Štítky: | flošna | Pajkrova flošna | studentský klub | klub |

Z Pajkrovy flošny studentský klub. Záměr dostává konkrétnější obrysy

Z Pajkrovy flošny by mohlo být studentské centrum.
Z Pajkrovy flošny by mohlo být studentské centrum. | autor: MMHK

Rekonstrukce Pajkrovy flošny v Hradci Králové dostává první konkrétní obrysy. V objektu, který byl v druhé polovině 18. století postavený jako součást hradecké pevnosti a jehož vlastníkem je město, by mělo vzniknout krajské networkingové studentské centrum. Městu se podařilo získat třímilionovou dotaci na projektovou dokumentaci, o dotaci bude radnice žádat i na financování samotné rekonstrukce, jejíž celkové náklady se odhadují na 71 milionů korun. Provozovatelem objektu by v budoucnu měla být hradecká Farmaceutická fakulta Univerzity Karlovy.

„Farmaceutická fakulta má zpracovanou studii, na kterou budou navazovat projektové dokumentace vyšších stupňů. Partnery projektu jsou současně Královéhradecký kraj a Univerzita Karlova, se kterými nyní budeme společně specifikovat konkrétní zadání na projekt, který umožní budoucí provoz a aktivity centra. Teprve poté bude možné soutěžit projektanty,“ říká primátor Hradce Králové Alexandr Hrabálek. Investorem celé rekonstrukce bude město, které zajistí všechny stupně projektové dokumentace, stavební povolení a vysoutěží dodavatele stavby. „Předpokládáme, že rekonstruovaný objekt zůstane v majetku města a bude pronajatý farmaceutické fakultě, která jej bude provozovat. Tedy podobný model jako v případě budovy Muzea východních Čech, která patří městu, ale sídlí zde a provozuje ji krajská organizace,“ vysvětluje primátor.

Objekt Pajkrovy flošny, který je veden jako kulturní památka, je umístěný mezi botanickou zahradou a stadionem hasičů v jižní části centra města Hradce Králové. „Rekonstrukci tohoto historického objektu, jejíž náklady se odhadují na více než sedmdesát milionů korun bez DPH, chceme částečně financovat z dotací a úvěru. Na projekt se nám již podařilo získat tři miliony korun z dotačního fondu Královéhradeckého kraje. Projektový záměr pak byl zaslán k registraci v rámci nového období ITI hradecko-pardubické aglomerace jako strategický projekt v oblasti inovační infrastruktura. Nové studentské centrum by mělo přispět k rozvoji vědeckovýzkumného a inovačního prostředí v Královéhradeckém kraji, které má zde velký potenciál. Dohoda o podmínkách pro financování provozu bude na pořadu dne po zpracování projektové dokumentace,“ doplňuje Monika Štayrová, náměstkyně primátora pro oblast ekonomiky a dotací.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Strážníci se zaměří na parkování u Flošny, kde řidiči ohrožují cyklisty

Během letních prázdnin se hradečtí strážníci více zaměří na správné parkování u rybníků a nebo koupališť. Městská policie totiž neustále řeší, že řidiči zastavují svá vozidla všude, kde je to možné. U koupaliště Flošna například parkují na cyklostezce a riskují botičku či pokutu…
Čtěte více

Flošna se otevírá tento pátek, vstupné zůstává stejné jako loni

Letní koupaliště Flošna zahájí letošní dvanáctou sezónu v pátek 4. 6. 2021 v 10 hodin. Bazény budou vyhřívány na 26 °C. Zahajovací otevírací doba bude v pondělí až pátek zatím od 10 do 19 hodin, v sobotu a neděli od 9 do 19 hodin. K prodloužení otevírací doby do 20 hodin dojde…
Čtěte více

Flošna zatím zůstává zavřená, od středy si zaplavete v lázních

Otevření koupaliště Flošna se kvůli počasí odkládá, od pondělí bude v provozu Wellness studio Flošna, Sauna & SPA zóny v Městských lázních, ve středu se otevře 50 metrový krytý plavecký bazén. Ve všech areálech bude ale omezen počet návštěvníků. Letní koupaliště Flošna…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme