Zastupitel a předseda výboru pro dopravu Aleš Dohnal řídil pod vlivem alkoholu, dokonce skončil před soudem

Aleš Dohnal
Aleš Dohnal | autor: pirati.hk

Zastupitel města a kraje, předseda krajského výboru pro dopravu Aleš Dohnal (Pirátská strana) byl před dvěma lety přistižen při řízení pod vlivem alkoholu. Měl udělen zákaz řízení, čehož však nedbal, řídil dál a dokonce skončil u soudu za maření úředního rozhodnutí. Jeho kolegové zastupitelé o ničem takovém nevěděli. Informaci přinesla ve svém zpravodajství Česká televize.

Aleš Dohnal v srpnu roku 2019 řídil s alkoholem v krvi, náchodská radnice ho potrestala pokutou a zadržela mu řidičský průkaz. Nicméně Dohnal zákaz nerespektoval a za volant sedl znovu. Skončil tak před soudem za maření soudního rozhodnutí. Byl odsouzen ke třem měsícům s podmíněným odkladem na jeden rok. "Velmi toho lituju, byla to veliká chyba," uvedl Aleš Dohnal v reportáži. Do kampaně před krajskými volbami šel tedy Dohnal jako pravomcně odsouzený. Jeho kolegové o tom podle jeho slov nevěděli. "Musím to nyní probrat s kolegy, abychom došli k nějakému závěru," dodal Dohnal. V loňském listpadu byl dokonce zvolen za uvolněného předsedu výboru pro dopravu.

"Pro mě to je nová informace, já si to budu muset ověřit a budu se ptát koaličních partnerů," uvedl Martin Červíček (ODS), hejtman Královéhradeckého kraje.

Aktualizováno: Dohnal v ČT uvedl, že rezignuje na funkci předsedy výboru pro dopravu. Podle Pirátů se vzdá  i předsednictví klubu zastupitelů v městském zastupitelstvu.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
9.6.2021 07:21
Jan (neregistrovaný)
:))))))
Ty si koumák, pár let dozadu takové kecy....dohnalo Tě to borče.....

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Primátor Hradce má nového náměstka. Správu majetku bude mít na starost Pavel Marek z ANO

Na pondělním jednání hradeckého zastupitelstva byl zvolen novým náměstkem primátora pro oblast správy majetku města a městských organizací Pavel Marek, který doposud zastával funkci radního města. Současně byl ze své funkce odvolán náměstek pro oblast sociálních věcí,…
Čtěte více

Hradec přidá majitelům na opravy památkově chráněných budov téměř deset milionů

Příspěvek z městského rozpočtu na výměnu oken, dveří či opravu fasády si budou moci požádat majitelé domů v Hradci Králové, které jsou pod ochranou památkářů. Zastupitelé města v pondělí schválili podmínky dotačního programu na obnovu památkového fondu, letos v této…
Čtěte více

Střecha královéhradecké záchranky bude zelená

Do objektu královéhradecké záchranky zatéká. Radní Královéhradeckého kraje proto schválili podání žádosti o dotaci z Operačního programu životního prostředí a přípravu rekonstrukce nevyhovující střechy. Nová krytina bude mít prvky takzvané zelené střechy, které budou sloužit pro…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme