Zastupitelé se nedohodli, primátor i náměstci se budou volit jindy

Město Hradec Králové stále nemá nového primátora, náměstky ani radu. Zastupitelé se totiž na svém dnešním ustavujícím zasedání po říjnových komunálních volbách nebyli schopni dohodnout na novém vedení města.

Jak informuje Hradecký deník, zastupitelé dnes pouze složili slib a usnesli se na tom, co už bylo delší dobu předjednané: primátor bude mít čtyři náměstky a rada bude složena z 11 členů. Dohodnout se na konkrétních jménech ale nebyli schopni, respektive k tomu nebyla politická vůle. Před samotnou volbou primátora, náměstků a rady navrhla sociální demokracie přerušení ustavujícího zasedání. Z 37členného zastupitelstva tento krok odsouhlasilo 20 členů. Rozhodovat se bude na mimořádném zasedání zastupitelstva 22. listopadu.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme