Štítky: | Pozvánka | Stříbrňák |

Zveme: „Ameriky“ a jejich příznivci si zaburácí na Stříbrňáku

Na Stříbrňáku se chystá další setkání Amerik | Foto: pořadatelé
Na Stříbrňáku se chystá další setkání Amerik | Foto: pořadatelé

Srpnové počasí už sice trochu připomíná podzim, ale i tak se obyvatelé Hradce Králové mohou těšit na několik akcí pod širým nebem. První pozvánka směřuje ke Stříbrnému rybníku, kde se od pátka do neděle setkají příznivci velkých amerických aut z celé České republiky. Na jeden z největších srazů Amerik je zvána i veřejnost, může tak ocenit třeba soutěž v nejhlasitějším a nejbrutálnějším zvuku. Další víkendový tip bude ve znamení keramiky a skla, v sobotu se totiž u Labe koná jedna z posledních letních akcí na nábřeží. Poslední pozvánka zve za folklorem do Jiráskových sadů i na Hrádek u Nechanic, o víkendu se koná další Setkání s folklórem.

Letos už po sedmé se otřese Stříbrňák pod koly, motory a výfuky „Amerik“

Na královéhradeckém Stříbrňáku se už pomalu loučí s letní sezónou, přesto tam bude od pátka do neděle nevídaně živo a také pořádně „hlasito“. Rozburácí se zde totiž už sedmý sraz tak zvaných „Amerik“ neboli „Hradecká V8“.

Areál kempu Stříbrný rybník se i pro veřejnost otevře už v pátek ve čtyři hodiny odpoledne. Od sedmé večer se mohou nablýskanými americkými vozy pokochat i obyvatelé Hradce – chystá se spanilá jízda. Hradecká V8 patří mezi největší srazy klasických amerických automobilů u nás a je určená nejen pro milovníky těchto typů aut, ale i pro celé rodiny,“ zvou na celovíkendovou moto-zábavu pořadatelé akce.

Hlavní program přijde v sobotu a to už od rána. Několikrát za den se představí Cheerleaders neboli roztleskávačky a svým umem tak proloží představení a předvedení jednotlivých Amerik. Diváci však nejvíce oceňují soutěž Sound Contest, což je souboj o nejbrutálnější a nejhlasitější zvuk, který vzejde z pod kapoty vozu. Soutěžení pak završí podvečerní Trial show a na programu nesmí chybět ani koncerty. Vstup pro veřejnost je za 130 korun a pro děti zdarma na celou akci, kompletní program Hradecké V8 najdete také zde

Keramika, sklo a muzika na nábřeží

Prodejní výstava, na níž během celého sobotního dne, budete moci zakoupit keramiku a skleněné výrobky, se už po několikáté chystá na královéhradeckém nábřeží. Akce s názvem Nábřeží keramiky a skla odstartuje v 10 hodin dopoledne a jako už tradičně ji doprovodí i hudební a kulturní program. „I tentokrát budou moci návštěvníci prohlížet a nakupovat výrobky sklářských a hrnčířských mistrů z celé naší země a současně obdivovat předvádění tradičních řemeslných technik,“ říká Petr Švihlík z pořádající Hradecké kulturní a vzdělávací společnosti.

Návštěvníci Nábřeží keramiky a skla se mohou těšit na ručně točenou keramiku, malované sklo i nákup tradičního nádobí do kuchyně, třeba pekáčů. „Čerstvou novinkou letošní expozice bude krajková keramika ze Svídnice a ručně malované sklo zdobené zlatem a smaltem,“ doplňuje Petr Švihlík.

Nábřeží keramiky a skla začíná v sobotu v 10 hodin dopoledne a potrvá do 18. hodiny. Během prodejní výstavy zahraje i několik kapel, vstupné na akci je volné.

Folklórní festival zakončí sezónu hradeckého souboru Kvítek

K hudebním pozvánka na tento víkend jednoznačně patří už šestadvacátý ročník festivalu Setkání s folklórem. V sobotu odpoledne od 16 hodin se soubory z Čech, Moravy, ale i ze zahraničí potkají na už tradičním místě, a to v Jiráskových sadech. Sem průvod v krojích dorazí po procházce městem a v podvečerních hodinách se přesune k dalšímu vystoupení na Masarykovo náměstí.

Tímto festivalem každoročně zakončuje folklórní soubor Kvítek z Hradce Králové svou letní sezónu. V neděli se barevné sukně tanečnic a vysoké boty tanečníků rozvlní také na nádvoří zámku Hrádek u Nechanic. Nedělní vyvrcholení folklórního festivalu začíná ve tři hodiny odpoledne, potrvá do pěti a vstupné je dobrovolné.

Další tipy na nejen víkendové akce v Hradci Králové a jeho okolí najdete zde.   

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Kvůli pandemii naposledy do kina, divadla či na fotbal, další akce se ruší

Jaké akce se budou o víkendu v Hradci Králové konat a které jsou kvůli epidemii nového typu koronaviru zrušené? Navštívit můžete například festival Jazz Goes to Town nebo podzimní výstavu hub v muzeu. Vláda se rozhodla zpřísnit opatření, takže už ode dneška se zavřou bazény,…
Čtěte více

Zveme: Na drakiádu, charitativní blešáky či exkurzi na Stříbrňák

Co podniknout během prvního říjnového víkendu v Hradci Králové? Děti můžete vzít na drakiádu nebo jim nakoupit zimní oblečení či hračky, a podpořit tak dobrou věc - koná se Bazárek (nejen) pro Kulíšky a blešák v Centralu. Dále můžete navštívit MINT market, farmářské trhy nebo se…
Čtěte více

Zveme: Děti mohou o víkendu vybírat hned z několika divadelních představení

Poslední zářijový víkend slibuje ochlazení, ale opět množství zajímavých akcí. Fotbaloví fanoušci vyrazí fandit Votrokům, kteří budou čelit Slavoji Vyšehrad. Divadlo Drak zve na premiéru Do hajan! i na venkovní akci Za příběhem Draku. Děti se mohou těšit také na pohádky v…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme