Zaplaťte víc! Požaduje Strabag po Hradci Králové

Zaplaťte nám práce navíc. To vzkázala stavební firma Strabag městu. Peníze požaduje za nutné vícepráce při rekonstrukci Riegrova náměstí - prostoru před hlavním nádražím. Město s navýšením nákladů nesouhlasí. Teď už ale čelí žalobě.

Firma Strabag, která náměstí rekonstruovala, podala na město žalobu. Hradeckému deníku to potvrdil František Šváb, ředitel odštěpného závodu Strabag v Ostravě. Podle něj byly další práce nad rámec původního plánu nutné. „Kdyby nebyly provedeny změny, náměstí by nesplňovalo normy a nemohlo by dojít ke kolaudaci. Vícenáklady vznikly právě kvůli úpravám,“ uvedla mluvčí Strabagu Miroslava Köhlerová.
Radnice práce neodmítá. Nesouhlasí ale s postupem, jaký firma zvolila. „Změny na tak velké stavbě jsou běžné. Pokud to však znamená navýšení nákladů, tak potom musí jít a domluvit se s investorem. Měli by mít změnový list odsouhlasený oběma stranami, nebo dodatek smlouvy. Nemají nic. Tenhle soud bychom měli vyhrát,“ tvrdí náměstek primátora Josef Malíř. Město proto peníze navíc platit nechce.
Rekonstrukce Reigrova náměstí stála Hradec 180 milionů korun. Podle zjištění Hradeckého deníku ale dosud není stavba zkolaudována, i když práce skončily už v listopadu 2008. Nejdříve město reklamovalo část dlažby, nyní má okolí potíže s vibracemi. „Na vibrace si stěžují lidé v ulici S. K. Neumanna. Zatím nevíme co je jejich příčinou, nemáme výsledky zkoušek. Problémem se zabývá odborník z ČVUT,“ uvedl vedoucí investičního oddělení hradecké radnice Valentýn Avramov.
Reigrovo náměstí se tak zařadilo na seznam problematických staveb ve městě, kam za poslední roky patří kvůli finančním sporům nedaleký dopravní terminál, mnoha Hradečany odmítaná nová vědecká knihovna i další obchodní dům na Dukelské třídě, který zabral prostor oblíbeným trhům.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
23.7.2009 02:37
NorgHK (neregistrovaný)
Nechápu,Strabag zčubil co se dalo, termíny dokončení jsou jim k smichu a stejně vesele dostává v Hradci zakázky dál. <br /><br /><br /><br />
A Amádeus se neotevře, minimálně ne v termínu. Ne z důvodu, že by se nestihl dostavět, ale protože nejsou prodejci, kteří by si tam pronajali prostory.<br /><br /><br /><br />

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme