Z podvodů v královéhradecké IPB obviněno již 20 lidí

Již 20 osob stíhá královéhradecký úřad vyšetřování v souvislosti s rozsáhlým bankovním podvodem. Obvinění měli sérií různých finančních operací připravit Investiční a poštovní banku o více než 100 milionů korun.
Podvodné transakce spočívaly v tom, že obvinění si založili na různých pobočkách banky účty a mezi nimi "přelévaly" peníze. Následně si chtěli vybrat zhruba 130 milionů korun, přestože na jejich účtech se taková částka nenacházela.

Skupina obviněných byla údajně napojena na bývalého pokladního královéhradecké pobočky IPB Petra Šatavu. Ten před dvěma lety odcizil z banky několik desítek milionů korun. Ty se mu údajně podařilo vynést z banky v krabici od bot. Šatava byl loni zatčen na letišti ve Vídni.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme