Zadluženost Hradce Králové klesá

Zadluženost města Hradce Králové klesá. Zatímco v roce 1998 dlužilo město bankám celkem 241 milionů korun, na konci letošního roku by to mělo být jen 87 milionů.
Jak uvedl ekonomický náměstek primátora města Alois Tuháček, v roce 2002 by měla zadluženost města klesnou na zhruba 50 milionů korun. Podle splátkového kalendáře by letos měl hradecký magistrát bankám zaplatit přibližně 43 milionů korun a dalších zhruba 9 milionů na úrocích. "Město Hradec Králové je nejméně zadluženým statutárním městem ve státě," uvedl Tuháček. Nízká zadluženost se podle náměstka odráží i při jednání s bankami, které městu nabízejí "velmi zajímavé úvěry např. na výstavbu bytů, na rekonstrukci panelových domů apod."

Hradec Králové získal v uplynulých letech prodejem akcií energetických společností přes 900 milionů korun, z toho již přibližně 200 milionů použil na různé investiční akce.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme