Štítky: | Krimi | Městské lesy |

Zloději řádí v městských lesích - ukradli železné závory

Na neobyčejný lup přišli v závěru minulého týdne lesníci. Zloději uřezali na hlavní cestě z Krňovic do Bělečka v královéhradeckých městských lesích sedm železných závor. Ty nejspíše skončily ve sběrných surovinách.

Událost se stala v noci z pátka na sobotu. „Pachatelé stihli odmontovat a odvézt pryč sedm z dvanácti železných závor, které se na tomto úseku vyskytují,“ popsal Milan Zerzán, ředitel Městských lesů Hradec Králové

Zloději se tak dokázali šikovně vyhnout záběru nainstalovaných fotopastí v této lokalitě, navíc ke krádeži využili nočních hodin, kdy nebyl na silnici takový provoz.

Lesní cesty jsou teď do doby instalace nových závor přístupné a nechráněné. „Žádáme všechny návštěvníky lesa, aby lesníky či policii včas varovali, pokud uvidí v blízkosti lesa či v lese kohokoliv pochybného. Může v lese například krást stromky nebo dříví. Také se v této lokalitě do doby instalace želených závor vyskytovaly černé skládky odpadů,“ žádá veřejnost Milan Zerzán.

V nejbližších dnech hodlá společnost umístit na poškozených místech nové závory, aby zamezila dalším krádežím v lesních porostech.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Stříbrňák mění tvář. Nová pláž, stromy i zrekonstruované chatky

Kemp Stříbrný rybník v Hradci Králové prochází zásadní obnovou. K pláži u restaurace byly vysazeny nové stromy, na pláž byl navezen nový písek a zmodernizoval se i interiér chatek, které mají nové podlahy, výmalbu i kuchyňky. Lanový park zmizel, nový bude snad za rok.
Čtěte více

Díky projektu RE-USE se využijí nepotřebné věci. Hradec chce méně odpadu a nové stromy

Hradec Králové chystá projekt RE-USE, jehož smyslem je opětovné použití výrobků, a tím i menší množství odpadu. Ve dvou sběrných dvorech ve městě vznikne místo, kam budou moci lidé darovat věci k opětovnému užití, za malou částku zase poslouží někomu dalšímu. Za vybrané…
Čtěte více

Městské lesy mají velké plány: Stříbrňák plný novinek, další obory s jeleny a vzdělávací centrum

Stavební úpravy v areálu Stříbrnkého rybníku, nové obory nebo enviromentální centrum. To jsou letošní plány Městských lesů Hradec Králové. Návštěvníci lesů se tak mohou těšit na nové obory pro jeleny evropské, rozšířit by se měly obory pro daňky a muflony a pracuje se na…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme