Štítky: | elektrokoloběžky | elektrokola |

Více než stovku elektrokol rozmístí společnost Bolt po Hradci

Elektrokola budou v Hradci od pondělí.
Elektrokola budou v Hradci od pondělí. | autor: MMHK

Celkem 120 elektrokol umísťuje od pondělí po Hradci Králové společnost Bolt. Sdílená kola už v Hradci Králové nabízí společnost Nextbike. Elektrokola Boltu mají být dostupná na 34 místech v centru Hradce. Podle společnosti byla stání vybraná v součinnosti s magistrátem. Kola bude možné odložit pouze na těchto místech, mimo která aplikace Bolt jízdu nedovolí ukončit. Informaci přináší Hradecký deník.

„Sdílená elektrokola představují vysoce efektivní způsob pohybu po městě, který vhodně doplňuje síť veřejné dopravy. Proto se také velká část našich parkovacích stání nachází u zastávek MHD a dále na různých významných místech v historickém a širším centru,” řekla manažerka Boltu Lucie Krahulcová. Elektrokola mají mít na jedno nabití dojezd až 90 kilometrů a půjčit si je lze pomocí aplikace Bolt.

Kdy se vrátí elektrokoloběžky?

Elektrokoloběžky se zřejmě do Hradce Králové už letos nevrátí. Společnosti Lime a Bolt, které je po městě rozmístily loni v létě, se nedohodly s magistrátem na podmínkách provozování služby. Podle všeho se pokusí obnovit jednání na podzim s novým vedením Hradce Králové po komunálních volbách.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

V létě se na veřejných elektrokoloběžkách po Hradci zatím neprojedete

Léto je v Hradci Králové zatím bez elektrokoloběžek. Přestože Hradec Králové už měsíce jedná s provozovateli sdílených elektrokoloběžek o jejich návratu za nových podmínek, k dohodě mají stále daleko. Neshodnou se například na sankcích za špatné parkování. Je možné, že se…
Čtěte více

Sdílená kola se do ulic Hradce vrátí začátkem prázdnin

Sdílená kola bude v město Hradci Králové provozovat společnost nextbike Czech republik. Společnost již ve městě s touto službou působila. Na svém úterním zasedání výsledek výběrového řízení schválila rada města. Začátkem prázdnin tak bude v hradeckých ulicích rozmístěna stovka…
Čtěte více

Elektrokoloběžky se do hradeckých ulic vrátí až v červnu. Nemají ještě schválené parkování

Jarní návrat elektrokoloběžek do Hradce Králové se odkládá. Původně se měly po zimní pauze objevit v ulicích krajského města už od dubna, ale podle magistrátu potrvá schvalování 120 parkovacích míst až do června. Vytýčení odkládacích míst na veřejných prostranstvích vyžaduje…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme