Štítky: | Kultura | Víkend | Tipy |

Víkend: hudba, příroda a hokej na domácím ledě

Páteční open air festival Tylova léta tentokrát pod střechou. Sobota na věži, na trzích, v lese anebo na prvním domácím hokejovém zápase. A nedělní program pro děti. Přečtěte si naši pozvánku na hradecké víkendové dění.
 

Tylova léta, hudební festival, který se v pátek koná už po šesté v řadě, se letos poprvé musí rozloučit s budovou Tylova gymnázia. Kvůli rekonstrukci, která v gymnáziu probíhá, ho pořadatelé přesunuli pod střechu Kulturního domu Střelnice. Dnešní podvečerní program otevře olomoucká kapela No Distance Paradise, následuje královéhradecká stálice Memphis anebo Slováci, co se v Čechách cítí jako doma – skupina From Our Hands. Večer pak bude patřit kapelám UDG, Sunshine a Imodium, které na Tylova léta nezavítají poprvé. Poprvé se tady ale představí třinečtí Charlie Straight. Organizátoři ale slibují ještě jednu hvězdu, a to moderátorskou dvojici, která bude provázet celým festivalovým večerem. Duo Erik Meldik a Čeněk Stýblo se proslavilo především svými originálními videi na kanálu You Tube.

Sobotní den může začít zcela netradičně – třeba snídaní na Bílé věži. K přivítání nového dne při rozbřesku v 6 hodin a 43 minut zve Hradecká kulturní a vzdělávací společnost, která slibuje nevšední scenérii probouzejícího se Hradce. Po přivítání nového dne z ochozu bílé hradecké dominanty se můžete vydat na zdejší farmářské trhy do Gayerových kasáren. „Najdete tam na třicet stánků s širokým sortimentem jakostních domácích produktů. Své výpěstky a výrobky budou prezentovat sami producenti, kteří kladou ve své činnosti důraz především na kvalitní suroviny anebo ekologický způsob zemědělství,“ popisuje Petr Švihlík, pořadatel zdejších trhů. Brány farmářských trhů jsou otevřeny od 8 do 12 hodin.

K zajímavému strávení soboty v přírodě zvou hradecké městské lesy. Připravili Den lesní techniky, kde představí i dravce nebo ukázky loveckých trofejí. K vidění bude také lesní technika použitá při likvidaci letošní lesní kalamity. „Samozřejmostí nejen pro děti bude přehlídka lesní pedagogiky. Program bude obohacen exhibicí dobových zbraní a výcvikem v podání spolku vojenské historie Brakýři,“ popsal program Milan Zerzán, ředitel Městských lesů Hradec Králové. Další nevšední zajímavosti budou čekat na děti i dospělé od 10 do 16 hodin na Mazurových chalupách. Kyvadlovou dopravu zajišťují autobusy od parkoviště u lesního hřbitova na Mazurovy chalupy. Návštěvníci se však mohou dopravit k Mazurovým chalupám po své vlastní ose pěšky či na kole. Organizátoři lákají i na gastronomickou součást programu – grilované kapry anebo guláš z hradecké zvěřiny.

Na hokej si poprvé zajdeme doma!
Dobrá zpráva pro královéhradecké hokejové fandy - sobotní prvoligový hokejový zápas Královských lvů Hradec Králové s Mostem se od 17. hodiny nebude hrát v Chrudimi, ale v malé hale v Hradci Králové. „Klub se ve čtvrtek domluvil na uspořádání duelu se společností ABD INVEST. Na souboj s Mostem, který bude prvním domácím v letošní sezóně, se ale dostane pouze cca 400-500 diváků,“ informoval Petr Neckař z hokejového klubu. Doplnil, že klub nyní jedná o tom, aby diváci, kteří se nedostanou na stadión, mohli sledovat obrazový přenos na internetu. O výsledku jednání klub průběžně informuje na svých webových stránkách. Pořadatelé však slibují, že dvě pokladny budou otevřeny od 16 hodin a cena vstupenek je stanovena na 50 Kč, zdarma mohou jít děti do 130 cm a vozíčkáři.

Neděle pro děti
Hradecké Adalbertinum i tuto neděli myslí na nejmenší. Na malé Hradečany tady od 10 hodin čeká veselé pohádkové představení s názvem Pidižvíci loupežníci. Vyprávět se bude o tom, jak pidižvíci a víly Křehulinky vyzráli nad zlem. Nebude chybět ani princ Zlatohlav, který zachrání svou krásnou nevěstu vílu Aničku ze spárů zlé čarodějnice Bahnolíny. Pohádku o pomněnkovém království zahraje hradecké amatérské divadlo pro děti Studio PH Pohádka.


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Omega minimalistická - královéhradecký fotoklub pořádá výstavu

Každoročně pořádá královéhradecký Fotoklub Omega klubovou výstavu, na níž prezentuje aktuální tvorbu svých členů. Po předchozích přehlídkách Omega pětiletá a Omega abstraktní přichází s novým tématem - Omega minimalistická. Výstava se uskuteční v únoru ve výstavní síni…
Čtěte více

Vedení Hradce chce šetřit na kultuře. Pořadatelé akcí se spojili a chtějí diskutovat

Škrty ve výši tří milionů na kulturním poli vyvolaly velmi negativní reakce pořadatelů akcí v Hradci Králové. Chtějí se společně bránit proti seškrtání dotací v programu Calendarium Regina. Ten sdružuje akce, které jsou podle zastupitelů a hodnotící komise důležitými pro město a…
Čtěte více

Město podpoří 25 velkých kulturních a sportovních akcí. Nejvíce dostane Rock for People

Nový program Calendarium Regina na příští rok schválili na říjnovém zasedání hradečtí zastupitelé. Na tyto akce bude město poskytnuta dotace ve výši téměř sedm milionů korun. Dalších tři a půl milionu korun poskytne město na akce dlouhodobě zařazené do cyklu pořádané městskými…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme