Vyhlídkový vláček rozjel v sobotu čtvrtou sezonu

Turistický vláček | Foto: DpmHK
Turistický vláček | Foto: DpmHK

Jedna z hradeckých turistických atraktivit – silniční vláček Dopravního podniku města Hradec Králové – nabídne i letos zájemcům svezení ulicemi, náměstími, nábřežími i zákoutími Hradce Králové. 

Čtvrtou sezonu turistický vláček odstartoval minulou sobotu a svezení nabízí na dvou vyhlídkových trasách.

Netradičním dopravním prostředkem se letos mohou turisté vypravit po dvou trasách, které ukazují zajímavá místa či stavby masta Hradec Králové.

Spolu s komentářem, který vláček při jízdě vysílá si tak mohou návštěvníci i obyvatelé města udělat kompletní obrázek o mnoha hradeckých místech. „Na rozdíl od minulé sezony jsme jednu trasu, o kterou byl nejmenší zájem, letos vypustili,“ řekl vedoucí marketingu dopravního podniku František Meduna. „Turisty ale neošidíme. Trasu do historického centra jsme totiž oproti loňsku rozšířili o lokalitu Masarykova a Ulrichova náměstí,“ dodal František Meduna. 

Zájemci mohou letos nově využít také dřívějších termínů odjezdu vláčku, a to v sobotu, v neděli a o svátcích navíc v 11 a ve 12 hodin.

Vláček bude vyjíždět ze svého stanoviště u Muzea východních Čech denně mimo pondělí. V pracovní dny od úterý do pátku pětkrát, a to od 13 do 17 hodin, přičemž třikrát projede trasu č. 1 a dvakrát povozí zájemce na trase č. 2.

V sobotu, v neděli a o svátcích vyjede sedmkrát, z toho pětkrát po trase č. 1 a dvakrát zamíří na trasu č. 2.

Pro dětské pasažéry či sběratele jsou opět připraveny k prodeji ve dvou provedeních i reklamní buttony – placky s vyobrazením vlastní lokomotivy či vláčku. „Vláček neslouží jen jako zpestření rodinných výletů, ale i pro mateřské a základní školy, či při akcích pro starší obyvatele. Zájemci si také mohou předem dohodnout mimořádnou smluvní jízdu po městě nebo i do přilehlých obcí pro soukromé oslavy, firemní akce či slavnostní účely - třeba na svatby, třídní srazy, narozeninové oslavy či jiné společenské události,“ přiblížil možnosti turistického vláčku František Meduna. 

Provoz turistického vláčku plánuje dopravní podnik minimálně do 29. září. Za plné jízdné zaplatí pasažéři nad 12 let 70 korun, děti od tří do dvanácti let pojedou za 30 korun, rodinná jízdenka za 120 korun platí pro dva dospělé a maximálně tři děti do 12 let. Jízdné je možné uhradit z městské karty. Vláček je chráněn proti nepřízni počasí. 

Turistický vláček - trasa č. 1 – červená

Muzeum, Pražský most, Adalbertinum, Ulrichovo nám., Masarykovo nám, Tyršův most, třída ČSA, Magistrát města, Mýtská, Malé náměstí, uličky starého města, Velké náměstí – se zastávkou pod Bílou věží, třída ČSA, Muzeum.

Turistický vláček - trasa č. 2 – zelená

Muzeum, okolo Nového pivovaru, zastávka Divadlo Drak, okolo Magistrátu města, Muzeum.
Mapa trasy č. 1 | Zdroj: DpmHK Mapa trasy č. 1 | Zdroj: DpmHK
Mapa trasy č. 2 | Zdroj: DpmHK Mapa trasy č. 2 | Zdroj: DpmHK

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Čerti na věži a Mikulášský trolejbus. Oblíbené akce se vrací

Po dvouleté pauze se v Hradci Králové opět spouští akce spojené s příchodem Mikuláše a čertů. Pro rodiny s dětmi je na Velkém náměstí 4. prosince nachystaný zábavný program Čerti, z věže ven. Další den zase bude po městě jezdit Mikulášský trolejbus, který již…
Čtěte více

Dlužíte na pokutě za jízdu po Hradci načerno? Dopravní podnik se připojil k Milostivému létu

Do konce listopadu mohou zájemci využít Milostivého léta, které umožní lidem zbavit se některých svých exekucí. Hradec Králové tuto iniciativu již rozšířil na dlužníky, kteří městu dluží na nájmu či službách spojených s užíváním bytu. Akce Milostivé léto se nově také vztahuje na…
Čtěte více

Chtěli jste si někdy zkusit řídit autobus? Můžete, hradecký dopravní podnik vám to umožní

Možná hledáte práci a možná si chcete jen zkusit řídit něco většího než je váš osobní vůz. V obou případech můžete navštívit akci hradeckého dopravního podniku, která se koná 8. června. Od 14 do 18 hodin se v areálu společnosti můžete dozvědět všechno o práci v podniku a také si…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme