Zastupitel obviněný z krácení daní rezignoval na svoji funkci

Na funkci člena městského zastupitelstva v Hradci Králové v těchto dnech rezignoval zastupitel Vladimír Täubner. Potvrdil to tiskový mluvčí hradeckého magistrátu Jan Krejza.
"Pan Täubner složil funkci ze zdravotních důvodů," uvedl Krejza. Uvolněná pozice by měla být obsazena již na příštím zasedání zastupitelstva. "Očekáváme, že na příštím zastupitelstvu už složí nový člen slib," řekl Krejza. Jméno kandidáta zatím není známo, podle Krejzy je to záležitost strany, za kterou do zastupitelstva kandidoval. Täubner byl v zastupitelstvu jako nezávislý kandidát za Sdružení Živnostenská strana. Jedním z možných adeptů na post zastupitele je údajně i bývalý ředitel rozvoje města Stanislav Mach. Ten bylo loni v listopadu odvolán kvůli podezření z překročení pravomocí.

Zastupitel Vladimír Täubner jako profesor Vysoké školy pedagogické v Hradci Králové měl čtyřem studentkám zadat práci pro svou soukromou činnost. Odměna podle pracovní smlouvy činila pro každou studentku 500 korun, do daňového přiznání však uvedl částku 45 000 Kč. Státu tak vznikla škoda nejméně 50 tisíc korun.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme