Štítky: | Aldis | čsob | hotel Aldis |

Z obrovské jámy u Aldisu začne růst centrála ČSOB. Hotovo bude v roce 2021

| autor: vizualizace (SYNER)

Pokud máte občas cestu po okruhu kolem Aldisu, určitě jste zaznamenali obří stavbu budoucí královéhradecké centrály ČSOB. Zatím se stavělo spíše do hloubky, ale nyní stavba obrovského finančního ústavu pokročila do druhé etapy. Smlouvu na vybudování celého objektu získala společnost SYNER. Kompletně hotovo by mělo být v roce 2021.

Stavba nové budovy ČSOB, přesněji příprava stavební jámy na labském nábřeží u Aldisu byla zahájena loni v prosinci. „Společnost SYNER teď bude pokračovat železobetonovým skeletem, kterým se postupně objeví nad terénem, a na jaře přibudou konstrukce fasád, zelené střechy a montáže veškerého technického vybavení,“ uvedl Ivo Koukol, jenž má program výstavby nových budov ČSOB na starosti. „Jsme rádi, že budeme realizovat tuto zakázku a věříme, že i na ní zúročíme bohaté zkušenosti z výstavby office center,“ uvedl jednatel SYNER Robert Špott.

V budoucím objektu by mělo po dokončení stavby najít práci zhruba tisíc lidí. Vedle regionálních služeb se  největší mimopražská budova ČSOB stane sídlem významných bankovních útvarů s celorepublikovou působností, kterými jsou především call centrum a zpracovatelské centrum.

Budova HHQ, jejímiž autory jsou architekti z ateliéru Projektil, bude zajímavá také mimořádnou ohleduplností k životnímu prostředí. Unikátní bude například svým hospodařením s tepelnou energií - k vytápění a chlazení objektu budou sloužit tepelná čerpadla využívající energii ze zemního masivu prostřednictvím 108 energetických jímacích pilot, hlubokých až 200 metrů. „Tyto systémy spolu s vysoce kvalitním, aktivním pláštěm objektu, využíváním akumulačních schopností konstrukcí, důslednou rekuperací tepla z vnitřních zdrojů a uspořádáním pro přirozené provětrávání budovy umožní dosáhnout příznivého vnitřního prostředí budovy při velmi úsporném provozu,“ doplnil Ivo Koukol.

V objektu se počítá s regionální bankovní pobočkou, veřejně přístupnou kavárnou nebo drobnými obchody a službami v parteru, jež napomohou oživení lokality. U budovy chce banka umístit drive-in vkladový a výběrový bankomat, který bude obsluhován klienty přímo z okénka vozidla.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Budova ČSOB u Aldisu roste podle plánu, zmizela terasa, která stavbě bránila

V lokalitě Aldis stále pokračují práce na stavbě budovy ČSOB a plánované piazzety, dokončení prací ještě nedávno bránila jedna z teras, kterou město nechalo odstranit. Firma Syner měla původně provést demolici za 3,4 milionu korun bez DPH. Na stavbě se ale objevily okolnosti,…
Čtěte více

Lávka přes Labe půjde potřetí do soutěže. Za mírnějších podmínek

Lávka pro pěší a cyklisty, která má spojovat břehy Labe u Aldisu, dostává další šanci. Bude již napotřetí vypsáno výběrové řízení na její stavbu. Zastupitelé města současně odsouhlasili vyjmutí požadavku referenční stavby z prvků s vysokopevnostním betonem UHPC z technické…
Čtěte více

"Schody do nebe" pomalu mizí. Do konce léta bude pozemek u Aldisu připraven ke stavbě nového hotelu

Nevzhledná budova, kterou Hradečáci překřtili snad až příliš krásnou přezdívkou Schody do nebe, pomalu mizí z povrchu zemského. Ti, jejichž kroky v těchto dnech zamířily k Aldisu nebo plaveckému areálu, mohli sledovat demolici v přímém přenosu. Dům bude srovnaný se zemí do konce…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme