Štítky: | Festival | Škola | Střezina | zuš |

ZUŠ Střezina svůj tradiční festival OPEN DWOOR letos zahajuje průvodem

Střezina zve na festival.
Střezina zve na festival.

Ve čtvrtek 30. května 2019 pořádá hradecká ZUŠ Střezina svůj tradiční celodenní festival OPEN DWOOR 2019. Letos se začíná netradičně festivalovým průvodem žáků, učitelů, rodičů i veřejnosti. Sraz je ve 13,40 hodin u fontány v Žižkových sadech (naproti magistrátu). Pak se uskupení přesune do areálu školy v Luční ulici. Tam odstartuje nejen program festivalu, ale i stavba školy z papírových krabic. Akcí se škola každoročně představuje veřejnosti. Letos koncerty kapel a orchestrů proběhnou na dvou podiích, nebudou chybět výtvarné workshopy a taneční vystoupení.

Zahajovací průvod, který se vydá ke škole na Slezském Předměstí z Žižkových sadů, bude veselý, hlučný, nebude chybět muzika ani zpěv. Jakmile dorazí před školu, začne odpolední program na všech pódiích - na dvoře školy i před ní. Kromě uměleckých vystoupení můžete osobně zažít také rychlostavbu ZUŠky z krabic od banánů. Pokud vám doma nějaké krabice překážejí, neváhejte a přineste je s sebou, hodí se každá. Hrubou stavbu pak výtvarně doladí střezinští výtvarníci, zahájí ji nejroztodivnější, převážně pohádkové postavy.

OPEN DWOOR je festival, kterým se škola představuje veřejnosti. Festival je také oficiálním prologem celorepublikové akce ZUŠ OPEN v Královéhradeckém kraji. I tento jubilejní - desátý ročník začne dopolednem, jež je určeno především mateřským a základním školám. Děti se v jeho průběhu seznámí s celou školou a vyzkouší si vše, co se na ní učí. Od rozmanité palety hudebních nástrojů, přes loutkové divadlo, klasické divadlo, taneční výuku až po nejrůznější techniky, které používají výtvarníci.

Během odpoledne, které v areálu školy začíná po druhé hodině, vystoupí kapely a orchestry školy. Veřejnosti se představí také tanečnice, divadelníci, nebudou chybět výtvarné workshopy. Myslí se i na ty nejmenší, vnitřní dvoreček bude připraven právě pro ně s nafukovacím skákadlem a posezením pro rodiče. Vstup je volný a občerstvení samozřejmostí.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Na hudební festival Hradecký letokruh, na Nábleší či triatlon

Většina hudebních akcí byla letos v létě zrušena, ale své místo v areálu Šimkových sadů našel festival s omezenou kapacitou Hradecký letokruh. Šrámkův statek v Pileticích dnes zve na hudební večer s Devítkou, NÃPLAVKA láká ke Správčickému rybníku. Koná se noční komentovaná…
Čtěte více

Do hradeckých základních škol jdou desítky milionů. Žáci dostanou modernizované učebny i jídelny

Hradecké školy se během letních prázdnin promění, pro žáky budou připravené modernizované učebny a vybavení, v některých školách dojde k zásadním opravám nebo investicím do nového gastro zařízení. Na většině škol již byly stavební práce zahájeny. Kromě rozsáhlé…
Čtěte více

Zveme: Na burgery, portugalský festival, dětský den či královnu na Bílé věži

Jaké akce se v Hradci Králové chystají na tento víkend? Pojede se Cyklomaraton v hradeckých městských lesích, na Správčáku bude dětský den, Bílou věží bude provázet královna, na letišti se koná menší verze festivalu Rock for People. Navštívit můžete také Burger street festival…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme