Z plicní kliniky hradecké nemocnice někdo ukradl pět bronchoskopů a další vybavení

V hardecké nemocnici řádil zloděj.
V hardecké nemocnici řádil zloděj. | autor: FNHK

Velmi nepříjemnou záležitost řeší v současné době hradecká fakultní nemocnice - přesněji plicní klinika. V sobotu večer odtud totiž ze zamčené skříně zmizelo pět bronchoskopů a další vybavení. Vše v hodnotě převyšující pět milionů korun.

„V sobotních večerních hodinách neznámý pachatel, nebo pachatelé, násilím vnikli na plicní kliniku, kde na specializovaném oddělení z uzamčené skříně odcizili pět kusů videobronchoskopů a další vybavení. To vše v celkové škodě převyšující pět milionů korun,“ uvedla tisková mluvčí policie Ivana Ježková.

Podle nemocnice je ztráta těchto vysoce specializovaných přístrojů, které se využívají k průzkumu vnitřní části dýchacích cest, velkým zásahem do chodu oddělení, ale samotné pacienty neohrozí. „V současné době intenzivně pracujeme na řešení vzniklé situace tak, aby péče o pacienty byla zajištěna. Oddělení funguje bez omezení a péče o pacienty je zajištěna,“ řekl v pondělních dopoledních hodinách mluvčí nemocnice Jakub Sochor, který s ohledem na policejní vyšetřování nemohl poskytnout další informace. Podle policie hrozí pachateli, či pachatelům, osm až dvanáct let vězení.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Magistrát omezil úřední hodiny, nemocnice otevřelo kvůli frontám třetí odběrové místo

Odběrové centrum COVID-19 ve Fakultní nemocnici Hradec Králové od čtvrtka zřídilo třetí odběrové místo, protože  výrazně vzrostl počet zájemců o provádění odběrů. V souvislosti s usnesením vlády upravil Magistrát města Hradec Králové přístup do objektu a úřední hodiny…
Čtěte více

Neobjednaní samoplátci testu na COVID-19 už mají v hradecké fakultní nemocnici smůlu

Odběrové centrum COVID-19 Fakultní nemocnice Hradec Králové od čtvrtka 17. září už nedělá odběry neobjednaným samoplátcům. Testování zajišťuje pouze pro pacienty indikované k vyšetření lékaři či hygieniky a samoplátce objednané předem prostřednictvím rezervačního systému, který…
Čtěte více

V hradecké nemocnici se plní lůžka infekčního oddělení, přetlak je i u testování na koronavirus

Hradecké fakultní nemocnici docházejí kvůli navyšování případů počtu pacientů s koronavirem lůžka na infekčním oddělení . Disponuje 25 lůžky, přičemž je tam v současné době hospotalizováno 18 pacientů. Další dva pacienti jsou připojeni na KARIM (Klinika anesteziologie,…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme