Více kamer a asistentů prevence kriminality. Vedení Hradce chce ještě zvýšit bezpečnost ve městě

Ve městě bude více kamer i asistentů prevence kriminality.
Ve městě bude více kamer i asistentů prevence kriminality. | autor: hradeckralove.cz

Vedení Hradce hodlá ve městě ještě více zvýšit bezpečnost. Jednak chce posílit prevenci kriminality pak také rozšířit kamerový systém. Pokračovat bude projekt Asistent prevence kriminality. Rada města na tyto projekty schválila žádost o dotaci ministerstva vnitra. Město se na obou projektech bude podílet částkou 520 tisíc korun. Hradec se přitom řadí k městům s nejnižší úrovní kriminality v republice.

„Chceme zvýšit bezpečnost ve městě rozšířením kamerového systému o tři kamery na Baťkově náměstí a lokalitě Centrál, kde dlouhodobě dochází k poškozování soukromého i městského majetku nepřizpůsobivými občany. Lokalita je také pravidelně využívána fotbalovými a hokejovými fanoušky, kteří míří z autobusového terminálu nebo vlakového nádraží směrem na stadiony. Při jejich přesunech dochází v některých případech k narušování veřejného pořádku a poškozování majetku. Rádi bychom rovněž měli možnost dohlédnout na bezpečnost lidí u podchodu a na frekventovaných zastávkách městské hromadné dopravy, které se v místě nacházejí,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek.

Pokud komise ministerstva požadavek schválí, pořízení a instalace tří kamer včetně přenosových tras bude vycházet na částku zhruba milion korun, z nichž bude 45 % financovat město částkou 450 tisíc korun a na zbytek bude požadována dotace ze státního rozpočtu. Nové kamery se tak koupí ještě letos.  

 Zvýšení bezpečnosti ve městě pomáhá také projekt Asistent prevence kriminality. „Projekt v Hradci funguje již šestým rokem. Jedná se o další možnost, jak ovlivnit nepřizpůsobivé občany a romskou komunitu v jejich chování na veřejném prostranství, a to v lokalitách považovaných za sociálně problémové. Úspěšnost naplnění projektu je přímo závislá na kvalitě a vlivu vybraných asistentů. Během jejich optimálního působení může docházet k menšímu výskytu protiprávního jednání zejména v problémových lokalitách,“ vysvětluje Miroslav Hloušek, ředitel Městské policie Hradec Králové.

Město na tento projekt, v rámci kterého je v plánu navýšit počet asistentů o dva nové členy, přispěje částkou 70 tisíc korun, kdy z celkových nákladů 570 tisíc korun bude zbytek požadován v rámci dotace ze státního rozpočtu.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Strážníci chytli sprejera, který ničil plot

Krátce před jednou hodinou ranní přijal operační důstojník městské policie oznámení na poškození cihlového plotu průmyslového podniku. Volající uvedl, že sleduje muže, který nepravidelně vybíhá ze vchodu jednoho z domů a sprejuje. Toho samého člověka již viděl včera. Dnes to…
Čtěte více

Vystrašený pes visel z okapu

Dispečer hradecké městské policie přijal neobvyklé  oznámení od muže. V centru města visel z okapu u střechy vysokého domu pes. Vyslaná hlídka na místě zjistila, že se pes opravdu nachází v okapu domu vysokém cca 15 m. Z tohoto důvodu přivolali strážníci hasičský záchranný…
Čtěte více

Sprejeři počmárali hradecké terasy

Sprejer poškodil v centru terasy, schody i lavičku. Policisté zjistili, že mezi ulicemi Soukenická, Komenského a ČSA doposud neznámý pachatel přes noc částečně nečitelnými nápisy v barvě zelené, červené a fialové poškodil schodiště, cihlové zdivo, dřevěnou lavičku a altánek.…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme