Zveme: Vodník ukáže dětem Hradec, dospělí mohou vyrazit za Gočárem či památkami

Vodník Čvachtal provede děti Hradcem Králové.
Vodník Čvachtal provede děti Hradcem Králové. | autor: hradeckralove.cz

Víkend si v Hradci Králové můžete užít ve znamení koncertů či exkurzí a prohlídek. V pátek můžete vybírat mezi dixielandovou kapelou na Šrámkově statku či jazzovým koncertem v hotelu U Královny Elišky. Muzeum pořádá archeologickou exkurzi Archeoléto, další prohlídka půjde Po stopách J. Gočára a prozkoumat můžete se svítilnou i večerní Jiráskovy sady. Koná se opět oblíbené nábřeží gurmánů - Chuť jara a léta. Vydat se můžete s dětmi také na výpravu Za příběhem Draku či na kostýmovanou procházku Hradcem spolu s vodníkem.

Koncert na statku v Pileticích

Šrámkův statek Piletice dnes večer zve v rámcu cyklu Léto na statku na dixielandovou skupinu z Hradce Králové. Koncert kapely Nadoraz začíná v 19 hodin.

Jazzový koncert TWO TOWERS

V pátek od 19 hodin zve na koncert také hotel U Královny Elišky: "Zveme Vás na úvodní koncert cyklu Royal jazz večerů v krásném prostředí hotelu U Královny Elišky. Poslech hudby si můžete zpříjemnit výborným vínem či výběrem z nového a la carte menu. Těšíme se na Vás od 19 do 22 hodin." Zvýhodněné vstupné úvodního koncertu je 99 korun, zahraje skupina Two Towers Hulu Jazz.

Exkurze Archeoléto v Hradci Králové

V sobotu od 9 hodin začíná komentovaná prohlídka v rámci projektu Archeologické léto, který připravily Archeologické ústavy AV ČR v Praze a Brně ve spolupráci s dalšími archeologickými pracovišti. Účast je bezplatná, kapacita prohlídky je ale omezená, nezapomeňte si proto své místo co nejdříve zarezervovat na archeologicky-ustav-av-cr.reservio.com. Prohlídka je vedena proti toku času. Při exkurzi s archeologem Radkem Bláhou navštívíte například Gayerova kasárna a jejich okolí, prohlédnete si četné pozůstatky severní části bývalé pevnosti, ať už se jedná stavby dochované v úplnosti (bývalá zásobárna) či v podstatných torzech (ravelin, části bývalého kavalíru) či v půdorysných stopách (příkop). Projdete také historické jádro města na návrší, které navazuje na pravěké a raně středověké hradiště.

Výprava Za příběhem Draku

Divadlo Drak v Hradci Králové připravilo na letní měsíce pro své návštěvníky speciální venkovní program – dobrodružnou výpravu Za Příběhem Draku. Trasa výpravy začíná a končí v Labyrintu Divadla Drak, kde účastníci obdrží potřebné informace a pracovní list s mapou. Výprava probíhá bez průvodce, ale kdykoliv v průběhu mohou poutníci vyhledat pobočníka, který jim poradí, jak pokračovat v cestě či kde hledat dál. První část výpravy se odehrává venku v okolí divadla. Poutníci se pohybují podle herní mapy a plní interaktivní úkoly, luští hádanky a postupně získávají jednotlivé indicie potřebné k zdárnému dokončení hry a nalezení pokladu, který se ukrývá v bludišti vitrín v expozici výstavy Příběh Draku 1958 - 2018. Na výpravu Za Příběhem Draku se můžete vydat kdykoliv v otevírací době Labyrintu Divadla Drak od úterý do neděle od 10 do 17 hodin. Poslední výprava vychází nejpozději v 15:30.

Hradecké nábřeží gurmánů - Chuť jara a léta

"Opět se potkáme ve společnosti skvělého jídla, hudebních vystoupení a gastronomických zážitků v samém centru města!" vzkazují pořadatelé Hradeckého nábřeží gurmánů. Můžete se těšit na české i zahraniční speciality, moderní gastronomické pochoutky, české regionální a farmářské potraviny, na nové produkty z různých koutů světa, které zapijete skleničkou dobrého vína, koktejlu, piva či limonády. Nebudou chybět koncerty, loutkové divadlo a další doprovodný program pro celé rodiny. "Součástí akce je opět  Chilli festival Mechov  – zahájení chilli sezóny, proto se můžete těšit na hodně (v)ostré zážitky. Vstup na akci je tradičně pro všechny návštěvníky a pejsky zdarma."
Akce se koná na hradecké náplavce na Smetanově nábřeží, v sobotu od 10 do 19 hodin.

Večerní procházka Jiráskovými sady

V sobotu ve 21 hodin startuje v Jiráskových sadech komentovaná procházka. "Pod rouškou tmy se společně vydáme za zamčené brány Jiráskových sadů k soutoku Labe a Orlice. Společně navštívíme a osvítíme místa, která známe většinou jen za denního světla. Součástí procházky je komentovaná prohlídka kostelíku sv. Mikuláše. Procházku zakončíme na Bílé věži." Svítilny pro jistotu s sebou. Sraz před hlavní bránou Jiráskových sadů, z technických důvodů nelze vstupenky za 200 korun zakoupit na místě před prohlídkou, ale jen na hkpoint.cz.

Pohádkové putování s vodníkem a maňásky

V neděli od 10 hodin můžete vzít děti na pohádkové putování v Jiráskových sadech: "Vydejte se společně s vodníkem Čvachtalem do jeho pohádkového království. Prozkoumejte tajemná zákoutí Jiráskových sadů, kde se ukrývají víly a hradečtí skřítci. Ti všichni si pro Vás připravili všemožné hry a zábavné úkoly. Setkat se můžete třeba s vílou Orličkou, skřetem Hučákem nebo s Babou Puškvornicí." Kostýmovaná procházka je vhodné pro děti od 3 do 10 let. Sraz před hl. bránou Jiráskových sadů. Z technických důvodů nelze vstupenky zakoupit na místě před prohlídkou, na hkpoint.cz stojí 60 korun, děti zaplatí 50 korun.

Prohlídka města po stopách J. Gočára

V neděli od 16 hodin se můžete vydat po stopách Josefa Gočára. "140. výročí narození významného architekta nemůžeme nechat bez povšimnutí! Pojďte společně s námi projít „Gočárův Hradec“ a připomenout si, jaké architektonické skvosty nesou jeho jméno. Určitě budete překvapeni!" Sraz účastníků u Infocentra na Eliščině nábřeží. Vstupenky lze zakoupit v hradeckých infocentrech nebo formou eVstupenky za 120 korun. "Doporučujeme mít vstupenky zakoupené z předprodeje, neboť jejich prodej na místě před akcí bude velmi omezen."

Výstava v týnišťské věži

Členové spolku přátel města Týniště n. O. zvou veřejnost na výstavu Policie a četnictvo ve Vodárenské věži v Týništi nad Orlicí. Expozice představí historii bezpečnostních složek u nás za uplynulých 150 let. K vidění budou například dobové uniformy, ukázky kriminalistických metod, kasařské náčiní a velké množství doprovodných fotografií. Přiblíženy budou dokonce skutečné případy týnišťských strážníků. Otevírací doba věže v roce 2020 je od 30. května do 28. září soboty, neděle, svátky 10 - 17 hodin. Vstupné: dospělí 30 korun, děti v doprovodu dospělých zdarma.

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Nová expozice o královské historii Hradce zabere dvě patra Muzea východních Čech

Město Hradce Králové chystá o své královské historii rozsáhlou stálou výstavu, kterou by návštěvníci Muzea východních Čech mohli obdivovat už v létě ve druhém a třetím patře. Dodavatel stálé expozice zajistí také osvětlení, audiovizuální a IT techniku a další potřebné prvky…
Čtěte více

Zveme: Kvůli pandemii naposledy do kina, divadla či na fotbal, další akce se ruší

Jaké akce se budou o víkendu v Hradci Králové konat a které jsou kvůli epidemii nového typu koronaviru zrušené? Navštívit můžete například festival Jazz Goes to Town nebo podzimní výstavu hub v muzeu. Vláda se rozhodla zpřísnit opatření, takže už ode dneška se zavřou bazény,…
Čtěte více

Zveme: Na drakiádu, charitativní blešáky či exkurzi na Stříbrňák

Co podniknout během prvního říjnového víkendu v Hradci Králové? Děti můžete vzít na drakiádu nebo jim nakoupit zimní oblečení či hračky, a podpořit tak dobrou věc - koná se Bazárek (nejen) pro Kulíšky a blešák v Centralu. Dále můžete navštívit MINT market, farmářské trhy nebo se…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme