Z plicní kliniky hradecké nemocnice někdo ukradl pět bronchoskopů a další vybavení

V hardecké nemocnici řádil zloděj.
V hardecké nemocnici řádil zloděj. | autor: FNHK

Velmi nepříjemnou záležitost řeší v současné době hradecká fakultní nemocnice - přesněji plicní klinika. V sobotu večer odtud totiž ze zamčené skříně zmizelo pět bronchoskopů a další vybavení. Vše v hodnotě převyšující pět milionů korun.

„V sobotních večerních hodinách neznámý pachatel, nebo pachatelé, násilím vnikli na plicní kliniku, kde na specializovaném oddělení z uzamčené skříně odcizili pět kusů videobronchoskopů a další vybavení. To vše v celkové škodě převyšující pět milionů korun,“ uvedla tisková mluvčí policie Ivana Ježková.

Podle nemocnice je ztráta těchto vysoce specializovaných přístrojů, které se využívají k průzkumu vnitřní části dýchacích cest, velkým zásahem do chodu oddělení, ale samotné pacienty neohrozí. „V současné době intenzivně pracujeme na řešení vzniklé situace tak, aby péče o pacienty byla zajištěna. Oddělení funguje bez omezení a péče o pacienty je zajištěna,“ řekl v pondělních dopoledních hodinách mluvčí nemocnice Jakub Sochor, který s ohledem na policejní vyšetřování nemohl poskytnout další informace. Podle policie hrozí pachateli, či pachatelům, osm až dvanáct let vězení.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Chcete pomáhat? Hradecká fakultní nemocnice přijímá dobrovolníky

Fakultní nemocnice Hradec Králové otevírá své dveře dalším dobrovolníkům, kteří by měli pomoci snášet pacientům svou nemoc o něco lépe. Nemocnice dokonce uspěla s žádostí o dotaci v rámci projektu Efektivizace systému nemocniční péče v České republice prostřednictvím…
Čtěte více

Kvůli oslavě vandalů Na Plachtě utekl divoký hřebec

Celý den trvalo ochráncům přírody odchytit divokého koně Mildu, který uprchl z ohrady v přírodní památce Na Plachtě na okraji Hradce Králové. Přímo tam si totiž neznámí vandalové uspořádali o víkendu party s táborákem a záměrně poškodili elektrický ohradník, aby si zkrátili…
Čtěte více

Hradecká nemocnice obnovuje běžný provoz na odděleních, která sloužila covidovým pacientům

Hradecká fakultní nemocnice pokračuje v postupném obnovování běžného provozu na svých pracovištích, která byla vyčleněna pro pacienty s COVID-19. Zatímco na začátku března bylo v nemocnici hospitalizovaných 210 pacientů s covidovou infekcí, nyní se jejich počet pohybuje kolem…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme