Zveme: Do nočních kostelů, na cyklomaraton, festival burgerů či Nábleší

Decathlon cyklomaraton v Hradci Králové.
Decathlon cyklomaraton v Hradci Králové. | autor: cyklomaraton.com

Kulturní i sportovní akce se pomalu vrací do Hradce Králové, v provozu už je třeba kino Bio Central. Zatímco akce Týden otevřených kostelů byla zrušena, Noc kostelů se podle organizátorů uskuteční dnes večer a nabídne bohatý program včetně cyklojízdy mezi devíti kosteli. Cyklisté mohou vyrazit také na oblíbený Decathlon Cyklomaraton, který se pojede v neděli. Na hradeckou náplavku se po dlouhé pauze vrací vyhledávaný bleší trh Nábleší. U obchodního centra Futurum se po celý víkend koná Burger Street Festival, u Atria najdete tradiční sobotní farmářské trhy.

Noc kostelů

V pátek se i v Hradci Králové koná Noc kostelů, úderem 19. hodiny začnou vyzvánět zvony v hradecké katedrále Svatého Ducha. Bude následovat prohlídka interiéru katedrály i kaple sv. Klimenta, v průběhu večera uslyšíte duchovní hudbu. Ve 22 hodin zazní závěrečná modlitba s požehnáním a rozloučením, pro případné dotazy bude po celou dobu k dispozici kněz. Prohlédnout si můžete i další kostely, třeba kostel sv. Antonína na Novém Hradci nebo sbor kněze Ambrože CČSH, všude se konají koncerty, prohlídky, výstavy a mnohé další. V kostele Českobratrské církve evangelické začíná v 19 hodin koncert pro varhany a trubku, děti se mohou účastnit stopovačky Po stopách kostelní myši. Program pro děti nabídne od18 hodin i kostel Nanebevzetí Panny Marie, kde v 18:30 začíná komentovaná prohlídka.

Okolo Hradce Králové

Třetí ročník putování na kole pro návštěvníky Noci kostelů. Společný start je na náměstí 28. října před kostelem Božského Srdce Páně v 17 hodin, předpokládaný příjezd před kostel Nanebevzetí Panny Marie je v cca 21:30. Trasa měří 30 kilometrů a vede přes Vysokou nad Labem a Opatovice a spojuje celkem 9 kostelů. 

Decathlon Cyklomaraton

V neděli se tradičně jede Decathlon Cyklomaraton Hradec Králové, letos již poosmnácté, a za uplynulých sedmnáct let si vybudoval renomé prestižní sportovní akce. Kromě profesionálních a amatérských cyklistů si závod ale oblíbily i stovky hobby jezdců a dokonce celé rodiny s dětmi, pro které Cyklomaraton Hradec Králové přinese celodenní program plný sportu a zábavy. V pravé poledne bude odstartován hlavní závod, jehož účastníci si mohou dopředu zvolit délku tratě. Kratší 30ti kilometrová je určena pro rekreační jezdce, delší 60ti kilometrová přiláká odvážnější závodníky včetně ambiciózních amatérů a profesionálů. Závodníci na delší trati zamíří na okruh okolo rybníku Biřička, aby se následně napojili zpět na trať společnou se závodníky z krátké trasy. Před Slezské Předměstí se pak podél řeky Orlice vrátí terénem do cíle na Všesportovním stadionu. Kromě samotných závodů bude připraven také bohatý doprovodný program.

Farmářské trhy u Atria

V sobotu od 8 do 12 hodin se v ulici Letců u obchodního centra ATRIUM konají farmářsko potravinářské trhy. Na trzích najdete na čtyřicet stánků s širokým sortimentem jakostních domácích produktů. Své výpěstky a výrobky budou prezentovat sami producenti, kteří kladou ve své činnosti důraz především na kvalitní suroviny, ekologický způsob zemědělství a tradiční způsoby zpracování zdravotně nezávadných surovin bez použití konzervantů a jiných aditiv.

Burger Street Festival u Futura 

Od pátku až do neděle můžete zajít do parku u Futura na Burger Street Festival. "Letos to zase rozjedeme a věříme, že to bude s největší burgernáloží, jakou pamatujete!" vzkazují pořadatelé. Burgery bude nabízet například Angel Grill, BurgerLand, Burger Saloon, JJ Grill Bill a mnoho dalších. Sladkou tečku a jiné dobroty zajistí Los Churros CZ, Frozen - Rolovaná zmrzlina nebo Palačinkový stánek. Vstup na akci je zdarma. Burgery můžete ochutnat v pátek a v sobotu od 10 do 22 hodin, v neděli od 10 do 20 hodin.

Nekomentovaná prohlídka kostela sv. Mikuláše 

Po dlouhých měsících je dřevěný kostelík v Jiráskových sadech opět přístupný veřejnosti. První možnost nahlédnout do interiéru kostelíku bude v sobotu od 14 do 16 hodin. Termíny dalších, i komentovaných prohlídek budou zveřejněny v návaznosti na vývoj epidemiologické situace.

Květnové Nábleší

"Poslední květnovou neděli se bude BLEŠIT! Přivítáme velký návrat našeho milovaného Nábleší zasypaného okvětními lístky kvetoucích stromů a všemi vašimi vytříděnými poklady (tušíme, že jich za dobu karantény bylo víc než dost)." Nábleší se koná na Labské náplavce ve spodní části Tylova nábřeží v neděli od 9 do 12 hodin. 

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Do uměleckých ateliérů, na putování s vodníkem a na výstavu kaktusů

Ještě nemáte plány na víkend? V Hradci Králové můžete vyrazit na výstavu kaktusů, na farmářské trhy. Také můžete navštívit umělce přímo v jejich ateliérech a poznat svět umění zblízka. Děti můžete vzít do Jiráskových sadů na kostýmovanou procházku s vodníkem Čvachtalem a různými…
Čtěte více

Zveme: Do kina, divadla, na folklorní festival a na nábřeží mezi umělce

Víkendová pozvánka je opět nabitá akcemi podobně jako před epidemií. Zatím je stále nutné dodržovat platná protiepidemických opatření, ale vyrazit můžete na worshopy, dílny a hudební program letošního Nábřeží umělců. Koná se tradiční Folklorní festival Pardubice - Hradec Králové…
Čtěte více

Zveme: Na noční koloběžkování a tradiční Hradubický běh

Spolu s rozvolňováním protikoronavirových opatření se po dlouhé době začínají objevovat i první víkendové akce, kulturní i sportovní. Na co se můžete těšit už tento víkend? Na tradiční Hradubický běh či koloběžkování nočním lesem nebo na kurz severské chůze. Fungují farmářské…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme