Zveme: Vodník ukáže dětem Hradec, dospělí mohou vyrazit za Gočárem či památkami

Vodník Čvachtal provede děti Hradcem Králové.
Vodník Čvachtal provede děti Hradcem Králové. | autor: hradeckralove.cz

Víkend si v Hradci Králové můžete užít ve znamení koncertů či exkurzí a prohlídek. V pátek můžete vybírat mezi dixielandovou kapelou na Šrámkově statku či jazzovým koncertem v hotelu U Královny Elišky. Muzeum pořádá archeologickou exkurzi Archeoléto, další prohlídka půjde Po stopách J. Gočára a prozkoumat můžete se svítilnou i večerní Jiráskovy sady. Koná se opět oblíbené nábřeží gurmánů - Chuť jara a léta. Vydat se můžete s dětmi také na výpravu Za příběhem Draku či na kostýmovanou procházku Hradcem spolu s vodníkem.

Koncert na statku v Pileticích

Šrámkův statek Piletice dnes večer zve v rámcu cyklu Léto na statku na dixielandovou skupinu z Hradce Králové. Koncert kapely Nadoraz začíná v 19 hodin.

Jazzový koncert TWO TOWERS

V pátek od 19 hodin zve na koncert také hotel U Královny Elišky: "Zveme Vás na úvodní koncert cyklu Royal jazz večerů v krásném prostředí hotelu U Královny Elišky. Poslech hudby si můžete zpříjemnit výborným vínem či výběrem z nového a la carte menu. Těšíme se na Vás od 19 do 22 hodin." Zvýhodněné vstupné úvodního koncertu je 99 korun, zahraje skupina Two Towers Hulu Jazz.

Exkurze Archeoléto v Hradci Králové

V sobotu od 9 hodin začíná komentovaná prohlídka v rámci projektu Archeologické léto, který připravily Archeologické ústavy AV ČR v Praze a Brně ve spolupráci s dalšími archeologickými pracovišti. Účast je bezplatná, kapacita prohlídky je ale omezená, nezapomeňte si proto své místo co nejdříve zarezervovat na archeologicky-ustav-av-cr.reservio.com. Prohlídka je vedena proti toku času. Při exkurzi s archeologem Radkem Bláhou navštívíte například Gayerova kasárna a jejich okolí, prohlédnete si četné pozůstatky severní části bývalé pevnosti, ať už se jedná stavby dochované v úplnosti (bývalá zásobárna) či v podstatných torzech (ravelin, části bývalého kavalíru) či v půdorysných stopách (příkop). Projdete také historické jádro města na návrší, které navazuje na pravěké a raně středověké hradiště.

Výprava Za příběhem Draku

Divadlo Drak v Hradci Králové připravilo na letní měsíce pro své návštěvníky speciální venkovní program – dobrodružnou výpravu Za Příběhem Draku. Trasa výpravy začíná a končí v Labyrintu Divadla Drak, kde účastníci obdrží potřebné informace a pracovní list s mapou. Výprava probíhá bez průvodce, ale kdykoliv v průběhu mohou poutníci vyhledat pobočníka, který jim poradí, jak pokračovat v cestě či kde hledat dál. První část výpravy se odehrává venku v okolí divadla. Poutníci se pohybují podle herní mapy a plní interaktivní úkoly, luští hádanky a postupně získávají jednotlivé indicie potřebné k zdárnému dokončení hry a nalezení pokladu, který se ukrývá v bludišti vitrín v expozici výstavy Příběh Draku 1958 - 2018. Na výpravu Za Příběhem Draku se můžete vydat kdykoliv v otevírací době Labyrintu Divadla Drak od úterý do neděle od 10 do 17 hodin. Poslední výprava vychází nejpozději v 15:30.

Hradecké nábřeží gurmánů - Chuť jara a léta

"Opět se potkáme ve společnosti skvělého jídla, hudebních vystoupení a gastronomických zážitků v samém centru města!" vzkazují pořadatelé Hradeckého nábřeží gurmánů. Můžete se těšit na české i zahraniční speciality, moderní gastronomické pochoutky, české regionální a farmářské potraviny, na nové produkty z různých koutů světa, které zapijete skleničkou dobrého vína, koktejlu, piva či limonády. Nebudou chybět koncerty, loutkové divadlo a další doprovodný program pro celé rodiny. "Součástí akce je opět  Chilli festival Mechov  – zahájení chilli sezóny, proto se můžete těšit na hodně (v)ostré zážitky. Vstup na akci je tradičně pro všechny návštěvníky a pejsky zdarma."
Akce se koná na hradecké náplavce na Smetanově nábřeží, v sobotu od 10 do 19 hodin.

Večerní procházka Jiráskovými sady

V sobotu ve 21 hodin startuje v Jiráskových sadech komentovaná procházka. "Pod rouškou tmy se společně vydáme za zamčené brány Jiráskových sadů k soutoku Labe a Orlice. Společně navštívíme a osvítíme místa, která známe většinou jen za denního světla. Součástí procházky je komentovaná prohlídka kostelíku sv. Mikuláše. Procházku zakončíme na Bílé věži." Svítilny pro jistotu s sebou. Sraz před hlavní bránou Jiráskových sadů, z technických důvodů nelze vstupenky za 200 korun zakoupit na místě před prohlídkou, ale jen na hkpoint.cz.

Pohádkové putování s vodníkem a maňásky

V neděli od 10 hodin můžete vzít děti na pohádkové putování v Jiráskových sadech: "Vydejte se společně s vodníkem Čvachtalem do jeho pohádkového království. Prozkoumejte tajemná zákoutí Jiráskových sadů, kde se ukrývají víly a hradečtí skřítci. Ti všichni si pro Vás připravili všemožné hry a zábavné úkoly. Setkat se můžete třeba s vílou Orličkou, skřetem Hučákem nebo s Babou Puškvornicí." Kostýmovaná procházka je vhodné pro děti od 3 do 10 let. Sraz před hl. bránou Jiráskových sadů. Z technických důvodů nelze vstupenky zakoupit na místě před prohlídkou, na hkpoint.cz stojí 60 korun, děti zaplatí 50 korun.

Prohlídka města po stopách J. Gočára

V neděli od 16 hodin se můžete vydat po stopách Josefa Gočára. "140. výročí narození významného architekta nemůžeme nechat bez povšimnutí! Pojďte společně s námi projít „Gočárův Hradec“ a připomenout si, jaké architektonické skvosty nesou jeho jméno. Určitě budete překvapeni!" Sraz účastníků u Infocentra na Eliščině nábřeží. Vstupenky lze zakoupit v hradeckých infocentrech nebo formou eVstupenky za 120 korun. "Doporučujeme mít vstupenky zakoupené z předprodeje, neboť jejich prodej na místě před akcí bude velmi omezen."

Výstava v týnišťské věži

Členové spolku přátel města Týniště n. O. zvou veřejnost na výstavu Policie a četnictvo ve Vodárenské věži v Týništi nad Orlicí. Expozice představí historii bezpečnostních složek u nás za uplynulých 150 let. K vidění budou například dobové uniformy, ukázky kriminalistických metod, kasařské náčiní a velké množství doprovodných fotografií. Přiblíženy budou dokonce skutečné případy týnišťských strážníků. Otevírací doba věže v roce 2020 je od 30. května do 28. září soboty, neděle, svátky 10 - 17 hodin. Vstupné: dospělí 30 korun, děti v doprovodu dospělých zdarma.

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Město vybírá dodavatele expozic do muzea. Zakázka se odhaduje na 15 milionů

Ve druhém a třetím patře opravené budovy Muzea východních Čech by měly být expozice dokončeny na jaře příštího roku. Město koncem července vypaslo výběrové řízení na dodavatele expozic. Předpokládaná hodnota zakázky se odhaduje na zhruba 15 milionů korun. Vysoutěžený dodavatel…
Čtěte více

Zveme: Na závod v písečných dunách, hradecké sportovní hry či festival zmrzliny

Další letní víkend můžete si v Hradci Králové můžete zasportovat, nebo se zchladit třeba zmrzlinou na Festivalu sladkostí. V sobotu se konají farmářské trhy,  na Šrámkově statku dnes zahraje folková Severka. V písečném lomu Marokánka v hradeckých lesích se pojede NOVA…
Čtěte více

Zveme: Na noční bloudění v kukuřičném poli, jazzové nábřeží vinařů a úklid Hradce

Co můžete podniknout v Hradci Králové o tomto víkendu? Třeba se naučit háčkovat a paličkovat, pomoci uklízet s Trash hero kamenný most nebo bloudit ve strašidelném kukuřičném poli. Koná se Hradecké nábřeží vinařů a jazzová pouť, na piletickém statku zahraje folková skupina…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme