Nevíte co s dětmi podniknout? Vezměte oslíka na podzimní procházku

Prázdninové aktivity už jsou za námi a začíná být čím dál složitější vymyslet pro děti zábavný program. Napadlo vás už někdy vzít oslíka a vyrazit s ním na procházku? Manželé Bekovi, kteří v Hradci Králové na Slezském Předměstí provozují Oslí trek tuto myšlenku zrealizovali nejen pro potěšení dětí. „Jak se naše stáj zvětšovala, zvyšovaly se i stavy oslíků. A protože potřebují přiměřeně pracovat, aby se v ohradě nenudili, vymysleli jsme pro ně i pro nás Oslí trek“ říká Monika Beková, která děti na vycházkách doprovází. Stáj najdete naproti Hradecké pekárně v ulici Bří. Štefanů. Dostanete se sem pohodlně autem či autobusem. K jízdě děti nepotřebují žádné speciální vybavení, stačí pevné boty a cyklistická helma. Vyjížďku si můžou užít již od tří let.

Stejně zábavná část jako samotná projížďka je i příprava na jízdu. Nejdříve se musíte s oslíky pořádně skamarádit. Proto dostanete hřbílko, kartáč a s dětmi oslíka vyhřebelcujete. Pak ještě osedlat, podrbat za ouškem a může se vyrazit. Treky vedou kolem Orlice krásnou přírodou a cesta je sjízdná téměř po celý rok i s terénním kočárkem. Trasu si můžete vybrat ze dvou variant, každá má trochu odlišný program, liší se délkou a cenou, ale vždy si děti na oslím hřebetě zacvičí nebo mohou popohnat rodiče ke klusu. Cvičení na oslím hřbetě v dětech posiluje odvahu, vnímání rovnováhy a hlavně se u toho pořádně nasmějete.

 

Oslí stáj čítá čtyři oslíky, proto můžete vyrazit i ve větší skupince a užít si cestu s kamarády. Pokud si vezmete na vyjížďku naopak jen jednoho, mohou se na něm až tři děti střídat. Oblíbené jsou tyto procházky jako narozeninové překvapení, dárek za hezké vysvědčení a nebo jen tak, pro krásný zážitek ze stráveného odpoledne s dětmi na čerstvém vzduchu. Oslíka si můžete zamluvit telefonicky nebo přes webové stránky a určitě budete překvapeni, jak chytrá a vnímavá zvířata to jsou. Novinky ze života Ferdy, Wicky, Dafinky a Giusy můžete také sledovat na facebooku.

Oslí trek Oslí trek
Oslí trek Oslí trek

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme