Štítky: | flošna | Pajkrova flošna | studentský klub | klub |

Z Pajkrovy flošny studentský klub. Záměr dostává konkrétnější obrysy

Z Pajkrovy flošny by mohlo být studentské centrum.
Z Pajkrovy flošny by mohlo být studentské centrum. | autor: MMHK

Rekonstrukce Pajkrovy flošny v Hradci Králové dostává první konkrétní obrysy. V objektu, který byl v druhé polovině 18. století postavený jako součást hradecké pevnosti a jehož vlastníkem je město, by mělo vzniknout krajské networkingové studentské centrum. Městu se podařilo získat třímilionovou dotaci na projektovou dokumentaci, o dotaci bude radnice žádat i na financování samotné rekonstrukce, jejíž celkové náklady se odhadují na 71 milionů korun. Provozovatelem objektu by v budoucnu měla být hradecká Farmaceutická fakulta Univerzity Karlovy.

„Farmaceutická fakulta má zpracovanou studii, na kterou budou navazovat projektové dokumentace vyšších stupňů. Partnery projektu jsou současně Královéhradecký kraj a Univerzita Karlova, se kterými nyní budeme společně specifikovat konkrétní zadání na projekt, který umožní budoucí provoz a aktivity centra. Teprve poté bude možné soutěžit projektanty,“ říká primátor Hradce Králové Alexandr Hrabálek. Investorem celé rekonstrukce bude město, které zajistí všechny stupně projektové dokumentace, stavební povolení a vysoutěží dodavatele stavby. „Předpokládáme, že rekonstruovaný objekt zůstane v majetku města a bude pronajatý farmaceutické fakultě, která jej bude provozovat. Tedy podobný model jako v případě budovy Muzea východních Čech, která patří městu, ale sídlí zde a provozuje ji krajská organizace,“ vysvětluje primátor.

Objekt Pajkrovy flošny, který je veden jako kulturní památka, je umístěný mezi botanickou zahradou a stadionem hasičů v jižní části centra města Hradce Králové. „Rekonstrukci tohoto historického objektu, jejíž náklady se odhadují na více než sedmdesát milionů korun bez DPH, chceme částečně financovat z dotací a úvěru. Na projekt se nám již podařilo získat tři miliony korun z dotačního fondu Královéhradeckého kraje. Projektový záměr pak byl zaslán k registraci v rámci nového období ITI hradecko-pardubické aglomerace jako strategický projekt v oblasti inovační infrastruktura. Nové studentské centrum by mělo přispět k rozvoji vědeckovýzkumného a inovačního prostředí v Královéhradeckém kraji, které má zde velký potenciál. Dohoda o podmínkách pro financování provozu bude na pořadu dne po zpracování projektové dokumentace,“ doplňuje Monika Štayrová, náměstkyně primátora pro oblast ekonomiky a dotací.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Na Flošně budou od pondělí fungovat masáže i solárium

S ohledem na vládní opatření se od pondělí 3. května otevřou služby ve Wellness studiu Flošna v Hradci Králové. K dispozici budou masáže a solárium každý den od 10 do 21 hodin. Objednávat se je možné na telefonním čísle recepce. Ostatní provozy zůstávají uzavřeny.
Čtěte více

Letní sezona na Flošně dnes končí, vykoupat se přišlo více než 80 tisíc lidí

Letní sezóna na Koupališti Flošna skončí ve čtvrtek 24. září 2020 v 19 hodin. Pro letní koupaliště Flošna to byla již 11. sezóna. Po dnech napětí v souvislosti s rozšířením pandemie, kdy se nevědělo, zda vůbec bude koupaliště otevřeno, nakonec začala sezóna 25. května 2020. I…
Čtěte více

Aquacentrum bude od středy v provozu, Flošna pojede bez omezení

Od začátku prázdnin se rozjede provoz aquacentra v Městských lázních, které je od poloviny března uzavřeno. V aquacentru budou v provozu všechny atrakce i služby. SAUNA & SPA zóna bude otevřena denně od 11 hodin a bude bez obsluhy. Pro rodiče s dětmi do 15 let budou opět…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme