Více než milion a půl korun se na Tři krále vykoledovalo na Královéhradecku

Koledníci v Hradci Králové.
Koledníci v Hradci Králové. | autor: OCHHK

Darovali jste nějaké finance do kasiček charitativní Tříkrálové sbírky? Letos vás opravdu nebylo málo. Přispěli jste na dobrou věc a jen na Královéhradecku se vybralo rekordních 1 632 029 korun. Oblastní charita Hradec Králové děkuje za podporu a důvěru. Letos se koledovalo na nových místech. Výtěžek poputuje do střediska rané péče Sluníčko, do domácí hospicové péče, poradny pro lidi v tísni a na další místa.

V letošním roce bylo zapečetěno celkem 417 kasiček. Z tohoto počtu se připravilo 142 pro město Hradec Králové (z toho  23 kasiček v kostelích Královéhradeckého vikariátu a 119 pro sbírku po Hradci Králové). Se zbývajícími 275 kasičkami se koledníci v bílých pláštích a korunami na hlavách rozběhli po ulicích 108 měst a obcí hradeckého regionu.

V sobotu 5. ledna a neděli 6. ledna chodili tři králové s koledou nově v Hradci Králové na Pláckách, Plotištích, Malšovicích, Novém Hradci, Třebši, Podzámčí, Pod strání, Svobodných Dvorech. Snahou bylo oslovit i lidi, žijící v okrajových částech města.

Výtěžek 2019 pro Královéhradecko bude rozdělený takto: raná péče Sluníčko, která pomáhá zdarma rodinám pečujícím doma o dítě s postižením, domácí hospicová péče, která umožňuje umírajícím trávit poslední chvíle společně v domácím prostředí a odborné sociální poradenství prostřednictvím Poradny Domácí hospicové péče a Poradny pro lidi v tísni. Výtěžek z Třebechovicka zůstane v daném regionu pro zajištění pečovatelské služby.

Pět procent je určeno na realizaci humanitárních projektů v Indii (napřáklad školní autobus). Tři procenta tvoří krizový fond charit pro rychlou pomoc při mimořádných událostech (např. povodně). Třetina výtěžku je tradičně určena na humanitární pomoc Charity Česká republika v zahraničí i u nás a další projekty na pomoc lidem v nouzi.

Tříkrálová sbírka by se bez dobrovolníků konat nemohla

Tříkrálová sbírka by se neobešla bez pomoci mnoha dobrovolníků - dětí, dospělých průvodců, rodičů, pedagogů ve školách. Ke sbírce v Hradci Králové se tradičně připojily hradecké děti ze Základní školy Jiráskovo náměstí, Základní školy Jana Pavla II, Biskupského Gymnázia Bohuslava Balbína, Gymnázia Boženy Němcové, Vyšší odborné školy zdravotnické a Střední zdravotnické školy, Obchodní akademie, Základní školy v Plotištích.

"Do akce se zapojilo více jak 1 300 malých i velkých koledníků s průvodci, další lidé z obecních úřadů, farností, místní koordinátoři v obcích a městech, rodiče, pedagogové... Sbírka by se nikdy nemohla uskutečnit v takovém rozsahu a v takové krásné, laskavé atmoféře bez ochoty a vstřícnosti a nasazení, bez energie a zápalu, bez důvěry, " děkuje všem zúčastněným Vojtěch Šůstek, ředitel  Oblastní charity Hradec Králové.

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Za tři roky by mohl být ve Stěžerách hospic, územní řízení je již zahájeno

Dalším krokem ke vzniku lůžkového hospice ve Stěžerách je zahájení územního řízení na jeho výstavbu. Výstabu připravuje Oblastní charita Hradec Králové. Je započata další část projektové přípravy, a to zpracování projektové dokumentace pro stavební řízení včetně …
Čtěte více

Kasičky Tříkrálové sbírky jsou stále ještě k dispozici. Můžete přispět

Ještě celý tento týden můžete přispět potřebným do kasiček Tříkrálové sbírky, kterou pořádá Charita. Kasičky jsou umístěné v charitních centrech a také na dalších veřejně přístupných místech jako jsou úřady, kostely, obchody, lékárny, různé provozovny a instituce. Mapu těchto…
Čtěte více

Zavěšené vstupenky dovedou do Divadla Drak i děti ze sociálně znevýhodněných rodin

V hradecké Divadle Drak budou mít možnost vidět představení i děti, které by se jinak ke vstupence nedostaly. Divadlo je součástí projektu Zavěšená vstupenka. Díky tomuto projektu mohou lidé kupovat vstupenky právě pro děti ze scoiálně slabých rodin, aby si i ony mohly užít…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme