Výstavba továrny Ronal v Hradci Králové ohrožena kvůli chybě při schvalování územního plánu

Výstavba továrny Ronal v Hradci Králové je značně nejistá. Příčinou může být chyba při schvalování územního plánu města, což může zpochybnit i umístění továrny v lokalitě Třebeš. Jak uvedl primátor Hradce Králové Oldřich Vlasák, zatím není jasné, jaké dopady bude pochybení při schvalování územního plánu mít. Udržení investice Ronalu v Hradci Králové je podle Vlasáka prioritní akcí.
Celou záležitost je podle primátora potřeba prozkoumat a zhodnotit případné další kroky. "Politická zodpovědnost leží na mých ramenou," uvedl Vlasák. Zároveň nevyloučil finanční dopad pro město a také trestně právní odpovědnost zainteresovaných osob. Jednatel Ronalu Jiří Hnízdo již dříve uvedl, že případné přesunutí závodu by znamenalo takové zdržení, že by její vlastníci pravděpodobně zvažovali další setrvání investice v regionu Hradce Králové.

Nadnárodní koncern Ronal je znám jako výrobce litých disků automobilových kol. V současné době již působí v Jičíně. Královéhradecká pobočka se zhruba pěti stovkami pracovních příležitostí, do které chtěla firma investovat zhruba 1,5 miliardy, měla začít fungovat již příští rok.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme