Štítky: | Klicperovo divadlo |

Vysoká návštěvnost a nominace herců na prestižní ceny. Tak vypadal pro Klicperovo divadlo rok 2015

| autor: hradeckralove.cz

V loňském roce hradecké Klicperovo divadlo oslavilo 130 let. Byl to pro hradecký kulturní stánek další úspěšný rok. Královéhradečtí herci se opět objevili v nominacích na prestižní odborné i divácké ceny a divadlo se v návštěvnosti drží vysoce nad celorepublikovým průměrem.

Loňský rok byl pro divadlo plný změn. V dubnu otevřelo nový předprodej na Gočárově třídě, který slouží nejen pro nákup vstupenek, ale i na setkávání diváků s herci a tvůrci při různých besedách a akcích. Od září divadlo používá nové logo. Se svými diváky Klicperovo divadlo komunikuje nejen prostřednictvím webových stránek, ale i sociálních sítí. Na jeho facebookovém profilu stoupl počet fanoušků meziročně o 1500, při premiérách nebo například Noci divadel se dosah příspěvků šplhá až ke 20 tisícům.

Divadlo od roku 2014 vede ředitelka Eva Mikulková. V loňském roce se prostřednictvím svých herců a inscenací objevilo několikrát v nominacích na významné divadelní ceny. Režijní duo SKUTR získalo nominaci na Ceny Divadelních novin za inscenaci Evžen Oněgin, herečka Zora Valchařová-Poulová se objevila v širší nominaci na Cenu Thalie, herečka Martina Nováková v nominaci na Hradeckou múzu a Marie Poulová v nominaci na Ceny divadelní kritiky v kategorii Talent roku. Umělecký šéf David Drábek pak získal cenu Genia smíchu 2015.

Návštěvnost divadla v loňském roce stoupla na 93,1 %, počty předplatitelů vzrostly od roku 2013 o 15%. Divadlo nabízí speciální dárkové kupony a předplatné. To se stalo doslova hitem letošních Vánoc.

Divadlo se v roce 2015 angažovalo i na poli charitativním. U příležitosti oslav 130. výročí věnovalo výtěžek ze vstupného 75 400 korun fondu UNICEF, v prosinci pak výtěžek ze vstupného představení Tři mušketýři ve výši 103 815 korun pomohl Oblastní charitě Hradec Králové na nákup jednoho kompletu vybavení pro poskytování hospicové péče v domácnosti.

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Festival Divadlo evropských regionů a Open Air Program mění svůj název a logo

Pořadatelé mezinárodního festivalu Divadlo evropských regionů a jeho mladší části se rozhodli, že festivalu změní název i jeho logo a související grafika.  Zatímco loni, kdy se festival uskutečnil pouze v komorní podobě s podtitulem Letos jinak, letos by měl 26. ročník…
Čtěte více

Inscenace Klicperova divadla i Draku jsou k vidění online na portálu Dramax

Podobně jako si můžete předplatit třeba filmy a seriály díky službě Netflix, tak nyní můžete z domova sledovat také záznamy divadelních představení. Do nového videoportálu Dramax za zapojila i hradecká divadla - Drak a Klicperovo divadlo, které tak můžete podpořit v době…
Čtěte více

Zveme: Kvůli pandemii naposledy do kina, divadla či na fotbal, další akce se ruší

Jaké akce se budou o víkendu v Hradci Králové konat a které jsou kvůli epidemii nového typu koronaviru zrušené? Navštívit můžete například festival Jazz Goes to Town nebo podzimní výstavu hub v muzeu. Vláda se rozhodla zpřísnit opatření, takže už ode dneška se zavřou bazény,…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme