Štítky: | stadion | fotbalový stadion |

Z fotbalového stadionu mizí sedačky. Demolice bude pokračovat i v září

Ze stadionu mizí sedačky.
Ze stadionu mizí sedačky. | autor: MMHK

Fotbalový stadion mají od začátku srpna v rukou stavbaři. Sdružení firem Strabag, Geosan a D&D Elektromont na stadionu zahájilo demoliční práce demontáží sedaček. S odstraňováním dalších stávajících konstrukcí se bude pokračovat v následujících týdnech, během první poloviny září by ze stadionu mělo dočasně zmizet také ikonické osvětlení – hradecká lízátka. V těchto dnech navíc probíhá dokončování a kontrola projektové dokumentace, aby mohl zhotovitel získat povolení změny stavby před dokončením.

„Ačkoliv některé práce na stavbě multifunkčního fotbalového stadionu nemusí být na první pohled viditelné, tak jich od zahájení bylo provedeno opravdu mnoho. Mimo jiné stále probíhá zpracovávání žádosti o dotaci od Národní sportovní agentury. Podařilo se nám ještě zajistit finanční prostředky z jiných zdrojů, třeba od Královéhradeckého kraje, společností Vodovody a kanalizace Hradec Králové, Karsit holding nebo Kaisertex,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek.

"Pravidelně se scházíme se zástupci stavební firmy, s projektantem, zástupci klubu i správcem stavby, abychom se vždy vzájemně informovali o nových událostech. Máme za sebou už třináct kontrolních dnů, v rámci těchto jednání jsme si odsouhlasili harmonogram a jsme připraveni na důležité stavební milníky. Těmi je samozřejmě zahájení demoličních prací nebo demontáž lízátek. Se založením základů počítáme ještě v letošním roce a první konstrukce by mohly být viditelné již začátkem příštího roku,“ doplňuje náměstek primátora pro oblast investic Jiří Bláha.

Stavební firma hned po převzetí areál staveniště oplotila, aby zde mohly být zahájeny demoliční práce. „V současné době probíhá příprava zařízení staveniště, oplocení a buňkoviště a zároveň také demontáž starých sedaček. V příštím týdnu nás čekají bourací práce betonových sedaček a zábradlí. První polovina září pak bude ve znamení demontáže slavných lízátek. Nyní řešíme se statiky jejich uchycení a upřesňujeme technologický postup. Demontáž budou zajišťovat dva jeřáby současně, jejichž úkolem bude synchronizovaně položit jednotlivá lízátka o hmotnosti přibližně 40 tun do vodorovné polohy na připravené konstrukce,“ popisuje aktuální situaci na stavbě Aleš Fišer, technický vedoucí oblasti ze společnosti STRABAG a.s.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Hradec usiluje o dotace za více než 360 milionů. Co vše se postaví?

Více než 360 milionů korun chce radnice v Hradci Králové příští rok obdržet na svůj účet, aby mohla investovat do plánovaných projektů. O dotace žádá z evropských fondů, státního rozpočtu či jiných dotačních programů. Hradec chce dokončit inteligentní dopravní systém,…
Čtěte více

Lízátka se postupně poroučejí k zemi. Jejich opravy potrvají měsíce

Během prázdnin zahájilo město stavbu fotbalového stadionu, samotným stavebním pracím ale nyní předchází demontáž současného zařízení, jako jsou betonové tribuny, reklamní tabule, veřejná osvětlení, časomíra a mnohé další. V rámci těchto prací byla také dnes zahájena demontáž…
Čtěte více

Malšovický stadion už je v rukách stavebníků. Hotovo by mělo být v roce 2023

Hradecký fotbalový stadion v Malšovicích se během následujících týdnů promění ve staveniště, areál dnes město předalo uskupení firem STRABAG, Geosan a D&D Elektromont. Nyní bude následovat příprava staveniště, k samotným demoličním pracím včetně demontáže lízátek by mělo…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme