Štítky: | děti | knihovna hradec králové |

Vyražte s dětmi do hradeckých ulic a pobavte se při Masopustní hledačce či akci knihovny

Bavit se můžete i bez počítače.
Bavit se můžete i bez počítače. | autor: kmhk

Doba kovidová příliš kultuře nepřeje. Stejně tak se nemohou konat ani akce určené dětem. Pokud se tedy nedějí ve virtuálním světě internetu. Evidentně to vadí lidem, kteří se v normálních časech o zábavu našich nejmenších starají a nyní jsou vlastně tak trochu bez práce. Pokud se ale se svými ratolestmi vydáte do Hradce na procházku, můžete se díky jejich nápadům a aktivitám stejně pobavit. Akce připravila třeba městská knihovna nebo centrum Sedmikráska.

V době od 1. do 15. února si můžete v Jiráskových sadech zahrát Masopustní hledačku. Pro rodiče s dětmi ji připravilo hradecké rodinné centrum Sedmikráska. Hra je určena pro předškolní děti a potřebovat budete papír a tužku/mobil/dobrou paměť a chuť si hrát. V parku najdete 7 úkolů, za jejichž splnění získáte vždy jedno písmeno do tajenky. Začínáte u hlavního vchodu. Na konci každého zadání se dozvíte, kam se máte vydat dál. Pokud se i zaregistrujete na webu Sedmikrásky, můžete získat drobnou odměnu.

Stejně tak zábavu, kterou si můžete užít během procházky městem, připravila i městská knihovna. Jmenuje se Bubáci a baráky. Kolem knihoven budou během února trasy s úkoly a šiframi týkající se hradeckých pověstí či historie domů. Mapky s nápovědou najdete na webu knihovny. Je možné projít si všechny trasy nebo jen ty, co máte v blízkosti vašeho bydliště.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Městská knihovna se otevírá, v Kuklenách nabídne zrekonstruovaný interiér

Od pondělí se znovu otevře městská knihovna i všechny její pobočky v Hradci Králové, kromě té v Březhradu. Otevření je možné za splnění následujících podmínek: maximálně 1 osoba na 15 m2, udržování rozestupů, ochrana respirátory a dezinfekce rukou při vstupu. Návštěvníci se…
Čtěte více

Hradecká městská knihovna vydává knihy přes okénko a magistrát je otevřen jako v normálních časech

Od včerejšího dne je hradecký magistrát otevřen podle standardních otevíracích hodin. Může za to přijetí nových opatření Vládou ČR, která se mimo jiné týkají otevíracích hodin úřadů i provozu knihoven. Lidé by ale i nadále měli preferovat elektronickou či telefonickou komunikaci…
Čtěte více

Některé hradecké školky musí kvůli nedostatku personálu zavřít, na odbor dopravy jen s rezervací

Tři z jednadvaceti městem zřizovaných mateřských škol v Hradci Králové musely z personálních důvodů zavřít. Zavřená je školka Sluníčko, Čtyřlístek a Zvoneček. Kvůli nařízení vlády a epidemiologické situaci jsou zavřené i základní školy a umělecké školy, stejně jako…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme