Štítky: | elektrokoloběžky | elektrokola |

Více než stovku elektrokol rozmístí společnost Bolt po Hradci

Elektrokola budou v Hradci od pondělí.
Elektrokola budou v Hradci od pondělí. | autor: MMHK

Celkem 120 elektrokol umísťuje od pondělí po Hradci Králové společnost Bolt. Sdílená kola už v Hradci Králové nabízí společnost Nextbike. Elektrokola Boltu mají být dostupná na 34 místech v centru Hradce. Podle společnosti byla stání vybraná v součinnosti s magistrátem. Kola bude možné odložit pouze na těchto místech, mimo která aplikace Bolt jízdu nedovolí ukončit. Informaci přináší Hradecký deník.

„Sdílená elektrokola představují vysoce efektivní způsob pohybu po městě, který vhodně doplňuje síť veřejné dopravy. Proto se také velká část našich parkovacích stání nachází u zastávek MHD a dále na různých významných místech v historickém a širším centru,” řekla manažerka Boltu Lucie Krahulcová. Elektrokola mají mít na jedno nabití dojezd až 90 kilometrů a půjčit si je lze pomocí aplikace Bolt.

Kdy se vrátí elektrokoloběžky?

Elektrokoloběžky se zřejmě do Hradce Králové už letos nevrátí. Společnosti Lime a Bolt, které je po městě rozmístily loni v létě, se nedohodly s magistrátem na podmínkách provozování služby. Podle všeho se pokusí obnovit jednání na podzim s novým vedením Hradce Králové po komunálních volbách.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Elektrokoloběžky už si v Hradci můžete půjčit. Město zpřísnilo pravidla používání

V hradeckých ulicích už opět můžete vídat elektrokoloběžky. Ve městě fungovaly už dříve, ale před časem zmizely. Nyní hradečtí zastupitelé schválili dohody o pravidlech provozu sdílených elektrokoloběžek se společnostmi Lime Network a TO-MI electro CZ. Každá z nich bude mít v…
Čtěte více

Elektrokoloběžky jsou pro Hradec opět ve hře

Město přistoupilo na jednání se dvěma provozovateli sdílených elektrokoloběžek, společnostmi Lime a TO-MI electro. Tento typ sdílených dopravních prostředků by se mohl opět vrátit do hradeckých ulic. Provoz ale bude výrazně upraven, a to nejen vyhláškou, ale i společnou dohodou,…
Čtěte více

V létě se na veřejných elektrokoloběžkách po Hradci zatím neprojedete

Léto je v Hradci Králové zatím bez elektrokoloběžek. Přestože Hradec Králové už měsíce jedná s provozovateli sdílených elektrokoloběžek o jejich návratu za nových podmínek, k dohodě mají stále daleko. Neshodnou se například na sankcích za špatné parkování. Je možné, že se…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme