Štítky: | Kasárna |

Vrbenského kasárna město přestavovat nebude

Objekt Vrbenského kasáren zůstane i nadále opuštěný. Plány na přestavbu, o které ještě v loňském roce uvažovali představitelé Hradce Králové, definitivně padly a hradečtí zastupitelé projekt s konečnou platností zastavili.

Původním záměrem bylo sestěhování uměleckých škol do přebudovaného areálu, později město přišlo s nápadem vybudování technologického centra a hledalo investora pro přestavbu. Uvažovalo se i o prodeji developerské společnosti Dolfin Real Estate. Po mnoha peripetiích se rada města v září loňského roku rozhodla pro realizaci přestavby na podnikatelský inkubátor ve vlastní režii a město podalo předběžnou žádost na získání evropské dotace z operačního programu Prosperita.

"Původní rozpočet počítal s náklady 150 milionů korun. Nyní se ale ukazuje, že náklady včetně interiérů by převýšily 200 milionů korun, na což bychom si museli vzít finanční úvěr, a tím by se zhoršila úvěrová důvěryhodnost města," komentoval rozhodnutí o zastavení projektu přestavby náměstek Jindřich Vedlich.

Náklady na udržování chátrajícího objektu se nyní pohybují okolo 200 tisíc korun ročně, což představuje z velké části vodné a stočné a výdaje na temperaci. O dalším osudu kasáren zatím rozhodnuto není. "Dispozice objektu neumožňuje rekonstrukci na byty, ty by byly příliš drahé a nemohl by si je nikdo dovolit. Proto by byl objekt vhodný například pro potřeby školských a vzdělávacích institucí," doplnil náměstek Martin Soukup. Ani případné zbourání kasáren by nepřicházelo v úvahu, protože se nacházejí v městské památkové rezervaci.

Vrbenského kasárna získal Hradec Králové od armády bezúplatným převodem v roce 2009. Nyní by město rádo získalo i Žižkova kasárna, které by chtělo využít pro vytvoření dalších parkovacích ploch.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Z chátrajících Vrbenského kasáren v centru Hradce bude muzeum

Až 150 milionů korun bude podle serveru iDnes.cz stát rekonstrukce Vrbenského kasáren v Hradci Králové, v nichž vznikne nová přírodovědecká expozice Muzea Východních Čech. Hradecké muzeum má v oboru bohatou sbírku, kterou shromažďuje již přes 80 let. Expozice bude rozdělena…
Čtěte více

Rekonstrukce Gayerových kasáren by mohla stát až 220 milionů

Opravený depozitář i nová přístavba, takový je záměr oprav v Gayerových kasárnách. Debatu o stavebních úpravách v areálu kasáren, která má ve vlastnictví město i kraj, v tomto týdnu opět rozbouřili krajští radní. Ti odsouhlasili záměr, ve kterém by v historickém objektu mělo…
Čtěte více

Vrbenského a Gayerova kasárna se dočkají rozsáhlé rekonstrukce

Veterinární klinika, registr vozidel, odbor dopravy, ale také například farmářské trhy, které se tu pravidelně konají. To všechno najdeme v Gayerových kasárnách na třídě Československé armády, o jejichž zchátralém stavu se hovoří už roky. V nejlepší kondici však nejsou…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme