Štítky: | Městské lesy |

Za hřbitovem vyroste rytířské hradiště

Ilustrační foto | Zdroj: Městské lesy HK
Ilustrační foto | Zdroj: Městské lesy HK

Už za pár týdnů začnou stavbaři přetvářet původní příměstský tábor za lesním hřbitovem v Hradci Králové na středověký hrad. Podle mluvčí magistrátu ve svých branách přivítá první ratolesti nejspíše už toto léto.

Paseka, na které je ojedinělá atrakce plánovaná, už dětem přes sezónu slouží, bude umístěna v již fungujícím příměstském táboře Kapradinka. 

"Hradiště je svým vzhledem navrženo tak, aby vhodně doplnilo prostředí, v němž bude dětem sloužit," uvedla Magdalena Vlčková, mluvčí za Magistrát města Hradec Králové. Lesníci vyberou ve výběrovém řízení zhotovitele stavby a pak už nebrání nic tomu, aby se mohlo unikátní dětské hřiště postupně rodit. „Místo jsme zvolili tak, aby bylo lehce dostupné buď na kole, autem nebo městskou hromadnou dopravou. Na tomto místě si hrály děti už v zavedeném příměstském táboře MŠ Kapradinka,“ vysvětlil ředitel Městských lesů Hradec Králové Milan Zerzán. 

Od zadní brány lesního hřbitova bude atrakce umístěna za hustým lesním porostem ve vzdálenosti tři sta metrů, které zaručí návštěvníkům hřbitova zachování dostatečné piety.

Není ani známa žádná legislativní norma, která by jakýmkoliv způsobem regulovala vzdálenost podobných staveb od hřbitovů či pietních míst. „Záměr včetně stavebního povolení byl vyvěšen po dobu řízení přímo na místě, kde hradiště vznikne,“ doplnil Milan Zerzán. Rytířské hradiště získalo stavební povolení v prosinci minulého roku.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
14.5.2013 10:23
Adam (neregistrovaný)
Zábavný park HK
Koukám z lesů nám dělaj zábavný park, co v tom asi bude.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Stříbrňák mění tvář. Nová pláž, stromy i zrekonstruované chatky

Kemp Stříbrný rybník v Hradci Králové prochází zásadní obnovou. K pláži u restaurace byly vysazeny nové stromy, na pláž byl navezen nový písek a zmodernizoval se i interiér chatek, které mají nové podlahy, výmalbu i kuchyňky. Lanový park zmizel, nový bude snad za rok.
Čtěte více

Díky projektu RE-USE se využijí nepotřebné věci. Hradec chce méně odpadu a nové stromy

Hradec Králové chystá projekt RE-USE, jehož smyslem je opětovné použití výrobků, a tím i menší množství odpadu. Ve dvou sběrných dvorech ve městě vznikne místo, kam budou moci lidé darovat věci k opětovnému užití, za malou částku zase poslouží někomu dalšímu. Za vybrané…
Čtěte více

Městské lesy mají velké plány: Stříbrňák plný novinek, další obory s jeleny a vzdělávací centrum

Stavební úpravy v areálu Stříbrnkého rybníku, nové obory nebo enviromentální centrum. To jsou letošní plány Městských lesů Hradec Králové. Návštěvníci lesů se tak mohou těšit na nové obory pro jeleny evropské, rozšířit by se měly obory pro daňky a muflony a pracuje se na…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme