Štítky: | Hokej | extraliga | HC Mountfield HK |

Vítězná šňůra hradeckých hokejistů pokračuje

Hradecký tým udělal další důležitý krok k přímému postupu do play-off hokejové extraligy, když po nedělním vítězství v rámci 44. kola zakládní části nad Energií Karlovy Vary v poměru 3:1 udržel v tabulce dvoubodový náskok před šestými Pardubicemi. Díky prohře Plzně v Mladé Boleslavi "odskočil" Hradec sedmým plzeňským o devět bodů.

Na královehradeckém zimním stadionu se před zraky více než čtyř tisícovek diváků hrál nepříliš pohledný hokej bez výrazných šancí na obou stranách. Oba týmy se mohly spolehnout na své brankáře, kteří všechny střely s jistotou likvidovali. To platilo až do 18. minuty. Hostující tým školácky zkazil rozehrávku, k puku se dostal Petr Beránek a švihem trefil horní růžek Závorkovy branky – 1:0 pro Hradec. Za stejného stavu se tak šlo poprvé do kabin.

Na začátku druhé části se pak Hradci naskytla dvojnásobná početní výhoda, kterou ve 23. minutě dokázal využít nekompromisní bombou Karel Plašil po přesné přihrávce Martina Plaňka. Mountfield v tu chvíli vedl už 2:0.

Emotivní moment pro Friga

Velmi emotivní okamžik přišel o první komerční pauze druhé třetiny, když hradecký kotel rozbalil obří transparent s blahopřáním k prvním narozeninám malému Simonu Frühaufovi, synovi hradeckého hokejisty Petera Frühaufa, který v současné době bojuje s rakovinou. Ten i se synkem pozdravili celou tleskající halu ze skyboxu.

Neuznaný gól hostí

Ve 39. minutě dostal sice karlovarský Radek Duda puk do sítě Kacetlovi branky, ale rozhodčí po několika minutách diskuzí branku neuznali pro postavení Martina Barteka v brankovišti. Oba týmy tak putovaly podruhé do kabin za stavu 2:0 pro domácí.

Třetí třetina přinesla zápletku až tři minuty před koncem. To se již podruhé v zápase do hradecké brány trefil Radek Duda, tentokrát již bez porušení pravidel. Snížil tak stav utkání na 2:1. Drama vyvrcholilo o dvě minuty později, když Martin Planěk za sekání vyfasoval dvouminutový trest a díky power-play hostí nabídl soupeři jedinečnou příležitost ke srovnání stavu v dvojnásobné početní převaze. Ta přinesla Varům jednu velkou šanci, při které však kotouč do sítě nedoputoval. Čtyři vteřiny před závěrečnou sirénou pak skóre střelou do brázdné karlovarské branky upravil nováček v sestavě Mountfieldu HK Zdeněk Čáp. Zápas tak dopad poměrem 3:1 pro domácí Mountfield.

Hlavní trenér hradeckých hokejistů Peter Draisaitl utkání, jak je jeho zvykem, zhodnotil stroze. "Z naší strany to dnes nebyl žádný velký hokej, spíše hloupý hokej. Nechávali jsme se zbytečně vylučovat a dostávali se tak do problémů. V poslední době toho na nás bylo dost, hokeje máme plné zuby. Jsme tedy rádi, že je volno, můžeme si odpočinout a nabrat další síly," řekl.