Více než milion a půl korun se na Tři krále vykoledovalo na Královéhradecku

Koledníci v Hradci Králové.
Koledníci v Hradci Králové. | autor: OCHHK

Darovali jste nějaké finance do kasiček charitativní Tříkrálové sbírky? Letos vás opravdu nebylo málo. Přispěli jste na dobrou věc a jen na Královéhradecku se vybralo rekordních 1 632 029 korun. Oblastní charita Hradec Králové děkuje za podporu a důvěru. Letos se koledovalo na nových místech. Výtěžek poputuje do střediska rané péče Sluníčko, do domácí hospicové péče, poradny pro lidi v tísni a na další místa.

V letošním roce bylo zapečetěno celkem 417 kasiček. Z tohoto počtu se připravilo 142 pro město Hradec Králové (z toho  23 kasiček v kostelích Královéhradeckého vikariátu a 119 pro sbírku po Hradci Králové). Se zbývajícími 275 kasičkami se koledníci v bílých pláštích a korunami na hlavách rozběhli po ulicích 108 měst a obcí hradeckého regionu.

V sobotu 5. ledna a neděli 6. ledna chodili tři králové s koledou nově v Hradci Králové na Pláckách, Plotištích, Malšovicích, Novém Hradci, Třebši, Podzámčí, Pod strání, Svobodných Dvorech. Snahou bylo oslovit i lidi, žijící v okrajových částech města.

Výtěžek 2019 pro Královéhradecko bude rozdělený takto: raná péče Sluníčko, která pomáhá zdarma rodinám pečujícím doma o dítě s postižením, domácí hospicová péče, která umožňuje umírajícím trávit poslední chvíle společně v domácím prostředí a odborné sociální poradenství prostřednictvím Poradny Domácí hospicové péče a Poradny pro lidi v tísni. Výtěžek z Třebechovicka zůstane v daném regionu pro zajištění pečovatelské služby.

Pět procent je určeno na realizaci humanitárních projektů v Indii (napřáklad školní autobus). Tři procenta tvoří krizový fond charit pro rychlou pomoc při mimořádných událostech (např. povodně). Třetina výtěžku je tradičně určena na humanitární pomoc Charity Česká republika v zahraničí i u nás a další projekty na pomoc lidem v nouzi.

Tříkrálová sbírka by se bez dobrovolníků konat nemohla

Tříkrálová sbírka by se neobešla bez pomoci mnoha dobrovolníků - dětí, dospělých průvodců, rodičů, pedagogů ve školách. Ke sbírce v Hradci Králové se tradičně připojily hradecké děti ze Základní školy Jiráskovo náměstí, Základní školy Jana Pavla II, Biskupského Gymnázia Bohuslava Balbína, Gymnázia Boženy Němcové, Vyšší odborné školy zdravotnické a Střední zdravotnické školy, Obchodní akademie, Základní školy v Plotištích.

"Do akce se zapojilo více jak 1 300 malých i velkých koledníků s průvodci, další lidé z obecních úřadů, farností, místní koordinátoři v obcích a městech, rodiče, pedagogové... Sbírka by se nikdy nemohla uskutečnit v takovém rozsahu a v takové krásné, laskavé atmoféře bez ochoty a vstřícnosti a nasazení, bez energie a zápalu, bez důvěry, " děkuje všem zúčastněným Vojtěch Šůstek, ředitel  Oblastní charity Hradec Králové.

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zavěšené vstupenky dovedou do Divadla Drak i děti ze sociálně znevýhodněných rodin

V hradecké Divadle Drak budou mít možnost vidět představení i děti, které by se jinak ke vstupence nedostaly. Divadlo je součástí projektu Zavěšená vstupenka. Díky tomuto projektu mohou lidé kupovat vstupenky právě pro děti ze scoiálně slabých rodin, aby si i ony mohly užít…
Čtěte více

Stromeček splní dětem bez domova jejich vánoční přání

Také letos je možné připojit se do charitativní akce Stromeček splněných přání. Přinese i o letošních Vánocích radost do azylového domu, do Domova pro matky s dětmi v Hradci Králové na Pouchově. Podstatou tradice je předání vánočních dárků dětem bez domova, jejichž rodiče si…
Čtěte více

V Honkově ulici možná vznikne zařízení odlehčovací služby. Rozhodnou zastupitelé

Nové zázemí odlehčovací služby by se v Hradci mohlo začít stavět už příští rok. Zařízení především pomůže rodinám, které se starají o své blízké. Zastupitelé budou o této investici rozhodovat na konci srpna. Zařízení by mělo stát v Honkově ulici za zhruba 120 milionů korun.…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme