Zrekonstruovanou Bílou věž si nově bude možné prohlédnout i s komentářem od průvodce

Bílá věž
Bílá věž | autor: hradeckralove.cz

Byli jste už na Bílé věži? Pokud jste Hradečáci, tak určitě. Nicméně nyní se na ni můžete jít podívat a zároveň se i něco zajímavého o ní dozvědět. Provozovatelé Bílé věže vyšli vstříc opakovanému přání návštěvníků a od března tohoto roku zavádějí do svého programu komentované prohlídky této renesanční dominanty města.

„Průvodce vás ve svém poutavém výkladu seznámí s historií věže a blíže představí její stavbu. V nejnižším patře věže se podíváte k 3,6 metru vysokému skleněnému modelu věže, který sem přibyl po rozsáhlé a citlivé rekonstrukci v roce 2015. Poté vystoupáte k třetímu největšímu zvonu u nás sv. Augustinu a dozvíte se jeho příběh. Následovat bude prohlídka hodinového stroje z dílny známého pražského mechanika Josefa Božka, který v roce 1829 nahradil původní hodiny z konce 16. století,“ přibližuje podobu komentované prohlídky Petr Minařík z Infocentra Hradec Králové.

Po cestě k ochozu věže pak návštěvníky bude doprovázet také jeden ze tří interaktivních programů na multimediálních panelech. Kromě historie Bílé věže a města Hradec Králové se vždy jeden věnuje aktuálnímu tématu, přičemž od dubna jím bude tradice českého loutkářství. Na závěr prohlídky čeká návštěvníky nezapomenutelný výhled z ochozu věže na celé město i jeho blízké i vzdálenější okolí. Při dobré viditelnosti lze spatřit například na severu Krkonoše, na východě Orlické hory a na jihu Železné hory.

Vstupenky je možné si rezervovat v rezervačním systému hkpoint a v hradeckých infocentrech na první termín, tedy 31. března 2017 v 17 hodin. Počet účastníků je totiž omezen na třicet.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Na zredukovanou bitvu u Chlumu, dětský den na Správčáku nebo na noční prohlídku Bílé věže

Tolik oblíbená rekonstrukce bitvy z roku 1866, která ke Chlumu každoročně přiláká stovky návštěvníků, se letos po 28 letech neuskuteční. Organizátoři se však jen tak nevzdali a divákům nabídnou alespoň menší bitevní srážku v lese Svíbu u Čistěvsi. Pokud vám ještě ratolesti…
Čtěte více

Zveme: Hradubický běh pandemie nezastaví. Zvon Augustin oslaví konec nouzového stavu

Po dvouměsíční pauze vynucené nouzovým stavem kvůli pandemii koronaviru se opět rozbíhají víkendové akce v Hradci Králové. Rada města schválila mimořádné zvonění na zvon Augustin na Bílé věži, rozezní se první den po ukončení nouzového stavu v České republice, tedy v pondělí v 9…
Čtěte více

Infocentrum už funguje, za pár dní můžete jít na Bílou věž, na divadlo či koncert si lidé ještě počkají

Infocentrum na Eliščině nábřeží už je otevřené, můžete tam řešit například vrácení vstupného na akce, které se kvůli opatřením neuskutečnily. V souvislosti s uvolňováním vládních opatření by se od 11. května měla otevřít další kulturní a vzdělávací místa, jako jsou památky,…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme