Zákaz pití alkoholu na veřejnosti

Představitelé Magistrátu Hradce Králové hodlají zatočit s opilci. Ti zatím mohou popíjet alkohol, kde se jim zachce. "Jsou to jednak lidé bez domova, ale přibývá problematické mládeže. Ta se objevuje často v parcích, na nábřeží, mladí lidé tady konzumují především víno,“ vysvětlil primátor Otakar Divíšek.

Dosud proti opilcům nikdo nemohl zakročit, strážníci je mohli maximálně napomenout. Podle nové vyhlášky jim však nyní budou moci udělat na místě pokutu a vykázat je. „Touto myšlenkou jsme se zabývali už delší dobu, ale vyčkávali jsem. Diskutovali jsme to s ostatními primátory, policií i ministerstvem vnitra,“ dodal Divíšek. Podle něj by vyhláška mohla začít platit už na jaře. „Především jarní a letní období jsou nejvíc problematická, popíjejících jedinců nebo skupin je právě v tomto čase nejvíc,“ upřesnil primátor.
Zákaz požívání alkoholu bude platit v částech města, kde se popíjející lidé objevují nejčastěji. Jde například o prostranství  před většími obchodními domy, na nádraží, nábřeží, v blízkosti škol, dětských hřišť apod. „Netýká se to letní zahrádek ani různých zahradních oslav a podobných akcí. Pochopitelně, pokud všichni zúčastnění budou dodržovat pořádek,“ uvedl Divíšek.
Představitelé města čekali, jak s podobnou vyhláškou obstojí město Ústí nad Labem, protože jinde je zrušilo ministerstvo vnitra. „Máme informaci, že Ústí nad Labem to ustálo, a proto hodláme zavést vyhlášku i tady,“ řekl Václav Svoboda, mluvčí Magistrátu Hradec Králové.  Vyhláškou se budou 11. března zabývat členové městské rady.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
25.2.2008 22:09
pája (neregistrovaný)
Vždycky když jde o to ,jak znepříjemnit život obyvatelům města,je Hradec mezi prvními.Už se vidím na zahradě při posezení s přáteli po 22.00hod.a soused volá MP.
26.2.2008 06:49
MIREK (neregistrovaný)
Pokud by jsi pozorně četl. Tak se to týká veřejných prostranství. Pokud budeš pít na svém pozemku, tak se tě to netýká. Pokud budeš po 22 hodině dělat bordel, tak soused ty MP klidně zavolat může a nikdo se mu nebude divit. Tuto vyhlášku vidím jako krok správným směrem. Jen se obávám toho, že naše město bude mít nepočítaně vyhlášek, ale již dnes není nikdo, kdo by se nějak vážně zabýval jejich dodržováním.
26.2.2008 10:57
jezek (neregistrovaný)
Ono je to snad jediné řešení, které by ve spolupráci s MP mělo zajistit ve městě pořádek. Při příchodu do Prioru ( to je po staru ) je někdy fakt otřesné vidět na lavičkách bezdomovce slušně řečeno v náladě. Taky nádraží by mělo být bez těchto lidí, protože je to někdy první co ti co k nám přijedou vidí.Jinak oslava doma na zahradě nemusí nutně znamenat, že bude bugr, ale to je jen na účastnících.
26.2.2008 21:55
rzr (neregistrovaný)
Nemyslím si, že by vyhláška něco dramaticky změnila. Pokud byla MP neschopná zjednat pořádek teď, nějaká vyhláška jim respekt nezjedná. Kvůli obtěžování okolojdoucích mohli zasáhnout už dávno a hlavně "znalci krabicovích vín" on Tesca budou tou poslední skupinou, která by si nějakého podobného nařízení dělala hlavu. Ale třeba se pletu....
27.2.2008 23:15
hradecak (neregistrovaný)
myslim si ze by to mely udelat stejne jako v anglii.policajti te uvidej chlastat na ulici seberou te a zavrou.neparal bych se s tema sockama co se ozerou s cehokoliv a pak otravujou kolemjdouci.
28.2.2008 20:10
rzr (neregistrovaný)
No oni toho v Anglii mají víc perfektně zvládnutého. Třeba radary naprosto všude, dopravní policii, která stíhá hlídat už jenom pojištění aut....bude to velmi vtipné, až budou pokutovat v letním parnu lidi s igelitkama s nákupem, jak si před velkým obchodním domem otevřou vychlazené pivo na cestu domů.....jo a nechat se na podzim zavřít a nechat se živit z eráru je dobrá alternativa pro člověka, který nemá kde bydlet.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme