Zájem o hradecké památky mají turisté zhruba stejný jako v loňském roce

Muzeum láká návštěvníky i o práznidnách.
Muzeum láká návštěvníky i o práznidnách. | autor: hradeckralove.cz

Během prázdnin navštíví řada lidí kulturní památky v Hradci Králové. Provozovatelé hlásí za červenec srovnatelnou návštěvnost jako v minulém roce a někteří z nich jsou zatím s počty zájemců spokojeni. Jedná se například o Bílou věž, Galerii moderního umění, muzeum či infocentrum Hučák. Informaci přináší Český rozhlas Hradec Králové.

„Za červenec letošního roku máme krásnou návštěvnost, je to 5 514 lidí," říká pro rozhlas průvodkyně na Bílé věži v Hradci Králové Markéta Jeriová. Číslo je prý srovnatelné s minulým rokem, oproti červnu se ale značně navýšilo. „V červnu jsme měli návštěvnost jen 2548 turistů, je opravdu znát, že v červenci už začínají dovolené, děti mají prázdniny a s rodiči cestují." Lidé se cestou na výhled z ochozu věže mohou podívat třeba na skleněný model Bílé věže nebo na třetí největší zvon v České republice.

Na Velkém náměstí láká ke své prohlídce i Galerie moderního umění. I tam se mohou lidé z terasy koukat na krajskou metropoli. „V červenci letošního roku byla návštěvnost kolem tisíce lidí. Když to porovnáme s loňským rokem, tak je to zhruba stejné číslo," dodává mluvčí galerie Hana Doležalová s tím, že v roce 2019 byla návštěvnost lehce vyšší. Nejčastěji prý lidé chodí na celkovou prohlídku galerie. „Máme zavedeno jednotné vstupné pro všechna čtyři patra, tedy s jednou vstupenkou si návštěvník může projít celou galerii."

Výrazně spokojení s návštěvností jsou podle mluvčí Lucie Peterkové v Muzeu východních Čech. „A to jak v historické Kotěrově budově na Eliščině nábřeží, tak i v Muzeu války na Chlumu." Zhruba okolo 1200 návštěvníků přišlo do Muzea východních Čech na Eliščině nábřeží a téměř 1700 lidí se vydalo v červenci na Chlum. „Ta čísla jsou pro nás překvapením, protože jsme očekávali, že zájem o indoorovou kulturu bude přes léto výrazně nižší."

Srovnatelnou návštěvnost s minulým rokem hlásí i v hradeckém infocentru Hučák. „V červenci 2020 jsme měli návštěvnost 1176 zájemců, letos v červenci to bylo 1123," říká průvodce Patrik Louda. A dodává, že lidé chodí zejména na prohlídky. „Nahoře máme ještě interaktivní expozici týkající se obnovitelných zdrojů energie. Takže tam mají lidé volnou zábavu a děti si tam mohou pohrát." V Hučáku také nabízí pro veřejnost třeba virtuální realitu.

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Bílou věží vás provede čert, pro děti je připravená mikulášská stezka

Co nás čeká o víkendu v Hradci Králové? Adventní koncert na Velkém náměstí nebude, zrušeny jsou i další plánované akce: Advent na Pivovarském dvorku a také Vánoční těšení na Šrámkově statku v Pileticích. Můžete se ale těšit na advent v Parku Na Větvi, kam dorazí i Mikuláš, nebo…
Čtěte více

V pátek muzeum otevírá velkou výstavu představující dějiny Hradce

Replika Bia centrál, kde si bude možné vychutnat dobové filmy nebo exponát automobilu Start vyrobený v Hradci Králové v roce 1929. Muzeum východních Čech v Hradci Králové otevře v prosinci 2021 novou expozici přibližující dějiny města Hradce Králové. Čtyři sály ve dvou patrech…
Čtěte více

Zveme: Naučte se tango, vyražte na adventní workshopy nebo do divadla v noci

Víkend opět nabídne rozmanité kulturní i sportovní akce v Hradci Králové. Můžete fandit hradeckým hokejistům, vyrazit v noci do divadla Drak nebo se naučit tancovat argentinské tango. Adventní workshopy jsou v plánu hned dva, v Muzeu východních Čech a v Adalbertinu, kde si…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme