Štítky: | Hasiči Hradec Králové | vichřice |

Vichřice vyvracela stromy, ničila auta i trhala zateplení

Slezské Předměstí
Slezské Předměstí | autor: FB Filip Garett

Od nedělních ranních hodin bylo pěkně frišno i v Hradci Králové. Extrémní vítr vyvracel stromy, likvidloval zateplení domů i ničil střechy. Hasiči v celém Královéhradeckém kraji řešili na pět stovek událostí. Situace se uklidnila až po páté hodině odpolední. Lidé fotili spoušť, co vítr napáchal a snímků spadaných stromů i videí se na sociálních sítítch objevily spousty.

V Hradci Králové hasiči například odstraňovali vyvrácený strom, který skončil na střeše školy v Hradci Králové – Kuklenách. Na Slezském Předměstí zase strom spadl do kolejiště v blízkosti místního nádraží.  Také tam strom poškodil zaparkovaná osobní auta. V ulici K Sokolovně pád stromu dočasně znemožnil průjezd městské hromadné dopravy.

"Vítr nešetřil ani dopravní značení a billboardy, jako například na Rašínově třídě v Hradci Králové. Uvolněné plechy ze střechy hrozily pádem na terminálu městské hromadné dopravy," uvedl mluvčí hasičů Královéhradeckého kraje Ondřej Sezima.

Ke škodám docházelo na celém území města. Vítr vyvracel stromy například i v Malšovicích či v Šimkových sadech. Na budově bývalého pracovního úřadu v ulici Na Okrouhlíku došlo k poškození zateplení. Kusy polystyrenu zase zasypaly ulici Oskara Nedbala.

Malšovice Malšovice
autor: FB Jitka Bedanová
ul. Oskara Nedbala ul. Oskara Nedbala
autor: FB Khano Icce
Pyrám, nedaleko zastávky Pyrám, nedaleko zastávky
autor: FB Pavel Saller
Markovická ulice Markovická ulice
autor: FB Petra Kulhavá
Na Okrouhlíku Na Okrouhlíku
autor: FB Tomáš Hájek

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Bouře Sabine v Hradci velké škody nenapáchala. Spadlo 13 stromů

Orkán, který se během pondělí prohnal Českou republikou, v Hradci naštěstí nenapáchal žádné větší škody a nedošlo ani k žádnému zranění, což je nejdůležitější. V městských lesích byly poškozeny pouze jednotlivé stromy, ve městě bylo vyvráceno nebo polámáno 13 stromů, dva z nich…
Čtěte více

Hasiči v Plotištích se mohou těšit na opravenou zbrojnici. Hotovo bude v létě

Velkou rekonstrukcí prochází hasičská zbrojnice v Plotištích. Ke stávajícímu objektu se staví ještě nová část, která by měla nabídnout šatny se sociálním zázemím. Prostory se rozšíří také o zasedací místnost, kterou by nově mohla využívat komise místní samosprávy.…
Čtěte více

Zveme: Na Nábřeží gurmánů, Africké trhy, chilli festival nebo do hasičské zbrojnice

Co nabídne za zajímavé akce přicházející víkend? Gurmáni z Hradce Králové a širokého okolí si jistě nenechají ujít oblíbené sobotní Nábřeží gurmánů, které navíc doprovodí festival Jarní Chilli Mechov a čerstvé ovoce či čokoláda z Afriky. Hradečtí hasiči pořádají den otevřených…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme