Zavěšené vstupenky dovedou do Divadla Drak i děti ze sociálně znevýhodněných rodin

V rámci akce bude představení divadla Polárka.
V rámci akce bude představení divadla Polárka.

V hradecké Divadle Drak budou mít možnost vidět představení i děti, které by se jinak ke vstupence nedostaly. Divadlo je součástí projektu Zavěšená vstupenka. Díky tomuto projektu mohou lidé kupovat vstupenky právě pro děti ze scoiálně slabých rodin, aby si i ony mohly užít divadlo. S projektem se váže i benefiční akce, která proběhne v neděli 13. 9. 2020 od 14.00 do 17.00 hodin v plenéru před Divadlem Drak. Těšit se můžete na divadelní představení Divadla Polárka na motivy knihy Slon a mravenec pro diváky od 3 let a výtvarný ateliér Svět barev Daisy Mrázkové.

Projekt Zavěšená vstupenka odstartoval v říjnu 2017 v brněnském divadle Polárka. Později se k němu připojila spolu s královéhradeckým Divadlem Drak i divadla pro děti v Kladně a Českých Budějovicích. Cílem projektu je umožnit dětem ze sociálně slabých rodin získat stejné kulturní zážitky jako mají jejich vrstevníci. Přispět může každý, kdo zakoupí na pokladně Divadla Drak nebo na portálu hkpoint.cz tzv. zavěšenou vstupenku, tedy vstupenku, kterou nevyužije sám k návštěvě představení, ale věnuje ji klukovi nebo holce, které sice nezná, ale kteří by se jinak do divadla nejspíš nedostali. Divadlo Drak pak vstupenku předá spolupracujícím neziskovým organizacím, díky nimž se všechny zakoupené zavěšené vstupenky dostanou ke konkrétním potřebným dětem.

Ve foyeru divadla v rámci benefičního odpoledne umístěn plastický obrázek maskota projektu -  lenochoda - s věšáčky, na něho si budou moci děti zakoupenou dárkovou vstupenku fyzicky zavěsit.

„Když jsme se do projektu zapojili, netušili jsme, že bude mít tak milou odezvu u našich diváků. Díky nim tak každý měsíc můžeme věnovat až 30 vstupenek sociálně znevýhodněným dětem a ty pak mohou bezplatně navštívit představení v Divadle Drak. V současné době spolupracujeme se čtyřmi hradeckými neziskovými organizacemi, které nám pomáhají zavěšené vstupenky dětem a mladým lidem ze sociálně slabých poměrů předávat,” řekla k projektu Barbora Kalinová, vedoucí marketingu a produkce Divadla Drak.

Celá akce proběhne v plenéru před Divadlem Drak a vstupné na ni je dobrovolné. Výtěžek bude použit na zakoupení dalších vstupenek na představení královehradeckého Divadla Drak, které opět poputují k sociálně znevýhodněným dětem.

Program akce:

14.00 – 17.00 hod.
Nedělní ateliér / Svět barev Daisy Mrázkové
Co jsou to barvy? Jakou barvu má slovo plakat, radovat se nebo snít?
Ponořte se s námi do světa Daisy Mrázkové, který nám zprostředkovala ve svých ilustracích.
Necháme svoje myšlenky hrát si s barvami a barvy pohrávat si s našimi myšlenkami. Pokusíme se barvami otisknout a (z)obrazit co vidíme, cítíme, vnímáme. A vida! Třeba z toho taky bude obraz.
Lektorka: Klára Zářecká

15.00 hod. Divadlo Polárka, Brno
Daisy Mrázková, Radek Beran – SLON A MRAVENEC
Byla jedna veverka a ta bydlela v lese společně se slonem a s mravencem. Se slonem a s mravencem? Ano, se slonem a s mravencem.
Tři přátelé. Každý jinak velký. Slon vidí ze své výšky úplně jiný svět než mravenec. Z toho, co je pro jednoho hora dobrého jídla, se druhý ani za mák nenají. Pro jednoho jsou hvězdy dávno okoukané a druhý se trápí, že k nim nikdy nedohlédne. Zdánlivě jednoduché věci se při společném soužití stávají nepřekonatelnými problémy..
Jednoho dne ale veverku unese Cizí lovec. A vlastnosti, které se mohly zdát nevýhodami, se promění v superschopnosti. A to, co bylo dosud zdrojem dohadů a třenic, se stane tou nejlepší věcí na světě.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Stromeček splní dětem bez domova jejich vánoční přání

Také letos je možné připojit se do charitativní akce Stromeček splněných přání. Přinese i o letošních Vánocích radost do azylového domu, do Domova pro matky s dětmi v Hradci Králové na Pouchově. Podstatou tradice je předání vánočních dárků dětem bez domova, jejichž rodiče si…
Čtěte více

V Honkově ulici možná vznikne zařízení odlehčovací služby. Rozhodnou zastupitelé

Nové zázemí odlehčovací služby by se v Hradci mohlo začít stavět už příští rok. Zařízení především pomůže rodinám, které se starají o své blízké. Zastupitelé budou o této investici rozhodovat na konci srpna. Zařízení by mělo stát v Honkově ulici za zhruba 120 milionů korun.…
Čtěte více

Divadlo Drak povede dramaturg Tomáš Jarkovský. Vystřídá Elišku Finkovou, která odchází do důchodu

Dosavadní ředitelku haredeckého Divadla Drak Elišku Finkovou, která odchází do důchodu, nahradí dramaturg a scénárista divadla Tomáš Jarkovský. Eliška Finková řídí divadlo od roku 2010. Tomáš Jarkovský se své funkce ujme 1. ledna 2020. Ředitel je jmenován na šest let.
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme