Zastupitel a předseda výboru pro dopravu Aleš Dohnal řídil pod vlivem alkoholu, dokonce skončil před soudem

Aleš Dohnal
Aleš Dohnal | autor: pirati.hk

Zastupitel města a kraje, předseda krajského výboru pro dopravu Aleš Dohnal (Pirátská strana) byl před dvěma lety přistižen při řízení pod vlivem alkoholu. Měl udělen zákaz řízení, čehož však nedbal, řídil dál a dokonce skončil u soudu za maření úředního rozhodnutí. Jeho kolegové zastupitelé o ničem takovém nevěděli. Informaci přinesla ve svém zpravodajství Česká televize.

Aleš Dohnal v srpnu roku 2019 řídil s alkoholem v krvi, náchodská radnice ho potrestala pokutou a zadržela mu řidičský průkaz. Nicméně Dohnal zákaz nerespektoval a za volant sedl znovu. Skončil tak před soudem za maření soudního rozhodnutí. Byl odsouzen ke třem měsícům s podmíněným odkladem na jeden rok. "Velmi toho lituju, byla to veliká chyba," uvedl Aleš Dohnal v reportáži. Do kampaně před krajskými volbami šel tedy Dohnal jako pravomcně odsouzený. Jeho kolegové o tom podle jeho slov nevěděli. "Musím to nyní probrat s kolegy, abychom došli k nějakému závěru," dodal Dohnal. V loňském listpadu byl dokonce zvolen za uvolněného předsedu výboru pro dopravu.

"Pro mě to je nová informace, já si to budu muset ověřit a budu se ptát koaličních partnerů," uvedl Martin Červíček (ODS), hejtman Královéhradeckého kraje.

Aktualizováno: Dohnal v ČT uvedl, že rezignuje na funkci předsedy výboru pro dopravu. Podle Pirátů se vzdá  i předsednictví klubu zastupitelů v městském zastupitelstvu.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
9.6.2021 07:21
Jan (neregistrovaný)
:))))))
Ty si koumák, pár let dozadu takové kecy....dohnalo Tě to borče.....

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Místní organizace ANO je v Hradci zrušená, ale vedení města se nemění

Situace ve vedení města se nemění, na postech náměstků primátora i nadále zůstávají Monika Štayrová a Pavel Marek. Ve vedení města je také za politickou stranu ODS primátor Alexandr Hrabálek a náměstek primátora Jiří Bláha. Předsednictvo hnutí ANO zrušilo místní organizaci v…
Čtěte více

Za parkování koloběžek budou firmy Hradci platit. Memorandum upravuje i další pravidla provozu

Už několik týdnů se v Hradci řeší provoz elektrokoloběžek. Jejich provoz ve městě zahájily dvě soukromé společnosti začátkem letních prázdnin. Od první chvíle se mezi hradeckými občany našli fanoušci i odpůrci, kteří kritizovali především způsob parkování strojů. Situace by se…
Čtěte více

Kus starého mostu ve Svinarech stále čeká na využití. Zatím ho pohlcuje rez

Na břehu Orlice ve Svinarech už tři roky leží torzo více než stoletého železného mostu plukovníka Šrámka. Nový most zjednodušil místní dopravu, využívají ho obyvatelé centra Hradce Králové a Třebechovic. Královéhradecký kraj za stavbu zaplatil 80 milionů korun. Po rekonstrukci…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme