka s notoricky známými áriemi je klasikou, která se nikdy neomrzí. „Rusalku ztvární jedna z nejslavnějších sopranistek současnosti Renée Fleming, která v roce 2013 obdržela již čtvrtou cenu Grammy pro nejlepší sólistku v oblasti vážné hudby,“ uvádí Radka Ondráčková z AeroFilms, společnosti, která přímé přenosy z Metropolitní opery v New Yorku zajišťuje.

Na sobotní večer v době přímého přenosu se navíc pro návštěvníky chystá jedno velké překvapení. Bude se ale týkat jenom těch, kteří jsou nositeli jména Dvořák, více zatím organizátoři neprozradili. 

Pro ty diváky, kteří by se obávali, že nebudou rozumět zpívanému textu, i když české opery, zajistili pořadatelé převedení celého Kvapilova libreta do podoby titulků. Diváci tak budou mít originální verše opery během přenosu přímo před očima. Více o Dvořákově Rusalce najdete zde, přímý přenos začíná v 18,45 hodin.

Zimní sranda biatlon se poběží v Golf Parku

Zasoutěžit si v zimním biatlonu i bez sněhu? K tomu zve královéhradecký Golf Park, kde v neděli od dvou hodin odpoledne odstartuje soutěž v biatlonu. „Závod se bude skládat z běhu, ale bez lyží, a ze střelby ze vzduchových pušek, které budou na střelnici připraveny,“ zvou organizátoři. Poběží se dvě dvoukilometrová kola a střílet se bude jednou ve stoje a jednou v leže. Pořadatelé předesílají, že především půjde o zábavu a proto dali akci název „Sranda biatlon“. 

Závod začíná v neděli od dvou hodin odpoledne, závodníci se mohou akreditovat už od půl jedné. Soutěžit se bude v kategoriích junioři – závodníci do 40 let a muži a ženy – soutěžíci nad 40 let. Startovné je 120 korun, jeho součástí je i malé občerstvení.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Kvůli pandemii naposledy do kina, divadla či na fotbal, další akce se ruší

Jaké akce se budou o víkendu v Hradci Králové konat a které jsou kvůli epidemii nového typu koronaviru zrušené? Navštívit můžete například festival Jazz Goes to Town nebo podzimní výstavu hub v muzeu. Vláda se rozhodla zpřísnit opatření, takže už ode dneška se zavřou bazény,…
Čtěte více

Zveme: Na drakiádu, charitativní blešáky či exkurzi na Stříbrňák

Co podniknout během prvního říjnového víkendu v Hradci Králové? Děti můžete vzít na drakiádu nebo jim nakoupit zimní oblečení či hračky, a podpořit tak dobrou věc - koná se Bazárek (nejen) pro Kulíšky a blešák v Centralu. Dále můžete navštívit MINT market, farmářské trhy nebo se…
Čtěte více

Zveme: Děti mohou o víkendu vybírat hned z několika divadelních představení

Poslední zářijový víkend slibuje ochlazení, ale opět množství zajímavých akcí. Fotbaloví fanoušci vyrazí fandit Votrokům, kteří budou čelit Slavoji Vyšehrad. Divadlo Drak zve na premiéru Do hajan! i na venkovní akci Za příběhem Draku. Děti se mohou těšit také na pohádky v…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme