Štítky: | Volby 2012 | Kraj |

Ve vedení krajského úřadu zasedne opět ČSSD

Letošní krajské volby, ale především voliči, rozhodli, že na královéhradecký krajský úřad zasednou zastupitelé ve složení ČSSD, KSČM, Koalice pro Královéhradecký kraj, ODS, TOP 09 a Starostové pro Královéhradecký kraj a zástupci z hnutí Východočeši. Volební účast v našem kraji byla necelých 38,5 procenta.

 

Dnešním dnem začínají "politické povolební námluvy". Vítězná sociální demokracie, v čele s dosavadním hejtmanem Lubomírem Francem, by podle Českého rozhlasu měla od pondělí začít vyjednávat s potenciálními koaličními kolegy, tedy s KSČM nebo Koalicí pro Královéhradecký kraj. I když se jako druhá ve volbách umístila komunistická strana, tak se podle některých médií předpokládá, že ČSSD začne vyjednávat i s TOP 09 a Starosty. Ti skončili ve volbách až čtvrtí.
 
V letošních královéhradeckých krajských volbách hlasovalo 171 983 voličů, platných hlasů však bylo pouze 163 374. Volební účast v královéhradeckém kraje se tedy vyšplhala na pouhých 38,43 %. Vítězná strana - ČSSD - získala 32 248 hlasů, v pořadí druhá KSČM 31 685 hlasů. Rozdíl mezi sociálními demokraty a komunisty byl pouhých 563 hlasů.
 

Výsledky voleb do zastupitelstva Královéhradeckého kraje:

  1. Česká strana sociálně demokratická: 19,73 %
  2. Komunistická strana Čech a Moravy: 19,39 %
  3. Koalice pro KHK - KDU-ČSL-VPM: 12,07 %
  4. TOP 09 a Starostové pro KHK: 8,25 %
  5. Občanská demokratická strana: 10,62 %
  6. VÝCHODOČEŠI: 7,69 %

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Město se chce zásobit ochrannými prostředky. Obává se druhé vlny koronaviru

Primátor města Alexandr Hrabálek se minulý týden sešel s představiteli městských organizací, aby společně zhodnotili dosavadní situaci týkající se koronaviru. Zástupci městských organizací byli poté vyzváni, aby se začali připravovat na možnou druhou vlnu koronaviru a…
Čtěte více

Hradecká hvězdárna nyní patří celá Královéhradeckému kraji. Ten chystá její modernizaci

Hradecká hvězdárna už nyní celá patří Královéhradeckému kraji. Krajský radní Václav Řehoř ke konci minulého týdne převzal z rukou náměstkyně primátora Věry Pourové klíče od hradecké hvězdárny. Tímto symbolickým gestem obě strany zpečetily bezúplatný převod části pozemků a budov…
Čtěte více

Titul nejlepší babička Královéhradeckého kraje zůstal v Hradci. Získala ho 91letá Jarmila Chudobová

Celkem osm soutěžících porazila hradecká jednadevadesátiletá Hradečanka Jarmila Chudobová. Vyhrála krajské kolo ankety Babička roku. Získala zároveň ocenění Nejstarší babička a Babička sympatie, kterou volili diváci. Na druhém místě se umístila Pavlína Šťastná z Vrchlabí, třetí…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme