Zveme: Atrakce zaplní Stříbrný rybník, farmářské stánky Gayerovy kasárny

Stříbrný rybník opět ožije velkým dětským dnem
Stříbrný rybník opět ožije velkým dětským dnem | autor: Mš Kampanova

Slavnostní otevření dvaasedmdesáti metrové Bílé věže na Velkém náměstí, Farmářsko – potravinářské trhy plné dobrot regionálních producentů i zábavný den plný atrakcí na Stříbrném rybníku, který si užijí děti i jejich rodiče. Nejen to vás tuto sobotu a neděli čeká v Hradci Králové. Stále ještě tápete, kam se vypravíte? Tak se začtěte do našich pravidelných víkendových tipů, kde jsme pro vás vybrali ty nejlepší akce.

Regionální výrobci nabídnou své produkty v Gayerových kasárnách

Tuto sobotu 23. května od 8 do 12 hodin se dvůr Gayerových kasáren opět zaplní stánky všeho druhu. Sjedou se sem jako již tradičně pěstitelé, chovatelé a malozpracovatelé z celého Královéhradeckého regionu. Prodejci budou po celé dopoledne prodávat sýry, jogurty a další mléčné výrobky, voňavé uzeniny i čerstvé zeleninové nebo ovocné výpěstky. I tentokrát se můžete těšit na zdravé produkty z medu a rakytníku. Farmářsko – potravinářské trhy nabídnou také různé druhy chlebů a dalšího čerstvého pečiva. Následující trhy se uskuteční o čtrnáct dní později, tedy v sobotu 6. června v obvyklém čase.

Bílá věž se opět otevře v sobotu, prohlídky potrvají do půlnoci

V sobotu se také po roce a půl trvající generální rekonstrukci slavnostě otevře dominanta Hradce Králové – Bílá věž. Vše zahájí v pravé poledne zvon Augustin, prohlídky budou moci návštěvníci absolvovat od 12:50 do 20 hodin, poté začínají noční tzv. Atmosférické prohlídky, které potrvají až do půlnoci. Doporučená doba prohlídky je 45 minut, do jedné skupiny se vejde 30 osob. Vstupné činí 60 korun, za děti do 15 let 40 korun. Znovuotevření historické památky na Velkém náměstí doplní v době od 12.50 do 17 hodin také doprovodný program s trhem lidové tvorby a uměleckých řemesel. Na náměstí bude také historická hudba Gnomus, vystoupení šermířské skupiny, výstava zbraní a zbroje a také zábavné hry pro děti. O této akci se můžete dočíst také v tomto článku, kde se dozvíte bližší informace nejen o sobotním otevření, ale také o tom, jak rekonstrukce probíhala a jak moc se Bílá věž během oprav změnila.

Velký den plný atrakcí na Stříbrném rybníku

Den plný soutěží a atrakcí nejen pro děti vypukne už tuto sobotu v kempu Stříbrný rybník. Program akce nazvané Poklad na Stříbrném rybníku začíná ve 14 hodin, potrvá do 18. hodiny, vstupné je zdarma. „Pro děti bude připravena řada zajímavých soutěží, ale také různých atrakcí. Chybět nebude například autogramiáda některých hradeckých hokejistů, prezentace městské a státní policie, Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje a řady dalších organizací. Zajímavá jistě bude například i ukázka práce služebních psů Vojenské policie nebo letová ukázka vrtulníku,“ slibují pestrý program organizátoři akce. Na místě budou také skákací hrady, děti budou moci využít možnosti svézt se na koni nebo poníkovi, projíždět se bude možné i na člunech hasičů.

Stejně jako loni budou děti plnit různé úkoly, za něž dostanou nálepku a za nálepku budou moci využívat atrakce a také si vybrat něco z velkého pokladu. „Z akce děti vždy odcházejí nejen s řadou zážitků, ale také si něco odnesou. Nejdůležitější ale je, což je i cílem našeho snažení, že si na zábavném odpoledni rodiče hrají dohromady se svými dětmi. Smysluplně a aktivně tak rodiče s dětmi prožijí společné chvíle, na které budou rádi vzpomínat,“ říká Michal Moravec, ředitel cestovní kanceláře B&K Tour Hradec Králové, která se spolu s MŠ Kampanova podílí na organizaci akce.

V Malšovicích se bude malovat na chodník i hedvábnou stuhu

Zajímavou akci si můžete užít také v neděli. Hradecké Rodinné centrum POHODA pořádá od 14 do 17 hodin Malování na chodníku - tradiční zážitkové odpoledne pro celé rodiny s dětmi v Malšovicích naproti Kinu Mladých. Vstupné je zdarma, platí se pouze symbolický příspěvek za jednotlivé odborné workshopy. „Letos je pro návštěvníky připraveno kromě klasického programu, jako jsou pohybové aktivity pro děti, výtvarný workshop malování na hedvábnou stuhu a samozřejmě malování na chodník, také překvapení v podobě pohádky, která začíná v 15:30 hodin. Na závěr programu nebude chybět opékání buřtů, které si návštěvníci mohou zakoupit přímo na místě, případně přinést vlastní,“ uvádějí pořadatelé akce.

Votroky čeká poslední letošní domácí zápas v nejvyšší české fotbalové soutěži

Dnešní poslední pozvánka míří za všemi milovníky fotbalu. V sobotu 23. května v 17:15 hodin se proti sobě postaví na Malšovickém stadionu FC Hradec Králové a SK Slavia Praha. Vstupné na poslední domácí utkání v letošním ročníku české nejvyšší fotbalové soutěže stojí 120 korun, zlevněné 60 korun. Mužstvo Slavie Praha je nyní na třinácté pozici v tabulce a před Hradcem má náskok devíti bodů. „Soupeř zvučného jména, velká historie. Pro nás je to ligový zápas, takže v sobě musíme najít motivaci, abychom ten zápas zvládli s co nejlepším výsledkem a potěšili aspoň trochu naše zklamané fanoušky," uvedl asistent trenéra Bohuslav Pilný.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Stříbrňák už je plný sinic. Hygienici koupání rozhodně nedoporučují

Od čtvrtka 29. července skončila koupací sezona na Stříbrném rybníku v hradecké Malšově Lhotě. Může za to zvýšený výskyt sinic a chlorofylu. Se zhoršenou kvalitou vody se v hojně navštěvovaném hradeckém areálu potýkají prakticky každý rok. A koupací sezona tak na Stříbrném…
Čtěte více

V kempu Stříbrný rybník vyrostou podél poloostrova nové chatky a mola

V kempu Stříbrný rybník plánuje společnost Městské lesy Hradec Králové postavit deset nových chatek. Spolu s nimi plánují správci areálu postavit také dvě dřevěná vyhlídková mola. Záměr výstavby v tomto týdnu schválila rada města, v pondělí ho budou na svém…
Čtěte více

Městské lesy mají velké plány: Stříbrňák plný novinek, další obory s jeleny a vzdělávací centrum

Stavební úpravy v areálu Stříbrnkého rybníku, nové obory nebo enviromentální centrum. To jsou letošní plány Městských lesů Hradec Králové. Návštěvníci lesů se tak mohou těšit na nové obory pro jeleny evropské, rozšířit by se měly obory pro daňky a muflony a pracuje se na…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme