Začíná další dopravní omezení, připravte se na zdržení

Volné silnice jen tak nebudou. Ilustračn foto
Volné silnice jen tak nebudou. Ilustračn foto | autor: hradeckralove.cz

Je to přesně týden, co se v centru Hradce Králové rozběhla dlouho očekávaná rekonstrukce kruhového objezdu na druhém silničním okruhu u výpadovky na Brno, a cestování ve východočeské metropoli bude komplikovat další významné dopravní omezení. Dneškem počínaje začíná více než dvouměsíční rekonstrukce Koutníkovy ulice, která je hlavní výpadovkou z města směr Jičín a Náchod.

Rekonstrukční práce na pokládce nového povrchu a inženýrských sítích budou probíhat na cca 1,5 km dlouhém úseku od čerpací stanice Benzina až po kruhový objezd u ČKD. Opravy prováděné společností Eurovia CS přitom se uskuteční za provozu, pouze doprava bude ze stávajících tří pruhů zúžena na dva. Přitom toto místo je i za plného provozu jedním z nejvytíženějších v Hradci Králové a zejména v ranních a odpoledních hodinách se zde tvoří kolony.

"Práce byly rozděleny do několika navazujících etap dle postupu prací tak, aby byl v místě maximálně zachován provoz. Každopádně práce se neobejdou bez dopravního opatření v místě, které zaručí dostatečný a bezpečný prostor pro provedení prací a bezpečnost pracovníků. Proto bychom chtěli požádat všechny řidiče o dodržování stanovených rychlostí a o jejich trpělivost," uvedla tisková mluvčí společnosti Eurovia CS Iveta Štočková.

Kromě omezení rychlosti a svedení provozu do dvou pruhů se dají očekávat komplikace i kvůli příjezdu do objektů podél rekonstruovaného úseku. V něm se nacházejí kromě dvou čerpacích stanic i dvě křižovatky a řada provozoven různých společností.
Předpokládané ukončení prací je naplánováno na polovinu září.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Cyklistům by se přes malšovický most mělo jezdit lépe a bezpečněji

Doprava na malšovickém mostě by se měla především pro cyklisty zpřehlednit. Město na něm plánuje zlepšit bezpečnostní situaci. Cyklisté tam nemají vlastní cestu ani dopravní značení. Do jara příštího roku tak dojde k propojení stezky od koupaliště Flošna do ulice Náhon, Zámostí…
Čtěte více

Podloubí na Velkém náměstí by se mělo začít opravovat v příštím roce

Opravami podloubí, ulic V Kopečku a Rokitanského a náměstí Jana Pavla II. by měla začít revitalizace Velkého náměstí v historickém centru Hradce Králové. Vedení radnice má připravený nový plán oprav této části historického centra a nyní má k dispozici revizi a doplnění studie…
Čtěte více

Dopravní studie má přinést důvody, proč omezit průjezd kamionů Pouchovem a Věkošemi

Průjezd vozidel nad 3,5 tuny ulicemi v lokalitě Pouchov – Věkoše na svém středečním zasedání probírali radní města Hradec Králové. Podle požadavků komise místní samosprávy by měl být průjezd kamionů v několika ulicích v této oblasti omezen. Změny v dopravním značení lze ale…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme