Vlaky a autobusy budou od pondělí jezdit v prázdninovém režimu

Autobusy i vlaky v celém kraji budou jezdit v prázdinovém režimu, stejně jako MHD v Hradci Králové.
Autobusy i vlaky v celém kraji budou jezdit v prázdinovém režimu, stejně jako MHD v Hradci Králové. | autor: hradeckralove.cz

Královéhradecký kraj omezí kvůli vládním nařízením spojeným s pandemií koronaviru veřejnou dopravu. Ve všední dny pojedou autobusy a vlaky v režimu letních prázdnin, méně jich bude jezdit i o víkendu. Dopravní podnik města Hradec Králové omezil hromadnou dopravu již v lednu, nyní uzavřel autoškolu a upravil trasu linky číslo 16.

„Celý rok jsme připravovali rozjezd autobusové dopravy podle nových desetiletých smluv a nasazení velkého množství zcela nových autobusů. Vzhledem k úplnému uzavření škol a výraznému omezení mobility občanů ale musíme přistoupit k dočasné redukci autobusových i vlakových spojů,“ vysvětluje radní pro dopravu Václav Řehoř.

Autobusy a vlaky vyjedou od pondělí 8. března v prázdninovém režimu, Víkendová omezení se týkají především spojů turistického charakteru, které lidé za současných pravidel nemohou využívat.

„Budeme reagovat na další vývoj situace a jsme připraveni pružně upravit rozsah poskytovaných služeb,“ ujišťuje radní Václav Řehoř.

Aktuální informace najdou cestující na webech www.dopravakhk.cz a www.idos.cz. Při cestování veřejnou dopravou platí povinnost zakrytí dýchacích cest respirátory třídy FFP2 nebo KN95, a to i na zastávkách.

MHD v Hradci

Mimořádný provoz MHD dle prázdninového jízdního řádu platí v Hradci Králové již od 4. ledna. V jízdních řádech platí v pracovních dnech druhý sloupec nazvaný „Pracovní den - omezení dopravy MHD“. A to až do odvolání. I nadále je zastaven provoz nočních linek, školních linek a výpomocných spojů.

Od 1. března musel hradecký Dopravní podnik uzavřít z důvodu karantény autoškolu na dva týdny. Nyní tak neprobíhá výuka, výcvik, zkoušky ani školení řidičů. Teorie bude probíhat dle domluvených časů.

Z důvodu částečné uzavírky hradecké ulice Za Škodovkou dochází od 1. března až do 30. června příštího roku ke změně trasy linek č. 16 a 16Š v úseku Hlavní nádraží – Svobodné Dvory a zpět (více najdete zde).

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Hradecké elektrobusy už po městě najezdily tři miliony kilometrů

To, že hradecký dopravní pdonik oceňuje miliony najetých kilometrů bez nehod svých řidičů, už je známé. Nyní však překonal další magickou milionovou hranici. Přesněji hradecké elektrobusy od zahájení jejich provozu v roce 2013 najely po městě celkem tři miliony kilometrů. A to…
Čtěte více

Od pondělka jezdí školní autobusy a otevírá se tržnice na náměstí 28. října

Od dnešního dne si můžete zajít koupit určité druhy zboží na tržnici na náměstí 28. října. Technické služby Hradec Králové tak v souladu s mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví zahajují provoz městské tržnice. Prodej bude povolen za dodržení hygienických podmínek. Ve…
Čtěte více

Jednička bude na Novém Hradci jezdit až do konce října jinak

V souvislosti s rekonstrukcí vozovky v ulici Hlavní v Klukách na Novém Hradci Králové dochází od 1. dubna do 31.10.2021 k úpravě objízdné trasy linky číslo 1. Spoje linky, které obvykle pokračovaly do Kluků, pojedou po objízdné trase ulicemi Mužíkova, Na Biřičce, K Biřičce a…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme