Zdeněk Vinopal: "Přes Vánoce se dáme zase kompletně dohromady a v lednu vyjedeme v plné síle!

Hradečtí hokejisté se v posledním utkání roku 2002 střetli v sobotu na domácím ledě s Hvězdou Brno. S ní se potkali už v letošním ročníku dohromady dvakrát, toto utkání bylo třetí. Nejprve Východočeši v úvodu soutěže vyhráli na Moravě zaslouženě poměrně vysokým rozdílem 2:6 a před čtrnácti dny odešla Hvězda poražena ve vzájemných zápasech i podruhé a to rozdílem 5:3 z hradeckého ledu, když za hosty korigoval vteřinu před koncem z trestného střílení kanonýr Marián Kacíř. Závěrečný zápas letošního roku vyzněl ale bohužel lépe pro Brno, které si dokázalo odvést všechny tři body za poměrně přesvědčivé vítězství 6:2.
"Nás to mrzí víc nežli cokoli jiného, neboť tento zápas byl moc důležitý. Letos jsme sehráli takto důležitá utkání už dohromady tři. Nejprve v Berouně, tam jsme dokázali vyhrát, pak tady doma s Brnem před 14 dny, to jsme taky zvítězili, ale dnes se nám to už nepodařilo" litoval po zápase hradecký asistent Zdeněk Vinopal. Utkání se pro jeho svěřence nevyvíjelo ale vůbec zle, už ve čtvrté minutě otevřela skóre zápasu ještě před pár zápasy čerstvá posila, malinkatý, ale o to víc aktivní Patrik Fořt. Na ledě i v hledišti vypukla zasloužená radost a asi nikdo v tu chvíli ani nemyslel na to, že by Hradec mohl dnes prohrát. Tomuto tvrzení dával zapravdu také tlak domácích, kteří hosty nepustili v úvodu utkání téměř k ničemu. Tlak Energetici sice měli, ale ten by se dal ale přirovnat přísloví "jako když hluchý na vrata mlátí"... Nejprve se objevil v obrovské šanci před brankářem Petrem Žurkem hradecký Robert Štefan, ale trefil pouze náruč brněnského gólmana. Po něm byl ve veliké příležitosti také jeden z velmi zkušených hráčů v domácím dresu Michal Pahulák, vybruslil si z rohu hřiště, zbavil se dvou dotírajících hráčů soupeře, na zem si položil také brankáře Žurka, jeho střela do protipohybu však těsně minula pravou tyč brněnské branky. Potom zaúřadovali hosté. Chyba v domácí obraně stála Energetiky nadějné vedení, neboť puku se zmocnil zkušený Marián Kacíř, který z úniku překonal Tomáše Duška obdobně jako v minulém vystoupení Hvězdy v Hradci ze svého trestného střílení. Mistr světa z roku 1996 vystřelil švihem nad levý chránič Tomáše a vyrovnal tak na 1:1. Za pět minut už Brno vedlo, tentokrát se za hosty prosadila poprvé v sobotním duelu třinecká posila Marek Ivan, který přesnou ránou pod horní tyč nedal Duškovi v brance ani sebemenší šanci k zákroku. Za necelých 90 vteřin už to bylo o dvě branky, od modré vypálil Richard Kučírek a na světelné kostce svítil stav 1:3. Domácí trenér Vladimír Jeřábek si pak vybral oddechový čas a z branky odvolal Tomáše Duška, kterého nahradil Filip Luňák. Ten si připsal hned po svém nástupu na led efektivní zákrok lapačkou, když kryl dělovku jednoho hostujícího obránce. Na tu, kterou nasměřoval proti hradecké brance Michal Hoza v šestnácté minutě už však nestačil a tak byl stav první třetiny zpečetěn. Do druhého dějství nastoupili pochopitelně aktivněji brňané, povzbuzeni svým náskokem . Potlesk publika si vysloužil druhý brankář Energetiků za fantastický zásah v brankovišti proti zkušenému Kacířovi, který tentokrát na domácího brankáře nevyzrál. Hradec si vytvořil několik slibných šancí i za tohoto nepříznivého stavu, ale Hvězda rozhodla definitivně zápas přesně v jeho půli a to po druhé trefě Marka Ivana. Dvě minuty před vypršením čtyřicáté minuty se prosadil ještě zlínský Filip Čech a uzavřel tak gólový účet Hvězdy Brno. Tomu hradeckému dal definitivní podobu Jaroslav Roubík v čase 55:18, když už pouze kosmeticky upravil na 2:6. "Samozřejmě nás to hodně mrzí, věděli jsme co nás dnes čeká, že to nebude vůbec lehké. Hvězda přijela s perfektním mančaftem, jejich první a druhá pětka byla poskládaná prakticky z bývalých reprezentantů a nebo zkušených extraligových hráčů, kteří se dnes postarali o její vítězství."konstatoval Zdeněk Vinopal. Dále pak pokračoval ve svém hodnocení" Dnes jsme byli opravdu asi letos nejblíže, předat toho pomyslného černého Petra někomu jinému, ale nepodařilo se nám to. Přes Vánoce budeme pilně a tvrdě pracovat a po novém roce se nám už snad bude dařit, věříme také, že se na naší stranu přikloní malinko štěstí, bez kterého to jde hrát jen s velkými obtížemi, možná taky vůbec, to musí být jinak to nejde.." řekl hradecký asistent. Ten také vyslovil poděkování fanouškům a popřál jim krásný Nový rok! "Chtěl bych poděkovat těm, co nám byli po celou sezónu věrní a fandili nám, celému realizačnímu týmu a všem lidem okolo, hlavně jim přeji hodně zdraví a štěstí do dalšího roku a doufám, že nám zůstanou věrni i nadále, sport je o tom, že jednou se vyhraje a všichni jsou šťastní a podruhé se to už nepovede a člověk je zklamaný, není ale všem dnům konec. Musíme jít zápas od zápasu a trénink od tréninku. Děkuji Vám všem ještě jednou" zopakoval na závěr tento zkušený trenér. Kolega z Brna Aleš Flašar pochopitelně nebyl nijak nespokojen, ba naopak, jeho slova o tom, že si jeho celek jede do Hradce pro body se potvrdila a tak si mohl určitě oddechnout "Jsem rád, že jsme tady vyhráli, podali jsme velmi dobrý výkon a noví hráči, kteří s námi na východ Čech přijeli splnili určitě svůj úkol a úlohu. Dobře nám zachytal brankář Petr Žurek a mně nezbývá nic jiného nežli hráčům poděkovat." řekl k utkání moravský kouč. První liga se teď zahalí na čtrnáct dní do vánoční přestávky, na led vyjedou Energetici až 4.1., kdy se střetnou doma s Kadaní "Přes vánoční svátky budeme tvrdě trénovat a makat, sraz máme už 26.prosince a pak pojedeme s tréninky dvakrát denně, prokládat to budeme samozřejmě posilovnou a dalšími cviky, dáme se dohromady a v lednu vyjedeme zase v plné síle do bojů" nakonec optimisticky zakončil dnešní rozhovor Zdeněk Vinopal. Sestava HC VČE: Dušek (15.Luňák) - Spitzer, Fejgl, Procházka, Matějíček, Bartek, Luštinec, Veselý, Hendrich - Bělka, Fišer, Fořt, Frosch, Beck, Suchý, Nohejl, Štefan, Pahulák, Jelínek, Roubík, Vašata. Branky: 03:04 Fořt (Fišer, Bělka) 1:0, 07:05 Kacíř (Ivan, Hunkes) 1:1, 12:42 Ivan (Petlák) 1:2, 14:08 Kučírek (Mífek, Lipina) 1:3, 15:26 Hoza (Mífek, Petružílek) 1:4, 29:47 Ivan (Kacíř, Barna) 1:5, 38:14 Čech (Mífek) 1:6, 55:18 Roubík (Pahulák) 2:6, Střely: 38:36, Vyloučení: 4:4 - bez využití Diváci: 1000.