Volební místnosti budou hlídat strážníci

Ilustrační foto | Zdroj: Archiv
Ilustrační foto | Zdroj: Archiv

Více městských strážníků bude kvůli volbám dbát na veřejný pořádek v ulicích Hradce Králové. Jejich denní služba večerem však neskončí. Nad rámec svých běžných povinností totiž budou střežit volební místnosti i v noci tak, aby nedošlo k narušení objektů, ve kterých druhý den usednou opět volební komisaři.

Nebylo by to totiž poprvé, co byli strážníci přivoláni ke krádeži státní vlajky anebo rozlíceným občanům přímo u voleb. 

„V minulosti strážníci řešili například krádež státní vlajky, kterou ze stožáru před objektem, v němž se konaly volby, ukradl zřejmě nějaký sportovní fanoušek,“ uvedl jednu z volebních kuriozit Miroslav Hloušek, ředitel Městské policie Hradec Králové.

Služba strážníků během pátečního a sobotního dne bude obnášet především průběžné obcházení všech volebních okrsků a kontroly okolí volebních místností, zda nedochází k narušování veřejného pořádku. „Často nás komisaři či zapisovatelé volají do místností, kde například volič komisařům slovně vyhrožuje, nebo je jinak hrubě uráží. Měli jsme tu také případ, kdy se u prezidentských voleb volič dožadoval hlasovacího lístku kandidáta, který v druhém kole kandidátem už nebyl,“ uvedl Miroslav Hloušek. 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

K volbám s rouškou a vlastní propiskou. Půjde volit i z auta

O tom, kdo zasedne v novém zastupitelstvu kraje, rozhodnou občané 2. a 3. října. Volba senátora proběhne ve stejném termínu a případné druhé kolo pak 9. a 10. října. Volit se v Hradci Králové bude v 85 volebních okrscích. V souladu s protiepidemickými opatřeními bude možné…
Čtěte více

Fontány v Hradci ožijí za pár dní. Kvůli nekázni lidí však ne všechny najednou

Hradecké fontány budou od začátku května postupně ožívat. Jako první budou v následujících dnech spuštěny fontány na křižovatce Koruna u Auparku, u Muzea a na Masarykově náměstí. Některé budou uvedeny do provozu později buď kvůli probíhajícím opravám nebo z důvodu doporučení…
Čtěte více

Na roušky kašlou hlavně opilci. Strážníci o víkendu vyrazili i na Hradečnici

Strážníci se o víkendu nezastavili. Řešili přes 120 událostí. Z toho operační pracoviště přijalo celkem 30 událostí, které souvisely s porušením nařízení vlády kvůli koronaviru. Ve většině případů se stížnosti nepotvrdily. Pouze tři lidé neuposlechli výzvy k zakrytí obličeje, a…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme