Webové stránky magistrátu chystají novinky

Dalšími vylepšeními projde do konce ledna web královéhradeckého magistrátu. Zdokonalení se dotkne vyhledávání, které bude mnohem efektivnější díky zavedení nového vyhledávače. Stranou nezůstane ani občany nejčastěji navštěvovaný systém rezervací, který se naplno rozjede 12. ledna. Do tohoto termínu by měli občané počítat s omezením. Informovala o tom tisková mluvčí magistrátu Magdalena Vlčková.

Nový způsob vyhledávání se už testuje a případné nedostatky budou odstraněny obratem. Magistrát pro své vyhledávání použil bezplatnou technologii od vyhledavače Google. Ta má své výhody i nevýhody. Technologie je sice zdarma a neplatí se za její provoz, ale Google do výsledků vyhledávání přidává i reklamu, což může méně zkušené uživatele zmást.
Změnou kromě vyhledávání projde i objednávkový rezervační elektronický systém, který patří mezi nejvyužívanější služby webu. Nově umožní i zrušení objednané schůzky. „Do této chvíle bylo možné objednaný termín zrušit jen telefonátem zpět na příslušný odbor magistrátu. Nově bude k dispozici v potvrzovacím zpětném mailu odkaz, díky kterému bude možné termín zrušit a přenechat k další rezervaci někomu jinému,“ uvedl vedoucí oddělení informatiky královéhradeckého magistrátu Martin Holeček.
Z důvodu přechodu na nový systém on-line rezervací, který bude finišovat zřejmě 10. a 11. ledna, dojde mezi 1. lednem a 11. lednem k odstávce internetového objednávání. Od 12. ledna by měl již fungovat nový systém.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme