Štítky: | MHD Hradec Králové |

Vedení hradeckého dopravního podniku ocenilo další řidiče, co jezdí bez nehod

Ocenění řidiči MHD.
Ocenění řidiči MHD. | autor: DPMHK

Dva „dvoumilionáři“ a tři „milionáři“ přibyli v závěru letošního roku mezi řidiči MHD v královéhradeckém dopravním podniku. Ve středu 21. prosince 2022 proběhlo v areálu dpravního podniku slavnostní vyhodnocení tradiční soutěže Jízda bez nehod, kdy další řidiči MHD převzali z rukou pana Zdeňka Abrahama - předsedy představenstva společnosti diplom a jednorázovou finanční odměnu za dosažené kilometry bez zaviněné nehody z vlastní viny.

Účast v soutěži Jízda bez nehod znamená nespočet dnů, služeb a složitých situací na komunikacích města. Dosažení takto ujetých kilometrů v dnešním stále náročnějším provozu není jen otázkou osobních kvalit řidiče či štěstí, ale nezbytnou podmínkou je i výborná znalost pravidel silničního provozu, dodržování zásad bezpečné a defenzivní jízdy, pořádný kus řidičského umění, sebeovládání, pozornosti, předvídavosti – jak vyřešit situace, které mohou nastat, šikovnosti, schopnosti rychle a dobře reagovat při neobvyklých či krizových situacích a celkové odolnosti vůči zátěži.

"Všem řidičům, kteří mají na kontě tyto kilometry, patří trvale naše velké uznání a poděkování za přispění k dobrému jménu naší společnosti dlouhodobě zodpovědným a spolehlivým výkonem své náročné profese. Profese, kterou vykonávají s velkou odpovědností a profesionalitou v obtížných podmínkách současného stále náročnějšího městského dopravního provozu. Ten je provázen mnohdy bohužel i rostoucím agresivním a nepředvídatelným chováním, bezohledností a neukázněností některých dalších účastníků silničního provozu a to včetně chodců, kteří často i úmyslně nerespektují samotné dopravní předpisy či základní bezpečnostní pravidla včetně úmyslného nedodržování bezpečné vzdálenosti, záměrného zvyšování rychlosti nebo vybržďování. O to více si pak vážíme takto bezproblémově ujetých kilometrů," ní z dopravního podniku.

Ocenění byli:

1. Vladimír Studýnka 2 000 000 km (40r.)
2. Vladimír Tarbaj 2 000 000 km (40r.)
3. Martin Bludský 1 500 000 km (30r.)
4. Roman Adámek 1 250 000 km (25r.)
5. Pavel Wagner 1 250 000 km (25r.)
6. Lenka Běhalová 1 000 000 km (20r.)
7. Jiří Rohan 1 000 000 km (20r.)
8. Ondřej Čepregi 1 000 000 km (20r.)

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Jízdné půjde ve vozech MHD koupit i platební kartou, chystá se i nová aplikace

V těchto dnech mohou cestující hradecké městské hromadné dopravy v některých vozech vídat první novinky v rámci nového odbavovacího systému. Těmi jsou platební terminály, kde mohou cestující nejen načíst městskou kartu, ale také zde i zakoupit jízdné pomocí bezhotovostní platby.…
Čtěte více

Po Hradci začíná jezdit deset nových autobusů

Cestujícím v MHD v Hradci Králové začíná sloužit deset nových autobusů. Do garáží společnosti dorazily už na konci roku, do provozu se ale dostávají po některých úpravách až teď. V autobusech je moderní vybavení včetně třeba USB nabíječek pro cestující. Vozy jsou připraveny na…
Čtěte více

Placení bankovní kartou v městských autobusech se odkládá. Chybějí součástky

Nový systém odbavení ve vozech hradecké městské dopravy nezačne fungovat podle plánu. Kvůli problémům s dodávkami komponentů a konstrukčních celků bude instalován až začátkem roku 2023. Hotovo by mělo být 3. dubna. Původně mělo být možné hradit jízdné platební kartou už 23.…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme